Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Beton Kurutma

Beton Kurutma

BETON KURUTMA

Beton kurutma işlemini hızlandırmak için artık profesyonel yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Beton nemi kurutma işlemleri için zorlu şartlarda bile profesyonel şekilde hizmet alabileceğiniz nem kurutma cihazlarını kullanabilirsiniz.

Cihaz kullanımı olmadan yapılacak olan kurutma işlemleri özellikle betonlar üzerinde oldukça uzun zaman kayıpları yaşamanıza sebep olabilmektedir.

Bu zaman kaybına bağlı olarak da kurutma işleminin tam olarak yapıldığından da emin olmanız neredeyse imkânsızdır diyebiliriz.

Peki, #betonkurutma işlemi neden yapılmalıdır? Hava şartlarından dolayı veya uygulama yapılan alandaki kullanımlardan dolayı özellikle inşaatlarda sürekli ıslak kalan betonların kurutularak konut yapımına devam edilmesi ileride yaşanabilecek rutubet veya nem sorunu ile karşılaşılmaması için gerekli bir işlemdir.

Bununla birlikte mevcut kullanılmakta olan binada da su baskını veya su tesisatındaki kaçaklardan ötürü de betonların ıslanması veya nemlenmesi söz konusu olabilir.

Betonların veya duvarların ıslanması ile ilgili yaşadığınız herhangi bir sorunda be ıslaklığı vakit kaybetmeden beton kurutma cihazı ile kısa sürede kurutabilirsiniz.

Oldukça yüksek kurutma potansiyeline sahip olan beton kurutma cihazları, betonun veya duvarın kalınlığı ne olursa olsun sürekli kullanımlarda 1 hafta gibi kısa bir sürede betonların kurutulmasını sağlamaktadır.

Firmamız aracılığı sahip olabileceğiniz kurutma cihazları en son teknoloji ile sadece zorlu iş sahalarında çalışabilmeye uyumlu profesyonel cihazlardır.

Beton kurutma işlemlerinde kesin ve somut sonuçları kısa sürede elde etmek sizlere zaman ve maddi olarak da kazanç getirecektir. Sizlerin farkında olmadığı betondaki ıslaklıklar beklemediğiniz kokuların veya küfün ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Betonların yapı olarak da sağlığını ve dayanıklılığını koruması için kurutma cihazlarını kullanmanız daha faydalı olacaktır. "Beton nem kurutma cihazı" çeşitleri uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre farklı kapasitelere sahip olan ürün çeşitleri ile sizleri beklemektedir.

Beton nemi alma cihazları sadece o andaki sorunu gidermede değil aslında ileride nemden dolayı yaşanabilecek sorunlarında önüne geçilmesi yapılacak en ekonomik ve profesyonel bir yöntemdir. 

Beton Kurutma - Binaların ayakta durmasını sağlayan en önemli yapı malzemesi olan betonu sertleştirmek amacıyla beton kurutma işlemi yapılması gerekiyor.

Beton Çimento, agrega (kırmataş, çakıl,kum) katkı (mineraller ve kimyasallar) ve su olmak üzere dört ana maddenin karışımından meydana geliyor.  

Çimento ile suyun karıştırılması ve bu karışım sonrasında ayrı olarak bulunan agrega maddeleri birbirine yapışarak suni taş olarak da adlandırılan betonu oluşturuyor. İnşaat işinin hızlı bir şekilde tamamlanması için de inşaatların en önemli unsuru olan beton sertleşme işleminin hızlandırılması gerekiyor.

Beton kurutma amacıyla elektrikli ısıtma kablolarından faydalanılıyor. Isıtma kablolarının betona gömülerek uygulanan yöntemde kablolar donmayı önleyerek beton sertleştirme işlemini yani kurumayı hızlandırır.

Beton kurutma  sayesinde Sibirya gibi dünyanın en soğuk bölgelerinde bile kalıpları çıkarmak mümkün hale geliyor.MAT isimli genel amaçlı ve seri rezistanslı ısıtma kabloları kullanılır. Ağır yükün söz konusu olduğu hassas uygulamalarda ek zırhlı kablolar kullanılması gerekebilir.

Uygulanacak güç, uygulamadan beklediğiniz kar eritme hızı, bölgesel iklim koşullan ve termostat seçiminize bağlıdır.

Araba ve garaj yollarında, otoparklar, kaldırımlar ve benzeri alanlarda ısıtma kabloları sıkıştırılmış taş, kum veya benzeri malzemeden oluşan bir taban üzerine döşenir.

Beton altı kar ve buz eritme uygulamaları için imalatı çok kolay olan MAT şiltesi kullanılmasını öneririz. PSV veya PDSP kabloları ısı yalıtım levhaları üzerine uygulanacaksa, kabloların bu levhalara temasını önlemek için araya hasır çelik uygulanmalıdır.

Tabanda kabloların altında kullanılan malzemenin dondan etkilenmesi ve drenajının sağlanması gerekir.

Kabloların üzeri genellikle 50 mm. kalınlığında asfalt, beton veya kaldırım taşlan ile kaplanır.

Kışın ya da çok soğuk hava koşullarında betonlar ıslanabilir ve bu yüzden zarar görebilir bu tür durumların önüne geçebilmek ve betonun kurutulması için uygun ortamı oluşturmak için beton yorganları tercih edilmektedir.

Beton yorganları betonda oluşan ısı kaybını tutarak izolasyon sağlamasının yanı sıra beton kurutma brandası için de çok etkili bir çözüm sağlar.

Beton kurutma makineleri nin kullanılması için de beton yorganları uygundur.  Beton yorganı kullanılmadan yapılan beton kurutma işlemlerinde etkili bir kurutma olayından bahsetmek mümkün olmuyor.

Bu yüzden bir çok kişi tarafından tercih edilen bu yöntem tercih olmaktan ziyade için kaliteli bir şekilde yapılması için gerekli olan bir ihtiyaç oluyor.

Betonun hızlı bir şekilde kurutulmasının en büyük avantajı betona yapılacak boya işlemlerinin zaman kaybetmeden yapılmaya başlamasıdır.

Yalıtım malzemelerinin daha kaliteli olarak kullanıldığı ürünler daha pahalı oldukları için inşaat firmaları ister istemez bu farkı kendi fiyatlarına da yansıtabiliyorlar ama yapılan kurutma işlemi diğer kurutma işlemlerine nazaran daha kaliteli, daha hızlı ve inşaat sahibine avantaj sağlayacak şekilde yapılıyor.

Beton Kurutma

Bilgi ve ihtiyacınız bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 3252 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-11-2013
Önceki Konu :

« Rutubet Giderme

  • Paylaş  :
  • Beton Kurutma, Binaların ayakta durmasını sağlayan en önemli yapı malzemesi olan betonu sertleştirmek amacıyla beton kurutma ile beton kurutma cihazı kiralama">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz