Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Ozonlama Teknolojisi

Ozonlama Teknolojisi

Doğal koşullarda atmosferin üst tabakalarında ultraviyole ışınları,  alçaklarda ise şimşek ile yıldırımın oluşturduğu ozonun faydalarını bilen insanoğlu, teknolojinin yardımı ile ozon oluşturmanın yollarını arıyor. Bu sebeple 1886 yılında ilk ozon çalışmaları Fransa’da başlıyor.

Fransa’nın Nice kentinde ise ilk ozonlu su arıtma tesisi 1906’da kuruluyor.

Ozon kullanılarak arıtılan dünyanın en büyük içme suyu arıtma tesisi ise Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde yer alıyor.

Ozonlama teknolojisi sayesinde Türkiye’de üretilen ambalajlı içme sularının yüzde 100’u ile dünyadakilerin büyük çoğunda ozonlama işlemi yapılıyor.

Havada yüzde 21 oranında bulunan 2 atomlu oksijen molekülüne oksidasyon süreci sonunda eklenen oksijen atomu yani 3 atomlu oksijen molekülü oksijen molekülünü ozon molekülüne dönüştürüyor. Bu dönüşüm için de çok özel koşulların oluşması gerekiyor. Özel koşullar ise ozonlama makinesi ile sağlanıyor.

Ozonlama işlemi esnasında üçüncü atom diğer atomlara zayıf bağ ile bağlanmış olduğundan ayrılma ihtimali yüksektir. Molekülden ayrılarak tek kalan oksijen atomu aktif olarak bulunuyor ve her maddeyi oksitliyor.

Havada uçuşan mikroorganizmalara yapışan ozon hücre duvarlarını parçalayarak onların ölmesine yol açıyor. Steril ortamda ise benzer bir atom ile birleşerek iki atomlu oksijen molekülünü oluşturuyor. Mikroorganizmaların da tamamını yok ediyor. Buna da dezenfeksiyon etkisi deniliyor.

Birçok molekülü parçalayan, oksitleyen ve değiştiren ozon, bu özelliği ile deodorizma etkisi yani koku giderici olarak da kullanılıyor.

Ozonlama teknolojisi ile oluşturulan ozon, ortamda yer alan ağır metal, zehirli gaz ve solvent buharını oksitleyerek bozuyor. Bu da kanserojen başta olmak üzere zararlı etkilerin yok olmasını sağlıyor. Flokülant etkisi bulunan ozon.

Bu etkisi sayesinde havada yer alan sigara dumanı, tozlar, nano partiküller ve benzerlerini birleştirerek sökmesini sağlıyor.

Bilindiği gibi havada bulunan toz taneciklerinde mikroplar oluyor ve bu tanecikler ciğerlere girerek birikiyor ve alerjik bünyelerde ise rahatsızlığa yol açıyor. Ozon bunları ve sigara dumanını yere çökerterek koku ve zararlı mikroorganizmaları yok ediyor.

Kapalı mekanlarda ozon gazı olmadığı için ozon gazının depolanması da mümkün olmadığından dolayı kapalı mekanlar için ozon teknolojisi uygulanarak gerçekleştirilen ozonlama ile üretilen ozon gazı, uygulanacak mekana verilerek flokülasyon denilen işlevi yerine getiriyor.

Oksitlenme, sterilizasyon ve dezenfektasyon işlemleri sayesinde mekanda bulunan kötü kokular ve sağlığa zararlı mikroorganizmalar yok ediliyor.

Ozonlama teknolojisi ile giderilen kokular arasında başta sigara kokuları olmak üzere boya kokuları, medikal kokular, su kokuları, mutfakta yemeklerden oluşan kokular, çöp kokuları, arıtma tesisinden kaynaklanan kokular başta olmak üzere birçok koku temizleniyor.

Ozonlama yapılarak üretilen ozon gazından sağlık ve güzellik alanında da önemli ölçüde faydalanılıyor.

Siz de bulunduğunuz mekanı ozonlama teknolojisinden faydalanarak temizletmek istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız.

Ozonlama Teknolojisi

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2267 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 21-08-2014
Önceki Konu :

« Banyo Rutubeti Önleme

Sonraki Konu :
Duvar Küf Giderme »
  • Paylaş  :
  • Ozonlama Teknolojisi,ozonlama sayesinde pis ve kötü koku giderme işlemi için ozonlama cihazı gereklidir. ozonlama, yani koku giderme için bizi arayın 444 07 19 ">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz