Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Islak Zemin Kurutma

Islak Zemin Kurutma

Konutlarda ve iş yerlerinde tuvalet, banyo, mutfak gibi bölümlere ıslak zemin ismi veriliyor. Islak zeminlerde zemin ıslandığında insanların kaymamaları için doku bulunması, su sızıntılarına karşı da derzinin iyi bir şekilde yapılmış bulunması gerekiyor.

Suya karşı dayanıklı malzemelerden yapılması gereken ıslak zeminler  nem ve rutubeti ilk olarak alacak yerler arasında bulunuyor.

Islak zemin malzemesi olarak en sık kullanılanlar arasında fayans, mermer, granit ve benzerleri yer alıyor.

Islak Zemin kurutma sel, patlayan boru, yangın söndürme işlemi ve benzeri olaylar yaşandığı zaman büyük önem taşıyor. Böyle durumlarda profesyonel desteğe ihtiyaç duyuluyor. Su baskını yaşandığında hasar ölçme tekniği, sel restorasyonu yapımı ve sel hasarı onarımı konusunda profesyonel olan eğitimli ekipler, zemin kurutma işlemini gerçekleştirerek selden etkilenen zemini ilk günkü hale getiriyor.

Sel baskını ile karşılaşıldığında bodrum katında ya da ıslak zemin olan yerlerde döşemeler ve ıslak zemin alanı kurusa bile zamanla hasar yeniden oluşabiliyor.  Çeşitli sorunlara neden olabilecek bu durumda küf büyük önem taşıyor.

Sel baskını ile yaşanılan sorunu kökünden çözmenin yolu "ıslak zemin kurutma" işlemi yapılarak sağlanıyor.

Su baskını kurutma işlemi için bodrum katındaki su seviyesinin azalması ve odadan çekilmesi beklense bile daha fazla hasar olmaması için üst kattaki ıslak zemin alanları ile odalarda hemen sel baskını kurutma yöntemlerinin uygulanarak kurutmanın yapılmasında büyük fayda bulunuyor.

Çünkü yukarı odalarda görünürde bir şey olmasa bile bodrumdan buharlaşarak yukarı kata çıkan su yüksek nemin ıslak zemin alanlarına ve odalara girmesine neden olabiliyor.

Önlenmeyen yoğun nem ise yeni hasarlara sebebiyet verebiliyor. Bunun nedeni yüksek nem nedeni ile binanın yapı malzemelerinin havadan nemi çekmesinden oluyor.

Önlenmediği takdirde binadaki alçılar sağlamlığını kaybediyor, mobilyalarda çürümeler yaşanabiliyor, yalıtım malzemeleri özelliğini kaybedebiliyor, ahşap alanlarda nem hasarları oluşabiliyor, küf oluşumları gözlenebiliyor. İnsanların sağlıklarını kaybetmesi de bu durumun diğer bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Yüksek nemi yok etmek için havalandırma yeterli kurutma sağlanamıyor. Nem alma cihazları da nemi kurutmak için önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Bu sayede havada bulunan yüzde 80’in üzerindeki nem olması gereken seviyelere yani yüzde 40 – yüzde 50 seviyesine düşürülüyor.

Islak zemin kurutma yapılmadan önce ıslak zeminlerde bulunan suyun tamamen kurutulması gerekiyor. Bu yüzden profesyonel yardım almak yerinde oluyor.

Eğer siz de su baskını yaşadıysanız ve ıslak zeminde kurutma işlemi yapacaksanız garantili çözümlerimiz için deneyimli elemanlarımızla bir telefon yanınızdayız.

Islak Zemin Kurutma

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

 

Bu Makale : 2261 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 18-07-2014
  • Paylaş  :
  • Islak Zemin Kurutma, istanbul ıslak zemin kurutma ile bursa ıslak zemin kurutma, izmir ıslak zemin kurutma firması olarak zemin kurutma cihazı satışı yapıyoruz.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz