Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Nasıl Ölçülür

Nem Nasıl Ölçülür

Yaşam alanlarınızdaki nem oranını bilmeniz sizler için avantaj sağlar. Sizlere uygun nem oranını belirlemek için nem ölçümü yapılmalıdır. Nem nasıl ölçülür Nem ölçümü higrometre denilen ölçüm cihazı ile yapılmaktadır.

Nem havanın içerisinde bulunan su buharıdır. Bu su buharının olması gerekenden fazla olması ortaya nem miktarını çıkarmaktadır. Her canlı için ve her yaşam alanı için uygun bir nem oranı vardır. Fazla nem sanıldığının aksine oldukça zararlıdır.

Yaşam alanlarınız için uygun nem oranını sadece insan sağlığı açısından değil cansız olan ürünler ve eşyalar içinde belirlemeli ve o seviyede tutmalısınız. Havadaki su buharının fazla bulunduğu ortamlarda nem oranı da oldukça fazla hatta rahatsız edici konumda olabilmektedir.

Nem alma işlemi yapmadan önce nem ölçünü yaptırmalısınız. Nem ölçme firması olarak siz değerli müşterilerimize yaşam alanlarız için uygun nem oranını belirlemede yardımcı olmaktayız. Sizler fark etmeseniz de günlük hayatta koşuşturma içerisinde bulunduğunuz ortamdaki havanın nem oranının farkında olamazsınız.

Nem oranı rahatsız edici boyutta olduktan sonra halsizlik, motivasyon düşüklüğü ve hatta soluk alıp vermede zorlanmalar yaşanabilir. Çoğu insan nemli ve rutubetli alanlarda nefes alıp vermekte zorlanabilir.

Çalışma prensibi olarak iki farklı nem alma sistemi vardır :

1/ havayı, higroskopik niteliği haiz kimyasal bir ortamdam geçirmek suretiyle nemi tutmak ;

2/ refrigerant gaz kullanarak yaratılan soğuk yüzeye temas yoluyla havadaki nemi yoğuşturmak .

1/ nemi çekme yeteneği olan ( higroskopik ) malzemeden havanın geçirilerek kurutulması etkin ve ucuz yöntemdir. Her boyutta klima sisteminde enerji maliyetini düşürmek maksadıyla ve kapasite takviyesi olarak destek vermek için, nem alma fonksiyonundan yararlanılmalıdır. Klima sismeminin uzun vadeli ekonomisi dikkate alınarak yapılan tasarım ve iyileştirme çalışmalarında "nem alma" fonksiyonu mutlaka "soğutma"'dan ayrı olarak yerini almalıdır. Nem almanın maliyeti 1 ise; soğutmanın göreceli maliyeti, kullanılan makine kombinasyonlarına bağlı olarak 5-10 arasında bir noktadadır.

Aşırı nem ürettiği bakteri ve mikrobun yanı sıra aynı zamanda solunum yoklu rahatsızlıklarına kadar pek çok olumsuzlukları da beraberinde getirebilir. Nemli ortamda bırakılan bir metal parçasının bile kısa süre içerisinde paslandığını gözleyebilirsiniz.

Bunun için yaşam alanlarınızda sağlık açısından en uygun nem oranını belirleyerek buna uygun nem seviyesinde yaşamalısınız. Yaşadığınız alana göre nem oranı ülkenizde değişiklik gösterebilmektedir.Nem ölçüm cihazları havanın veya çevresel değerlerin nem ölçümünü gerçekleştirmektedir. Nem ölçüm cihazları veya kombine termal cihazları (bir cihazda sıcaklık ve nem ölçme imkanı)burada bulabilirsiniz. Sıklıkla, DIN gereksinimlerine göre belli bir nem oranı dikkate alınmalıdır ve ofis veya fabrikalarda kullanılan ürün özelliklerinde yine belli bir nem oranı gözetilmelidir. Sayfamızda bir çok nem ölçüm cihazları mevcuttur. Bu cihazlarla mutlak veya bağıl nemi, rahat ve kolay (kuru testi yapma gerekmeksizin) biçimde ölçebilirsiniz.

Nem ölçüm cihazları, kalibrasyon için ek aparatlar içerebilir (cihaz uygunsa diğer aksesuarlar da mevcuttur). Ayrıca nem ölçüm cihazları elde edilen değerler için veri hafızası ve yazılım da sunmaktadır. 
Nem ölçüm cihazları hakkında ya da web sitemizde bulunan diğer cihazlar hakkında sorularınız varsa  teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.  

Bunun için hava şartlarından dolayı zaten nemli bir bölgede yaşıyorsanız düzenli aralıklar ile nem ölçme işlemi yaptırmalısınız.

Peki, nem ölçümü nasıl yapılır? Firma olarak bu hizmetimiz için bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Fakat yine sizleri bu konuda bilgilendirmek isteriz. Nem ölçümü profesyonel olan cihazlar ile yapılmaktadır. Nem ölçümü sırasında düzgün ve doğru veri elde etmek oldukça önemlidir.

Sonuç olarak bu ölçüme bağlı olarak nem alma ve kurutma işlemi yaptırmak isteyebilirsiniz. Çok nemli ortamların sağlık açısından ve diğer eşyalara verdiği zarar kadar çok kuru bir hava da yine zararlıdır.

Yaşam alanlarınızda, ambar ve depolarınızda ve fabrikalarda en uygun nem oranını belirlemek için nem ölçme cihazı kullanılması şarttır. Herhangi bir ölçüm yapılmadan nem alam cihazı kullanmanız olumsuz sonuçlar meydana getirebilir.

Yaşam alanlarınızda sıkça karşılaştığınız küçük böcekler ya da kelebekler aşırı nemin doğurduğu olumsuz sonuçlardandır. Bunun için sizler yaşam alanlarınızdaki nem seviyesini havalandırma yaparak ya da temizlik yaparak gideremezsiniz.

Bunun için nem nasıl ölçülür ve nem ölçümü nasıl yapılır gibi sorularınız için firmamız ile görüşebilirsiniz. Yaşam alanlarınızdaki nem oluşumu sizin elinizde olamayan hava koşullarına bağlı olarak sürekli yükselebilir.

Nemli bir bölgede yaşıyorsanız nem sorununuzu sadece nem ölçümü yaptıktan sonra uygun seviyede tutmak için mesela evlerinizde ev tipi nem alma cihazı kullanarak nem seviyesini dengede tutabilirsiniz.

Firmamız bünyesinde bulunan nem alma cihazlarının çeşitlerini sitemizden ya da firmamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. Nem alma cihazları çeşitleri arasında en çok vakumlu ve buharlı nem alma cihazları tercih edilmektedir.

Nem ölçümü profesyonel cihazlar ve kişiler tarafından yapılmalıdır. Her ortamın nem derecesi ölçülebilir. Sadece donma noktasında bulanan sıcaklıkların nem ölçümü cihazlar tarafından yapılamamaktadır. Nem sorununun çözülebilmesi için nem derecesinin oranlarının da net olarak bilinmesi gerekmektedir.

Bunun için güvenmediğiniz kişiler tarafından elde edilen nem oranı ölçülerine göre nem kurutma işlemi yaptırmamalısınız. Bizler ile iletişime geçerek nem nasıl ölçülür ve nem ölçüm hizmet fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Nem Nasıl Ölçülür

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719 

Bu Makale : 6964 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 22-01-2015
  • Paylaş  :
  • Nem Nasıl Ölçülür Nem ölçümü higrometre denilen ölçüm cihazı ile yapılmaktadır.nem alma ve kurutma,nem alma,nem alma cihazı,nem kurutma,nem kurutma cihazı satış">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz