Nem dengesi ortamda bulunan canlıların sağlığı için önem arz ettiği kadar ortamdaki mobilya, ekipman gibi eşyalar içinde önem taşır. Ortamın nem dengesi kaç olmalıdır sorusu akıllarda dönmektedir. Bu kadar önem arz eden nem dengesi kapalı ortamlar ve açık alanlarda farklılık göstermektedir. Uzmanlar evde yani kapalı ortamlarda nem dengesini yüzde elli olması gerekmektedir. Yüzde altmış ya da yüzde kırk olması ortamda çok sorun yaratmazken bu iki değerin altı veya üstü problemlere sebep olmaktadır.

Ortamın nem dengesi kaç olmalı sorusunun cevabı bulunduktan sonra bu dengenin değişimi bizlere ne getirir sorusu ortaya çıkmaktadır. Nemin az olması ortamın kuruması, ortamda bulunanların daha çok su içme isteği, deri de kuruma, öksürme gibi birçok soruna yol açmaktadır. Nemin yüksek olması ise nefes alıp verme güçlüğüne sebep olduğu gibi evdeki duvarlarda ve evdeki ortamın havasında da sorunlara yol açmaktadır. Duvarlarda nemlenme, boya dökülmesi, küflenme ve paslanma gibi kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Her şeyin dengede olması bu sorunları ortadan kaldırır.

Ortamın Nem Dengesini Sağlamak

Yeterli hava alamayan evler ya da işyerleri nem sorunuyla karşılaşmaktadır. Ayrıca yapısal bazı sıkıntılar nem sorununa sebep olmaktadır. Ortamın nem dengesi kaç olmalı ki bu sorunlarla karşılaşmayalım? Nem dengesi farklılaşması için nem cihazları çözüm olabilmektedir. Nem cihazları fazla nemin duvarlara ulaşmasını önlemektedir. Nem cihazları ya da nem giderme hizmetleri sağlık açısından da fayda sağlamaktadır. Bu işlemler akciğer hastalarına önerilmektedir.

Basit yöntemlerle nem dengesi korunmaya çalışılsa da bunlar sadece geçici çözüm olmaktadır. Problem her geçen dün daha farklı sorunları da beraberinde getirmektedir. Firmamız nem giderme hizmetiyle sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır. Uzman ekibimizle ortamlarınız da nem dengesini sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir