Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Ozonlama Ne İşe Yarar?

Ozonlama Ne İşe Yarar?

Oksijen molekülünün 3 atomdan oluşmuş haline "ozon gazı" deniliyor. 2 atomdan oluşan oksijen molekülü ise atmosferde mevcut olan ve insanların nefes almasını başka bir deyişle yaşamasını sağlayan oksijen gazı oluyor.

Doğal olarak atmosferde bulunan ozon gazı, atmosferin en üst tabakasında yer alan mavi renkte ve keskin kokulu bir gazdır. Bu bölgeye ozon tabakası da deniliyor.

Ozon tabakasının kızılötesi ışınları engellediği ve canlıların da bu sayede yaşadığı düşünüldüğünde (Eğer ozon tabakası kızıl ötesi ışınları engellemeseydi dünyadaki her şey yanardı ve canlılar da yaşayamazdı) ozonun önemi bir kez daha ortaya çıkmasına rağmen kullanılan kokular, egzoz gazları, ev ve fabrikalardan çıkan dumanlar ozon tabakasını olumsuz olarak etkiliyor.

Ozon gazı bakterileri, virüsleri, mantarları ve küf gibi mikro organizmalara yaşam hakkı vermiyor ve çoğalmalarını engelliyor. Ozonun bu özelliği kötü kokuların ve hijyenik olmayan oluşumların insan sağlığına verdiği olumsuz koşulları engelliyor.

Ozon, dünya yüzeyindeki en güçlü dezenfektan maddesi olduğu için bir çok sektörde kullanılıyor. Ozonun etkisi yapılan bir araştırmaya göre klordan 3000 kat daha fazla güçlü olduğundan dolayı su arıtma tesislerinde de kullanım alanına sahiptir.

1 gram ozonun 1 ton suda bulunan zararlı organizmaları kısa sürede öldürdüğü düşünüldüğünde ozonun gücü daha iyi anlaşılıyor.

Atmosferin üst tabakalarında ya da alçak tabakalarında oluşan fırtına ve şimşekler ile meydana gelen ozonu insanlar da teknolojinin imkanlarını kullanarak "ozonlama makineleri" ile oluşturuyor.

Ozonlama ne işe yarar? Sorusuna verilecek en iyi yanıt içme suları ile havada, yüzme havuzunda ve kötü kokulardan temizlikte dezenfeksiyon olarak kullanılmaya yarar cevabı vermek mümkündür.

Su ozonlama, hava ozonlama, havuz ozonlama, ozonun bakterilere küflere ve virüslere aynı zamanda da sigara ve benzeri şeylerin yaydığı kötü kokulara karşı kullanıldığında bunları giderici etkisi de bulunuyor.

Üç oksijen (O3) atomundan oluşan bir kimyasal moleküldür. Diğer bir deyişle iki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.
    Ozon doğada ve stratosferde hazır olarak bulunur. Ozon kullanılarak yapılan dezenfeksiyon hem insan dostu hem de çevre dostu olduğu için tercih edilmektedir.

Ozon ne işe yarar?

    Ozon en güçlü dezenfektanlardan biridir.

    OZONLA DEZENFEKSİYON ile otomobil içindeki bakteriler, mikroplar ve mikro organizmalar %99 oranında yok edilir. Otomobil içindeki kötü kokular %99 oranında giderilir.

    Ozonlama teknolojisi havadaki oksijen moleküllerini (O2), ozon moleküllerine (O3) çevrilir. Otomobilinizdeki bakteri, virüs, mantar gibi canlı mikroorganizmalara yapışarak, onların hücre duvarlarını parçalar ve yok eder.
    Ozonun dezenfekte gücü klordan 7 kat fazladır.

Avantajı nedir?

    Ozon kararsız bir molekül olduğundan kolayca oksijene geri çevrilebilir.
    Sadece hava, elektrik ve su tükettiği için, insan vücuduna zarar verebilecek zehirli artık bırakmaz ve zararlı madde üretmez.
    Uygulama yapılan alanı komple dezenfekte eder.

Ozonla dezenfeksiyonun yok ettiği bazı kokular;

Sigara, alkol, boya, hayvan, kömür, medikal, yangın, halı, lağım, küf, yemek, yanık yemek, soğan, sarımsak, çöp, leş, yağ, et, tavuk ve balık vb. kokularda etkilidir.

NOT  : Ozonlama işleminden yüksek netice almak için detaylı iç temizlik yapılmış araçlara uygulanması tavsiye edilir.

Sağlık alanında ve güzellik sektöründe de kullanılan ozon, doğal bir arıtıcı olduğu için, güvenilir bir şekilde kullanılan en güçlü oksidan olduğundan dolayı, havuz gibi yerlerde kullanılan en sağlıklı dezenkektan özelliğinden, yan etkisi bulunmadığından ve çevre dostu olduğundan temizlik sektörü de dahil olmak üzere bir çok sektörde yaygınlaşarak kullanılıyor.

Ozonun Faydaları
-Doğal ortamda oluşan yani atmosferde bulunan ozon insanları ölümcül radyasyondan kurtarıyor.
-Küf, rutubet, virüs ve bakterileri yok ederek hijyenik bir ortam sağlıyor.
-Kistleri, sporları, mayaları, fungusları ve benzerlerini yok ediyor.
-Havada bulunan yangın sonrası kokular ile duman, is, sigara kokusu gibi kokuları yok ediyor.
-Yağları ve benzerlerini elimine ediyor.
-Kükürt, demir, hidrojen sülfatı okside ediyor.
-Suyu içindeki zararlı bakterilerden temizliyor.
-Suyun berrak olmasını sağlıyor
-Suyu taze tutuyor.
-İnsanların cildini gençleştiriyor.
-Başta kanser olmak üzere bir çok hastalığa iyi geliyor

Klor gibi kanserojen içerik taşımayan ozon için ozonlama ne işe yarar? Sorusunu soranlar, bu sorularının cevaplarını uygulamalı olarak alabilirler.

Bunun için ozon temizliği ile mekanları temizleyen temizlik firmamızın deneyimli elemanlarını aramaları yeterlidir.

Ozonlama Ne İşe Yarar?

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 3322 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 21-08-2014
Önceki Konu :

« Epoksi Nedir

Sonraki Konu :
Ev Nem Kurutma Cihazı »
  • Paylaş  :
  • Ozonlama Ne İşe Yarar?, ozon gazı ve ozon makineleri ile ozonlama yapılarak kötü kokuları yok eder.ozonla tekstil kumaş kokusu giderme bizi arayın 444 0 719 ">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz