Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
İnşaat Nemi Alma

İnşaat Nemi Alma

Yeni tamamlanmış inşaatlara yerleşmenin getirdiği en büyük sorunlardan birisi de betonun içerdiği yüksek nem ile karşı karşıya kalmak olmaktadır. Betonun imalatı aşamasında suya duyulan ihtiyaç onun donma aşamasının ardından atılması, uzaklaştırılması gereken bir noktaya ulaşmaktadır. Bu nedenle inşaat nemi alma konusunda çözümler geliştirilmesi de kaçınılmaz bir teknolojik gelişme alanı olmuştur.

Gerçekten de son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde bu konu da teknolojinin ilgi alanına dâhil olmuş ve hızla bu konuda da çözümler bir biri ardına piyasaya sunulmuştur. Değişik marka ve modelde çok sayıda cihaz bulmak ve aralarından seçim yapmak imkân dâhilindedir.

Bu modern cihazların tamamı "ıslak beton nemi alma" ve "ıslak duvar nemi alma" konusunda aynı mantıkla hareket eden bir sistem ile tasarlanmıştır.

Belli bir hacim içerisindeki havayı vakum etkisiyle soğuran cihazlar içerisindeki soğuk bir plaka ile havanın temas etmesini sağlar. Bu soğuk plak ile temas eden su buharı aniden yoğunlaşır ve cihaz içerisinde bulunan hazneye oluşan suyun sızması sağlanır. Anlık bir şekilde gerçekleşen bu işlem sonunda hava yeniden ortama iade edilir.

Böylelikle ardışık olarak tekrarlanan bu döngü neticesinde ortamdaki havada mevcut olan su buharı başka bir ifade ile rutubet cihazın haznesinde depolanarak dışarı atılmış ve uzaklaştırılmış olur.

Sistemin bina içerisindeki her tür ortamda aynı şekilde etki gösterdiği ve ıslak tavan nemi alma konusunda da çalışma prensibinin aynı olduğunu yeniden ifade etmeye gerek yoktur. Havadaki bağıl nemim oranı düştükçe beton bileşiminde yer alan su daha kolay buharlaşmakta, buharlaşan su cihaz tarafından ortamdan alınmaktadır.

Bir süre sonra beton içerisinde yer alan suyun giderek azalması ve en sonunda tamamen bitmesi ile inşaat nem alma cihazı açısından beklenen ve hedeflenen başarının sağlanmış olması sonucu ortaya çıkmış olacaktır. Modern teknolojinin ürünü olan bu cihazlar sayesinde kış aylarında bile binaların tamamen kuruması ve insan sağlığına zarar vermeyecek bir hale gelmesi sağlanabilmektedir.

İnşaat nemi alma konusu aslında hiç de hafife alınmaması gereken ve hatta son derece ciddiyetle yaklaşılması gereke bir konudur. Rutubetin neden olduğu veya tetiklediği bilinen ve tıp çevrelerince ortaya konulan o kadar çok hastalık vardır ki bunların her biri bir insanda büyük sıkıntılara sebep olabilmektedir.

Bebeklerin, hastaların ve yaşlıların ikamet edeceği bir mekândan rutubetin uzaklaştırılması son derece önemli ve hatta zorunlu bir meseledir. Aksi halde telafisi imkânsız zararların oluşmasından kaçınmak mümkün olmayacaktır.

İkamet edilecek mekânlarda inşaat nemi alma konusunda edinilecek cihazların seçimi açısından doğru bir hesaplama yapılması önemlidir. Ortamdaki hacim ve nem düzeyi ile doğru orantılı bir modeli tercih etmek sağlanacak başarıyı doğrudan etkileyen bir faktördür.

Aksi halde boşuna harcama yapmış olmak kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkacaktır. Gereğinden fazla bir kapasiteyi tercih etmek nasıl ki fazladan ödeme yapmak anlamına gelirse, yetersiz kapasiteye ödenecek para da en az o kadar lüzumsuz bir ödeme yapmış olma sonucunu doğurur.

Bu nedenle doğru cihazı seçme noktasında satıcı ile iyi iletişim kurmak ve ihtiyaç duyulan cihazı doğru belirlemek gerekir.

İnşaat Nemi Alma

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 1960 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 28-08-2014
Önceki Konu :

« Şap Kurutma

Sonraki Konu :
Depo Kurutma Cihazı »
  • Paylaş  :
  • İnşaat Nemi Alma, inşaat beton nemi alma ve ıslak beton nemi alma,ıslak duvar nemi alma,ıslak tavan nemi alma gibi nem alma sorunlarda bizi arayın.inşaat nem al">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz