Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Almanın Faydası

Nem Almanın Faydası

Nemli ortamlar her türlü eşyaya olduğu gibi insanlar üzerinde de son derece olumsuz etkiye sahip olarak zarar vermektedir. Nem almanın faydası bu nedenle saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Daha yeni alınan bir çamaşır veya bulaşık makinasının birkaç yılda pas içinde kaldığını görmek, üzmekten öte insanları sinirlendirecek kadar sevimsizdir. Ya da yeni elbise dolabının kapaklarının şiştiğini, artık kapanmadığını görmenin vereceği sıkıntıyı tahmin etmeye gerek bile yoktur.

Bir evin eşyalarına bile böylesine tatsız zararlar veren rutubetin ortamdan giderilmediği durumlarda insan üzerine olan etkisi de en az bu kadar sevimsiz olmaktadır. Romatizmal hastalıklardan astım ve üst solunum yolu hastalıklarına kadar çok çeşitli rahatsızlıkların başlıca sebebi olan rutubetli ortamlarda nem alma faydaları konusu çok hassas bir konu olarak öne çıkmaktadır.

Havalandırması yeterli olmayan mekânların daha farklı yöntemler kullanılarak nemden arındırılması zaruri bir ihtiyaç olarak nitelenebilir. Bu farklı yöntemlerden en önemlisi ise nem alma cihazı yardımı ile ortamdaki rutubetin giderilmesi olarak öne çıkar.

Ev, işyeri, depo, ardiye, fabrika veya her ne olursa olsun bir mekânda nem almanın faydaları uzun bir listeye karşılık gelmektedir. Bir depoda bulunan mal da, evdeki insan da rutubetten son derece olumsuz etkilenmekte, bunun doğal sonucu olarak sağlıkla ilgili çok sık problem yaşamaktadır.

Bebekler, hastalar ve yaşlıların bu durumdan diğer insanlara oranla daha fazla etkilendiği de ayrı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerçekten de nem, hem insanların hem de her türlü eşyanın adeta çürümesine neden olmakta ve ortamdan uzaklaştırılması ile ilgili her tülü tedbirin alınmasını gerekli kılmaktadır.

Özellikle gıda depolanan alanlardaki nem ortamdan uzaklaştırılmadığında depodaki ürünlerin zarar görmesine ve hatta tamamen bozulmasına bile neden olmaktadır. Daha da fenası görünür bir zarar olmadığı halde bakterilerin üremesinin artması neticesinde gıda zehirlenmelerine varan olumsuz sonuçlara çanak tutması açısından da nemlilik çok önemli bir sorundur.

Her türlü ortamda "nem almanın faydası" ile ilgili olumlu sonuç elde etmek için doğru cihazı doğru kapasite ile kullanmak önemlidir. Bu cihazlar yapısı gereği ortamdaki havayı vakumlayarak alır ve içerisindeki bir soğuk plakaya çarpmasını sağlar. Bu sayede hava içerisindeki su buharı aniden yoğunlaşarak sıvılaşır ve cihazın haznesinde birikir.

Su buharından bu şekilde arındırılmış olan hava cihaz tarafından ortama yeniden üflenerek iade edilir. Uzun süreli bir döngü neticesinde hacimde bulunan havanın tamamı su buharından arındırılabilmektedir.

Nem almanın faydası ile ilgili beklentilerin tam olarak elde edilebilmesi için hacim ve kapasite ölçeğinin doğru çalıştırılması gerekir. Büyük bir hacim için küçük bir cihaz seçimi yetersiz bir sonuç elde edilmesine neden olacaktır. Ancak gereğinden daha büyük bir cihazı seçmek de gereksizce para harcamak anlamına geleceğinden bir o kadar anlamsız ve gereksiz bir durumdur.

En doğru olan şey ve en iyi sonucu elde etmenin yolu ihtiyaç duyulan kapasiteyi doğru belirlemek ve buna uygun olan cihazı edinmek olmaktadır.

Nem Almanın Faydası

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 2639 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 28-08-2014
  • Paylaş  :
  • Nem Almanın Faydası, nem alma işlemi nem olan yerlerde büyük bir sorundur. bu sorunu nem alma cihazı ile ortadan kalkar.nem alma için bizi arayın.neden nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz