Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Küf Önlemenin Yolları

Küf Önlemenin Yolları

Küf Önlemenin Yolları

Ev, işyeri, ofis, büro, depo, ardiye ve benzeri her türlü binada rutubet olması hiçbir zaman istenen bir durum değildir. Rutubet, hem binanın kendisine, hem içinde yaşayanlara hem de her türlü malzemeye çeşitli şekillerde zarar vermektedir.

Binalarda rutubetin en olumsuz etkilerinden birisi de böylesi ortamlarda kolaylıkla üreyebilen ve son derece sevimsiz görüntü ve kötü kokulara sebep olan küflerdir.

Küf önlemenin yolları iyi araştırılmaz ve doğru tedbirler alınmazsa bazı durumlarda eşyaların kullanılamaz hale gelmesi bile mümkün olmaktadır.

Eşyanın dışında küfler, kimi zaman da depolardaki gıda maddelerine sirayet etmekte ve onların insan gıdası olarak tüketimini imkânsız hale getirebilmektedir.

Küfün bu şekilde çeşitli etkileri dışında insan sağlığı açısından da son derece önemli zararları bulunmaktadır. Birçok üst solunum yolu enfeksiyonunda bakterilerin işbirlikçisi olarak küflere ve mantarlara rastlamak mümkündür. Bu denli zararlı organizmalar olan küf ve mantarlar için rutubetli ortamlar biçilmiş kaftan konumundadır.

Zararlı etkileri bu kadar açık olan küf nasıl önlenir diye sorulduğunda verilecek en iyi cevap ise ortamın rutubetten arındırılması olmaktadır. Gerçekten de rutubeti giderilebilen ortamlarda küf ve mantarların hayatiyetini sürdürmesi neredeyse imkânsız hale gelmektedir.

Küf önleme yolları listesinin başında yer alan nemin ortamdan uzaklaştırılması amacıyla gelişen teknolojinin ürünü cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar ortamdaki havayı vakumlayarak emer ve içerisinde bulunan soğutulmuş bir plakaya temas etmesini sağlar. Bu soğuk yüzeye temas eden havanın içerdiği su buharı molekülleri aniden yoğunlaşarak cihazın haznesine sızar ve orada depolanır. Haznede depolanan su uygun bir yol ile atılır.

Su buharından, başka bir ifade ile içerdiği nemden arındırılmış olan hava ise cihaz tarafından ortama iade edilir. Belli sürelerle devam eden bu işlem neticesinde küf önleme cihazı ile ilgili olarak beklenen fonksiyona erişilmiş olmaktadır. Rutubetin giderilmesini sağlayan bu cihazların küf ve mantarlarla mücadele dilmesinde çok önemli fonksiyonları bulunmaktadır.

"Küf önlemenin yolları" arasında aslında cihazdan önce zikredilmesi gereken havalandırmanın yeterliliği konusunu atlamamak gerekir. Gerçekten de iyi bir havalandırma yapılabildiği durumlarda küf oluşumunun önüne geçilmesi mümkün olabilmektedir. Bunu sağlayabilmek için karşılıklı bir şekilde havalanmanın sağlanması, tabiri caizse cereyan oluşturulması gerekmektedir.

Bazı mekânlar için imkân dâhilinde olan bu durum alt katlar ve özellikle de bodrum katları için neredeyse imkânsız hale gelebilmektedir. Bunun gibi yerlerde ve özellikle depo, ardiye, hangar gibi mekânlarda içerisindeki ürünler ve işlevler izin veriyorsa mutlaka havalandırma sistemleri tesis edilmelidir. Bunun yetersiz kaldığı durumlarda ve buna imkân olmayan hallerde ise en etkili küf önlemenin yolları arasında rutubet önleyici cihazlar yer almaktadır.

Bir mekânın küften arındırılması için harcanacak zaman, emek ve para yerine küfün oluşmasına engel olmaya çalışmak her bakımdan daha ekonomik bir çözüm olarak öne çıkar.

Küfün verdiği zararların bazılarının geri dönülemez zararlar olduğu düşünüldüğünde anlatılmaya çalışılan husus çok daha iyi anlaşılacaktır.

Küf Önlemenin Yolları

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 2920 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 28-08-2014
Sonraki Konu :
Nem ve Rutubete Son »
  • Paylaş  :
  • Küf Önlemenin Yolları, küf nasıl önlenir,küf hangi cihazla önlenir gibi sorularda küf önleme cihazı ile küflü ortam kurutulur. küf önleme faydası, küfü önlemek">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz