Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Bina Nem Alma

Bina Nem Alma

Oturma amacıyla yapılan ya da farklı amaçlarla kullanılan tüm binalarda nem bulunuyor. Nem oranı belli bir seviyede olduğu sürece bu nem sıkıntı yaratmıyor.  Havanın kaliteli olmasını sağlıyor ve konforlu bir yaşam alanı yaratıyor.

Fakat nem oranı olması gerekenden yüksekse bina nem alma işleminin yapılarak binanın neminin ayarlanması gerekiyor.

Binada nem sorunu ilk yapıldığı zamandan beri yaşanıyorsa yalıtımının doğru bir şekilde yapılmadığının ve inşaat halinde iken nem kurutma işleminin yeterince uygulanmadığını söylemek mümkündür.

Türkiye’de inşa edilen binalarda ısı yalıtımı yönetmeliğine göre uyulması gereken bazı standartlar olsa da yeterli denetimler olmadığı için uygulanamıyor. Bu da binalarda nem oranının olması gerekenden yüksek olmasına sebebiyet veriyor.

Isı yalıtımının yapılmaması, bina yapımında hataların olması, çatı yapımında hataların olması yani çatıda sızıntı olması küf oluşumuna neden oluyor.

Yağmur suyu tahliye borularındaki hatalar da rutubet oluşumuna zemin hazırlıyor.

Bina nem alma cihazları ile binanın nemi alınsa da binanın yapımı esnasında oluşan hataların giderimi gerçekleştirilmeden nem alma kalıcı olarak gerçekleşmiyor.

Bu yüzden profesyonel bir destek alarak neme sebep olan sorunların garantili bir şekilde kökünden çözülmesi yerinde bir işlem olduğundan nem alma sorunu bu sayede kalıcı olarak çözülüyor.

Bina nem alıcı cihazlar kullanılarak binanın nemi yüzde 40 – yüzde 50 seviyelerine düşürüldüğünde ortam kaliteli hale geliyor ve konforlu bir yaşam alanı oluşuyor.

Bina nemi sadece bina inşaatı sırasında yapılan hatalardan değil, yapımdan sonra iklim şartlarından dolayı binada terlemenin oluşması, yağmurun yağması, karların erimesi mutfakta yemek yapılması, banyoda banyo alınması, insanların nefes alıp vermesi ve benzeri birçok etken de binada nem olayını meydana getiriyor.

Havadaki fazla nem, "bina nem alma cihazı" ile alınmadığı takdirde eşyaların, insanlar ile ortamda bulunan canlıların ve binanın olumsuz yönde etkilenmesine yol açıyor.

Bina nem alma için uygun nem alıcı cihazlar kullanılıyor. Sanayi tipi nem alıcılar endüstriyel alanlarla inşaat kurutmalarında ev tipi nem alıcılar ise evlerde ve ofislerde kullanılıyor.

Nem alma cihazı satın alınırken ev tipi diye hemen almamak eve en uygun nem cihazını almak gerekiyor.

Bir örnek vermek gerekirse 50 metrekarelik bir salona 9 BTU klima alındığında klima o alan için nasıl etkisiz kalıyorsa evdeki ortamlar için de uygun bir nem alıcı almakta fayda bulunuyor. 

Bunun için de nem alma cihazı satan firmaların konusunda uzman personelinden bilgi almak ve nem alıcıları bilinçli olarak almak lazım.

Bina nem alma cihazı almak istiyorsanız konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz ve teknik elemanlarımız size gerekli desteği sağlayarak size en uygun nem alıcıyı almanızı sağlayacaktır.

Bina nem alma konusunda uzman desteğine ihtiyacınız varsa binadaki nemin alınarak bina nemini uygun seviyeye garantili bir şekilde getirmek için uzman ekibimiz size bir telefon kadar yakın.

Bina Nem Alma

Binadaki Nem Sorunlarınız için bizi arayın : 444 0 719

 

Bu Makale : 3156 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 18-08-2014
  • Paylaş  :
  • Bina Nem Alma, bina nem alma cihazları ve bina nem alıcı ile bina nem alma cihazı gibi nem alma işlemi ile bina nemi almak için 444 0 719 nem alma Dyd Kurutek">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz