Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Ozonlama Sistemi Kullanımı

Ozonlama Sistemi Kullanımı

Ozon gazından faydalanabilmek için ozonun kullanılacağı mekanda üretilmesi gerekiyor. Yapay yolla ozon üretmeye yarayan sisteme ise ozonlama sistemi adı veriliyor. Ozonlama sisteminde ozon jeneratörleri ve ozon makineleri kullanılarak "ozonlama" yapılıyor.

Ozonlama sistemi kullanımı için gerekli işlemler yapılırken bazı kurallar ve şartlara dikkat edilmesi gerekirken ozon teknolojisinin gelişmesi ve ozon kullanımının yaygınlaşması ile birçok firma ticari amaç ile bilinçsiz bir şekilde bu sektöre girmiş bulunuyor.

Ozonlama sistemi almaya karar verenler bu sistemin ne olduğunu sektörde bulunan sağlam firmalardan öğrendikten sonra kendilerine uygun olan sistemi almaları gerekiyor.

Ozonlama teknolojisi pahalı bir teknoloji olduğu için bu teknolojinin ucuz olduğunu söyleyenlere inanılmaması gerekiyor. Ozon uygulaması için suya en az 0,1 ya da 0,2 gram/metre küp ozon gerekiyor.

Ozon sistemini kullanacak olanlar ozon uygulamasından beklentilerini iyi belirlemeleri gerekiyor. Ozon teknolojisi hem teknik olarak hem de ekonomik açıdan sorunu karşılıyorsa o zaman bu sistem kullanılmalı ve sistem için alanında deneyimli olan ozonlama firmaları ile çalışılmalı.

Ozon jeneratörleri ile ya kuru havadan ozon üretiliyor ya da saf oksijenden ozon üretiliyor. 1 gram ozon için kullanılan elektrik enerjisi ile ozonun miktarını ölçmek için kalibre edilmiş ekipmana da ihtiyaç bulunuyor.

Ozonun aşırısı tehlikeli ve zehirli olacağından ozonlama sistemi için gerekli emniyet önlemi alınmalı, ozon sistemleri uzman firmalar tarafından kurulmalı ve işletme personeli de gerekli eğitimden geçirilmelidir.

Ozonun aşındırıcı özelliği de olduğu için depolar ile su hatları ozona dayanıklı bulunan sızdırmazlık elemanları kullanılmalıdır.

Ozon sistemini işletmek kolay olmadığı için en yüksek otomasyon ile ölçü-kontrol seviyesine sahip olan sistemlerin tercih edilmesi yerinde oluyor. Ozon sistemlerini ucuzlatmak isteyenler bunun için emniyet donanımlarını ve otomasyon seviyesini en aza indirmeli ya da kaldırmalıdır.

Ozonlama sisteminde ozon üretimi gerçekleştirilirken kuru hava, azotu alınmış kuru hava (PSA oksijeni) ya da sıvılaştırılmış saf oksijen kullanılıyor.

Ozon yüksek düzeyde oksidasyon kapasitesine sahip bir gazdır. Bu yüzden dezenfeksiyon ve organik ile, inorganik maddeleri temizlemek başta olmak üzere sağlık ve güzellik amacıyla da kullanılabiliyor.

Ozon gazı işlem bittikten sonra oksijene dönüşerek kaybolduğu için atık bırakmıyor ve zararlı yan oluşumları da nerede ise yok denecek kadar az bulunuyor.

Ozonlama sistemi kullanımı için satın alınacak ya da kiralanacak olan ozon makineleri ve ozon jeneratörleri bu konularda gerçekten bilgi sahibi olan firmalar tarafından alınmalı. Sistemin üreteceği ozon miktarı, bunun için harcanacak enerji miktarı ve benzeri teknik konularda gerekli araştırmalar da yapılmalıdır.

Kiralamak ya da satın almak istediğiniz ozon sistemi için gerekli bilgileri verecek teknik ekibimiz size bir telefon kadar yakındır.

Ozonlama Sistemi Kullanımı

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2463 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 21-08-2014
Önceki Konu :

« Sıva Kurutma Cihazı

Sonraki Konu :
Küf Giderme »
  • Paylaş  :
  • Ozonlama Sistemi Kullanımı, ozon makineleri ile ozon jeneratörü sayesinde ozonlama yapılarak kötü kokuları yok etmekte olup tekstilde ozonlama 444 0 719">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz