Beton, çimento ile birbirine uygulanan ince ve kaba malzemelerden oluşan bir yapı malzemesidir. Beton kalitesini ve mukavemet değeri arttırmanın çeşitli püf noktaları vardır. Kaliteli bir betonda ilk öncelik malzemelerin doğru oranda karıştırılmasıdır. Beton her ne kadar kaliteli bir şekilde yapılsa da, beton atma aşamasından sonra beton bakımı da büyük önem arz eder. Betonun ıslak olması neden zararlı, konusu son derece önemli bir konudur.

Beton ne kadar kaliteli olursa olsun, betonda oluşan nem ve ıslaklık betonun dayanma gücünü olumsuz etkileyecektir. Özellikle kat arası betonarme yapılarda, betonun nem ve ıslaklıktan korunması hayati önem taşır. Nemden arındırılmış ve kurumuş beton dayanıklı ve uzun ömürlü hale gelir. Zamandan kazandıran bu işlem sayesinde daha sağlam yapılar oluşturmak mümkün. Betonun ıslak olması neden zararlı sorusunun birden fazla cevabı vardır. Bu cevapların en önemlisi beton yapının dayanıklılığının azalmasıdır. 

Beton Kurutma İşleminin Avantajları 

Beton yapıların normal kuruluğa ulaşması için belli bir zaman aralığına ihtiyaç vardır. Beton kurutma işlemi ise kısa süre içinde güvenli bir kuruma sağlar. Beton kurutma işlemi ilerde oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçer. Beton kurutma işlemi teknolojik araçlardan faydalanılarak kısa süre içinde gerçekleşir. Beton kurutma işlemi betonarme yapıların bitim aşamasını hızlandırarak zamandan tasarruf sağlar.

Beton kurutma işlemi sayesinde her türlü olumsuz hava şartlarında bile beton atma işlemi gerçekleştirilir. Beton kurutma cihazları betonun derinlerine kadar inerek tam bir kurutma işlemi sağlar. Böylelikle ilerde oluşabilecek rutubet sorununun önüne geçilmiş olur. Betonun ıslak olması neden zararlı sorusunun en önemli cevabı ise nem ve rutubet sorunudur. Bu sorunlara kalıcı çözümler üreten firmamız profesyonel olarak beton kurutma ve nem alma hizmeti veriyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir