Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Ozonlama Nedir?

Ozonlama Nedir?

Ozonlama nedir? Sorusuna kısaca Oksijenin ozon jeneratörü kullanılarak ozonlaştırılmasına yani  2 atomlu oksijenden 3 atomlu ozonun oluşturma işlemine "ozonlama" deniliyor.

Oksijen molekülü kararlı olmasına karşın ozon kararsız bir molekül olarak göze çarpıyor.  Bilindiği gibi ozonun okside edici etkisi bulunuyor. Virüs ve bakterileri öldüren ozon tüm mikroorganizmalar ile toksinleri de okside ediyor.

Oda sıcaklığında renksiz, karakteristik ve kokusu bulunan bir gaz olan ozon, tüm dünyada içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde yaygın olarak kullanılıyor.

Ozon doğal olarak fırtınalı havalardan sonra yüksek yerlerde ya da deniz kıyısında hissediliyor. Yapay olarak oluşturulan ozon ise bir yerden diğer yere taşınamayacağı için kullanım yerinde ozonlama jeneratörleri kullanılarak oluşturuluyor.

Ozon gazının 1839 yılında Alman kimyacı tarafından bulunmasıyla dezenfeksiyon amacı ile kullanılmaya başlayan ozon gazı 1860 yılında Monaco’nun su arıtma tesislerinde kullanılmaya başlıyor.

Ozonlama yapılarak genelde sudaki zararlı bakterileri öldürmek ve mikrobik oluşumlara engel olmak için dezenfektan yapılması düşünülse de günümüzde sadece suda değil birçok sektörde kullanım alanı bulunuyor.

Özellikle temizlik sektöründe profesyonel temizlik firmaları tarafından rağbet görüyor.

Ozon gazına aktif oksijen ismi de veriliyor. Bilinen en eski mikrop öldürücü ve koku giderici olan ozon gazı canlıları güneşin radyasyon etkisinden koruma görevi de üstleniyor.

Doğal yöntemlerle yıldırımlar sonucu oluşan ozon havayı temizliyor.

Ozon gazının koruyucu ve temizleyici özelliği keşfedildiğinde ozonun bu özelliğinden yararlanmak için çok sayıda araştırma yapılmıştır. Günümüzde ise ozon yapmak ve ozonun değişik alanlarda kullanılmasını sağlamak için ozon üretim teknolojileri geliştirilerek ozonun çeşitli alanlarda kullanımı sağlanmıştır.

Ozonlama Faydaları
-Güçlü bir dezenfektan olduğu için mikroplarla bakterileri ve virüsleri öldürüyor.
-Kötü kokulara sebep olan ve musluk suyunun içilmesine engel teşkil eden klor artıklarını temizleyerek çeşme suyunu arıtır ve içilmesini sağlar.
-Şehir suyunda bulunan istenmeyen tat ve kokuları giderir.
-Depodan ya da şebekeden gelen suyu sterilize ediyor
-Sudaki metalleri yok ederek suyun bulanıklığını gideriyor.
-Ozonlanmış su ile içilen kahve ya da çayın tadı daha güzel oluyor.
-Ozonlanan su yaklaşık olarak yarım saat bekletildiğinde ozon kokusu kalmıyor
-Ozonlama içme suyunun temizlenmesinde kullanılıyor.
-Ozonlama güçlü bir temizleyici olduğu için profesyonel temizlik hizmetlerinde de kullanılıyor.
-Sağlık sektöründe hastalıkların iyileştirilmesi için yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılıyor.
-Güzellik sektöründe cilt yenileyici olarak kullanılıyor ve cildi gençleştiriyor.
-Ozonlu su ile yıkanan taze sebzeler, et ile balık ve meyvelerin ozonlu su ile yıkandığında, gıda zehirlenmesine yol açabilecek mikropların öldüğü için bu tür sorunlarla karşılaşılmadığı görülmüştür.
-Gıdaların taze kalma süresini uzatıyor.
-Taze ürünlerin bozulmasına neden olan böcek ilacı ve benzeri zirai kimyasalları, katkı maddelerini ve kimyasalların etkilerini yok ediyor.
-Bakterileri temizlediği için kötü kokuları yok ediyor.
-Gıdaların işlenmeleri sırasında kullanılan suların bakterilerini temizlediği için kimyasal arıtmada kullanılıyor.
-Ozon dünyadaki en güçlü dezenfektan olduğu için yaşanılan ortamdaki bakterilerin temizliği, su arıtılması ya da diğer amaçlarla kullanım sırasında virüs, bakteri ya da mikropları yok eder. Sonrasında ise oksijene dönüşür. Atık madde içermediği için ve bu özelliği sebebi ile çevre dostudur.
-Evcil hayvanlar ozonlu su ile yıkanılırsa derileri ile kürkleri sağlıklı ve temiz kalıyor
-Ozonlu su bitkilerdeki kök sürümlerini engellediği için bitkilerin ömrünü uzatıyor.

Ozonlama nedir? Ozonlama ne işe yarar? Gibi sorularınız varsa ve sektörünüzde profesyonel bir temizlik hizmeti almak istiyorsanız ozonlama tekniği ile yapılan temizliğin avantajlarından siz de faydalanabilirsiniz.

Ozonlama Nedir?

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 3232 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 21-08-2014
Önceki Konu :

« Sıva Kurutma Cihazı

Sonraki Konu :
Küf Giderme »
  • Paylaş  :
  • Ozonlama Nedir?, ozonlama faydaları saymakla bitmez.kötü koku giderme,pis koku giderme,hava kokusu giderme,gıda pis koku giderme, kumaş kokusu giderme 444 07 19">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz