Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Ozonlama Nasıl Yapılır?

Ozonlama Nasıl Yapılır?

Güzellik merkezi işletiyorsunuz ve mucizevi bir gaz olan ozon gazı ile cilt bakımı yapacaksınız.

Sağlık merkezi işletiyorsunuz ve ozon kullanarak başta kanser olmak üzere insanları hastalıklardan arındırmak istiyorsunuz.

Su arıtma merkezinizde suyu mikroplardan ozon kullanarak arıtmak istiyorsunuz.

Temizlik firmanız var ve müşterinizin temizliğini "ozon" ile yapacaksınız.

Evinizde ya da iş yerinizde çıkmayan rutubet, küf ve sigara kokusu var ve son dönemde moda olan ozon ile temizleme yöntemi ile evinizi veya iş yerinizi temizletmek için temizlik firması çağırdınız.

Yukarıdaki örnekleri yaşama aktarabilmek ve tam olarak verim alabilmek için ozon cihazları ile ozonlama yapılması gerekiyor.

Ozon depolanamayan bir gaz olduğu için ozonlama nasıl yapılır? Bu konuda tecrübeli olan kişiler tarafından ozon jeneratörleri ya da ozonlama makineleri kullanılarak ozonlama işlemi yapılıyor.

3 atomlu oksijen gazına ozon ismi verildiği için oksijen molekülüne bir atom daha bağlandığında ozon oluşturuluyor.

Ozonlamanın yapay bir şekilde yapılması için ozon teknolojisinden faydalanılarak çeşitli cihazlar geliştirilmiştir.

Ozon jeneratörleri aracılığı ile üretilen ozonun ozonlamayı meydana getirebilmesi için su ile birkaç kez temas etmesi gerekiyor.

Suyun uzun yol alması savak konularak gerçekleştiriliyor.  Kararsız yapıya sahip olan kapalı bir tanka konularak işlem yapılıyor. Ozon güçlü bir oksitleyici olduğu için ekipmanların ozona karşı dirençli bir materyal ile kaplanması ve güvenliğin sağlanması işlem öncesi büyük önem arz ediyor.

Ozon, yerinde üretildiği ve pahalı bir yöntem olduğu için sınırlı kullanılmasına rağmen etkisi çok güçlü bir dezenfeksiyon yöntemi olduğu ve klorlama gibi kanserojen maddesi içermediği için tercih ediliyor.

Ozonlama işlemi sadece suda yapılmıyor. Kötü kokuların giderilmesi, ortamın temizlenmesi ve benzeri sebeplerden dolayı otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerde de rağbet görüyor.

Ozon gazı, ozonlama işlemi pahalı olmasına rağmen mucizevi bir etkisi olduğu için çeşitli alanlarda kullanılıyor. Bunlardan bazıları aşağıda bulunuyor.

Ozonlama Kullanım Alanları
-Suların arıtılması ve dezenfeksiyonunda
-Tat ve kokuların giderilmesinde
-Suların renklerinin ve bulanıklığının giderilmesinde
-Metalleri uzaklaştırmak için
-Virüslerle bakterilerin dezenfeksiyonunda
-Amonyak ile nitrik giderimi için
-Havadan bulaşan hastalıklardan korunmak için
-Gıda sektöründe yemek kapları ile şişelerin dezenfeksiyonu için
-Soğuk hava depolarında
-Veterinerlik ile hayvancılık alanında enfeksiyon giderilmesi amacıyla
-Kükürtlerin giderilmesinde
-Klima sistemi olan yerlerde
-Yüzme havuzlarında
-Havalandırma ile soğutma kuleleri ve nemlendirme sistemlerinde
-Sağlıkla ilgili olarak insan kanında bulunan virüslerde, cilt hastalıklarında, dolaşım bozukluklarında, kronik yorgunluk, nörolojik hastalıklar, enfekte yaralar, kanser ve benzeri sağlık sorunlarında
-Lejyoner hastalığının yok edilmesinde

Ozonlama nasıl yapılır? Yerinde görmek ve sizi ilgilendiren ozon kullanımı için bilgi almak istiyorsanız konusunda deneyim sahibi olan ekibimiz bir telefon yakınınızda.

Ozonlama Nasıl Yapılır?

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2679 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 21-08-2014
  • Paylaş  :
  • Ozonlama Nasıl Yapılır? neden ozonlama yapılmalı? ozonlama niye yapılmalı? gibi sorularda kötü,nem,küf gibi kokuları gidermek için yapılmalıdır.kiralık ozonlama">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz