Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Bina Kurutmanın Faydası

Bina Kurutmanın Faydası

Yeni tamamlanmış ve betonun içerdiği suyun henüz uzaklaştırılmamış olduğu bir binadaki rutubet düzeyi, insan sağlığı açısından son derece yüksek bir problemin habercisidir. Bina kurutmanın faydası ile ilgili bu noktada söylenecek çok söz bulunmaktadır.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarından astıma, romatizmal hastalıklardan çeşitli bakteriyel hastalıklara varıncaya kadar pek çok rahatsızlığın başta gelen sebebi olan rutubet, sadece insanlara zarar vermekle kalmaz aynı zamanda bina içerisindeki her türlü eşyanın da can düşmanı gibi hareket eder.

Bina kurutma faydası hakkında söylenecek sözlerin en önemlisi ve elbette en anlamlısı insana dair olanlarıdır. Her türlü mekânın insan için yapıldığı düşünüldüğünde öncelikle onun fayda sağlaması ve bir zarar söz konusu olacaksa bundan öncelikle insanın korunması çok daha öncelikli bir konudur.

Binayı nem insanı gam çürütür diye bir atasözünün tedavülde olduğu bir toplumda yaşıyor olsak da artık gelinen bilimsel noktada nemin insanı da aynen binaları olduğu gibi çürüttüğü tartışılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geçirgen bir dokuya ve adeta nefes alan bir yapıya sahip olan eski tip binaların yerini alan betonarme yapıların imalatı sırasında dâhil olan suyun, binaların yerleşime açılmadan önce mümkün olan en hızlı şekilde uzaklaştırılması, insan sağlığının korunması açısından zaruri bir işlem haline gelmiştir.

Islak bina kurutma işlemi artık gelişen teknoloji sayesinde büyük bir problem olmaktan çıkmıştır. Yapılması gereken şey doğru cihazların seçilerek uygun şekilde çalıştırılmasından ibaret olmaktadır.

Kapasite hesabının doğru yapıldığı durumlarda cihazlar, insanların zarar görmesine izin vermeden binaların içerdiği suyun önce havaya karışmasını sonra da sistem tarafından ortamdan uzaklaştırılmasını temin etmektedir.

Rutubetin insanlar üzerindeki etkilerinin yanı sıra her türden eşya için de son derece zararlı ve yıkıcı bir etkisi bulunmaktadır. Rutubetin kötü tesirleri ile ahşap mobilyalar şişmekte, ek yerleri ve kaplamaları atmakta, metalik malzemeler hızla korozyona uğramaktadır. Perde, mobilya kumaşları gibi tefrişat malzemeleri de nemde n olumsuz etkilenmekte kimi zaman giderilmesi mümkün olmayan küf oluşumlarıyla kullanılabilir olmakta çıkmaktadır.

Bina kurutma cihazı, gelişen teknolojinin insanlara sunduğu nimetlerden sadece bir tanesidir. Cihazın kullanımı ile mekândaki bağıl nem uzaklaştırılmakta ve binanın hızla kuruyarak zararlı etkilerinden arınması temin edilmektedir.

"Bina kurutmanın faydası" ile ilgili en çarpıcı sonuca bir deniz taşıtına yakından bakmak ile ulaşmak mümkündür. Su ile yakın temas halinde bulunan deniz taşıtlarının suya doğrudan dokunmayan yüzeyleri bile nemin etkisiyle olağanüstü hızlı bir şekilde korozyona maruz kalır. Öyle ki bunun önüne kat kat sürülen boyaların bile geçemediği kolaylıkla görülebilmektedir.

Kurutmanın sağlanmaya çalışıldığı mekândaki hacim doğru bir şekilde hesaplandığında ihtiyaç duyulacak cihazın kapasitesi çok daha kolay bir şekilde tayin edilebilir. Bunun sonucunda da bina kurutmanın faydası ile ilgili daha kalıcı bir sonuca ulaşmak mümkün olacaktır. Aksi halde ya ihtiyaçtan fazla bir kapasiteye para harcanacak veya ihtiyaca cevap vermeyen bir cihaza sahip olarak rutubetin zararlı etkileri ile baş başa kalınacaktır.

Bina Kurutmanın Faydası

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 2668 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 28-08-2014
Önceki Konu :

« Nem Alma Cihazı

Sonraki Konu :
Nem Almanın Faydası »
  • Paylaş  :
  • Bina Kurutmanın Faydası, bina kurutma ve ıslak bina kurutma,küflü bina kurutma,rutubetli bina kurutma,nemli bina kurutma işlerinde yanınızdayız. bina kurutma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz