Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem ve Rutubete Son

Nem ve Rutubete Son

İster yeni inşaatlarda olsun isterse eskiden beri rutubet içerisinde bir yaşamın hüküm sürdüğü binalarda, artık gelişen teknoloji ve onun sayesinde üretilen cihazlar ile nem ve rutubete son verilebilmektedir.

Betonarme yapılar doğası gereği belli miktarlarda su içermek zorunda olduğundan kuruması zaman almakta ve inşaatın özellikle ilk yılında içinde oturanların son derece şikâyetçi olduğu büyük problemler üretebilmektedir.

Üstelik bu rutubetli ortam özellikle bebekler ve yaşlılar ile hastalar için çok daha zor koşullar anlamına gelmektedir. Birçok hastalığın tetikleyicisi konumundaki rutubet giderilemediği takdirde hem insanlar hem de binalar için sıkıntılı bir süreç olmaktadır.

Neme son verme üzere geliştirilmiş çok önemli işlevlere sahip cihazlar sayesinde artık yeni binalarda da eski binalarda da rutubetin kötü etkilerini uzaklaştırmak mümkündür. Önemli olan ihtiyaca uygun olan cihazı doğru tespit etmek ve kullanmaktır.

Rutubete son vermek için mekânların yeterli şekilde havalandırılması da son derece önemlidir. Özellikle karşılıklı pencerelerin açılması suretiyle hava sirkülasyonunu temin etmek bu bakımdan çözüme yönelik atılmış önemli adımlardan birisidir.

Vakum etkisi ile ortamda bulunan havayı bünyesine çeken cihazlar, içerideki soğuk plakaya su buharının temas etmesini sağlar ve bu şekilde aniden yoğunlaşan buharın bir haznede birikmesini sağlar.

Daha sonra bu haznedeki su dışarıya atılır. Böylece içeriğindeki su buharından arındırılan hava cihaz tarafından ortama iade edilir.

Benzer şekilde çalışan "nem cihazı" için farklı büyüklük ve kapasitede modeller bulunmaktadır. Mekânın hacmi ile uyumlu bir modelin tercih edilmesi ile sorunu tamamen çözmek mümkün olmaktadır. Rutubet cihazı modellerinin temininde mutlaka ihtiyaç duyulan kapasite iyi analiz edilmelidir.

Aksi durumlarda ya yetersiz kapasite sorunu neticesinde aksaklık yaşanacak veya ihtiyaç duyulandan daha fazla bir kapasiteye gereksiz para ödenmiş olacaktır. "Nem ve rutubete son" verebilmek amacıyla yapılacak bu hesaplamada titiz davranmak, eninde sonunda kazanan tarafta olmak ile eş anlamlı olmaktadır.

Özellikle inşaat aşamalarında olan binaların beton aksamı içerisinde bulunan suyun giderilmesi konusu da bu çerçevede önemli olmaktadır. Rutubeti giderilemediği için sonraki aşamaya geçilemeyen binaların bekletilmesi boşuna zaman ve para kaybı anlamına gelir.

Boya, parke ve benzeri diğer işlemler için beklemeden imalata devam etmeyi sağlayan cihazları kullanmak iş akışının aksamadan sağlanması açısından son derece yararlıdır.

İşyeri, okul, ev, lojman, hastane, çarşı, sosyal tesis ve benzeri her türlü binada daha kaliteli bir yaşamın asgari koşullarını sağlamak açısından nem ve rutubete son verecek şekilde havalandırma yapmak ve yine de gerek duyuluyorsa modern teknoloji ürünü cihazları kullanmak son derece önemlidir.

Bu şekilde davranarak insan sağlığı açısından da elverişli olan bir noktaya ulaşmak herkesin isteyeceği ve temenni edeceği bir husustur.

DYD TÜRKTEK - KURUTEK olarak 2005 yılında faaliyetlerimize başladık. Deneyimli uzman kadrolarımızla, yangın ve su hasarı restorasyonu hizmetleri vermekte, onarım çalışmaları yapmaktayız.

Ar-Ge faaliyetlerine çok önem veren ve yüksek standartlar belirleyen kaliteli hizmet anlayışını geliştirerek ilerliyoruz. 

Müşterilerimizin memnuniyeti her zaman önceliğimizdir. Bu nedenle, tüm hizmetlerimizi tüm yurtta aynı kalite ile müşterilerimize sunmaktayız. 

Her tip ve boyuttaki sayısız restorasyon projesini başarıyla tamamlayarak hem müşterilerimizin memnuniyetini artırmakta, hem de müşteri portföyümüzü zenginleştirmekteyiz.

Nem ve Rutubete Son

Bilgi için arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2547 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 04-10-2013
Önceki Konu :

« Bina Nem Kurutma

Sonraki Konu :
İnşaat Nemi Alma »
  • Paylaş  :
  • Nem ve Rutubete Son, neme son,rutubete son,küfe son,nem cihazı,rutubet cihazı ile tüm nem ve rutubet sorunlarınızı nem ve rutubet cihazı ile son. nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz