Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Kurutma

Nem Kurutma

Nem Kurutma

Havadaki Rutubet miktarı olan nemin fazla olması hem insanların yaşamlarında sağlıklarını bozacak şekilde olumsuzluklara hem de nemin bulunduğu ortama ve ortamdaki eşyalara büyük zararları bulunuyor. Bu yüzden Nem Kurutma büyük önem taşıyor

Nem Oranı yüksek olan ortamlarda su yoğunlaşması meydana geleceğinden eşyalar, mobilyalar, metal aksamlar, elektrik tesisatları zarar görüyor. Elektrik aksamının zarar görmesi  mekanda yangın ve benzeri durumlara da yol açarak geri dönüşü olmayan sorunlar yaratabiliyor.

Küf ve yosunlar böyle ortamlarda kolayca oluşuyor. Ev akarları adı verilen gözle görülemeyen küçük canlılar nemli ortamlarda hızlıca büyüyor ve insan sağlığına zarar veriyor.

Betonarme yapılarda Nem Kurutma yapılmadığı takdirde betonun içine işleyen nem demir aksama zarar vererek binanın kullanım ömrünün azalmasına yol açıyor.

Nemli ve küf kokulu ortamlar insanların metabolizmasında da yavaşlamaya ve ciddi sağlık sorunları yaşamasına sebep olabiliyor.

Özellikle soğuk havalarda ısınmak için kullanılan cihazların ısı seviyelerinin yükseltilmesi yapılardaki nem oranını da  yavaş yavaş yükseltiyor. Yükselen nem haberimiz olmadan binanın betonuna dolayısıyla yapıya zarar verecek boyutlara ulaşıyor.

Her türlü olumsuz duruma sebep olan nemli ortamlara müdahale edilerek "nem kurutma" işleminin yapılması gerekiyor.

Nem kurutma işlemi sadece sağlıklı hava sahaları elde etmek için değil aynı zamanda bina ve konutlarda bulunan nemi kurutmak için de yapılan bir uygulamadır.

Nemi kurutma için ise yapılması gereken işlem oldukça basittir. Öncelikli olarak uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne nem kapasitesine uygun bir nem kurutma cihazı alınmalıdır.

Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olan nem alma ve kurutma cihazları ile nem sorunundan profesyonel bir şekilde kurutmanız mümkündür. Nem sorunu konutlarda yapım sırasında eksik yapılan işlemlerden dolayı inşaat yapımından kalan bir sorun olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Tabi ki nem kurutma cihazının sağlıklı bir sonuç verebilmesi için öncelikli olarak nem hasar tespitinin yapılması ve nemin başlangıç yerinin ve dağıldığı yerlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Gerekli tespitlerin yapılmasından sonra ise profesyonel nem kurutma cihazları ile nemi kurutabilirsiniz.

Nem kurutma cihazı temin etmeden önce bu alanda profesyonel bir uzman kadroya sahip olan ve gerekli teknik ekip ve donanıma sahip olan firmamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Nem alma cihazı kullanmak bazı durumlarda nem sorununu çözmek için yeterli olmayabiliyor.

Buna örnek olarak da nem kurutma cihazlarının kapasitesini aşan alanlar üzerinde uygulama yapılmaya çalışılmasını gösterebiliriz. Nem kurutma cihazları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bunun için de uygulanacak her alanın ölçüsüne uygun bir cihazı muhakkak bulabilirsiniz.

Nem kurutma makinesi ile oldukça yoğun olan nem oranlarını kurutmanız ve yok etmeniz mümkündür. Yoğun nem dediğimiz olay artık rutubet oluşumudur diyebiliriz. Rutubetin de verdiği zararları hepimiz biliyoruz.

Gerek böceklenme gerekse küf ve koku gibi yaşam alanlarını kullanılamaz hale getiren rutubet ve nemi yok etmek için yapılması gereken işlem sadece uzman ekip arkadaşlarımızdan nem kurutma hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye erişmek ve nem kurutma cihaz çeşitlerimizden faydalanmaktır. 

Nem Kurutma Faydaları;
Küf ve rutubet yok olacağından bunların verdiği zararlardan ortam ve ortamda bulunan canlılar kurtulur
Yosunlu ortamlarda yetişen mikroorganizmaların verdiği zararların önüne geçilir
İnsan sağlığına zarar veren her tür oluşum engellenir
Nem kurutma yapılan betonarme yapılarda binanın kullanım ömrü uzar
Su yoğunlaşması nedeniyle elektrik aksamının zarar görmesi ve muhtemel yangınların önüne geçilir

Nemin kurutulma işlemi  nem alma cihazlarıyla yapılıyor. Duvardaki ya da tabandaki nem vakumlanarak yapı nemden arındırılıyor.
Nem kurutmanın diğer kullanım alanları içerisinde şap sonrası kurutmasıva sonrası kurutma gibi alanlar da bulunuyor.

Türkiye olarak nem alma ve kurutma konusunda 50 yıllık uluslararası tecrübeyi arkamıza alarak hizmet sunmaktayız. Kullandığımız yöntemler endüstriyel tesislerde ve konutlarda hem binayı hem içerdeki emtiayı koku, deformasyon ve gelecekte oluşabilecek küf ve bakteri üreme risklerinden kurtarmaktadır. Personelimizin uzmanlaştığı en yeni nem kurutma teknolojileri ile endüstriyel alanda sanayi makinelerini ve elektronik cihazları, konutlarda da tüm eşyaları nemin getirdiği çürütücü etkilerden korumaktayız.

Nem Kurutma

Bilgi ve Cihaz Kiralama için bizi arayınız : 444 0 719

Bu Makale : 4131 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-11-2013
Sonraki Konu :
Nem Alıcı »
  • Paylaş  :
  • Nem Kurutma, nem kurutma firması olarak nem kurutma işleminde,nem kurutma cihazı ile nem alma işlemi gerçekleşir.nem kurutucu cihaz ile nem kurutma sağlanır.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz