Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
İnşaat Nem Kurutma

İnşaat Nem Kurutma

Binalar kaba ya da ince inşaatı yapılırken gerek hava koşulları gerekse çimento, beton ve benzeri uygulamaların kuruması için belirli bir zamanın geçmesi gerekiyor.

İnşaat nem kurutma için doğal kurutma işlemi uygulandığı takdirde binalar geç bitiriliyor ve sahiplerine geç teslim ediliyor. Bu da inşaat firmalarının ve bina sahiplerinin hem zaman hem de para kaybetmesine yol açıyor.

Böyle bir sorunla karşılaşmak istemeyen firmalar inşaat ortamında bulunan nem ile rutubetin yok edilmesi ve inşaatı zamanında bitirebilmek için inşaat nem kurutma cihazı kullanması gerekiyor.

Bilindiği gibi inşaat yapımı esnasında betonun içine gerek hava şartlarından dolayı gerekse başka sebeplerden dolayı su, nem ya da rutubet sızabiliyor. Bu durum fark edilmediği takdirde ilerisi için küf oluşumlarına sebebiyet verebilecek, binanın ömrünü kısaltacak ya da insan sağlığını tehdit edecek boyutlara ulaşabiliyor.

Bina tamamlandıktan ve insanlar oturmaya başladıktan sonra yapılan kurutma işleminde hem geç kalınmış oluyor hem de ekstra maliyetler oluşuyor.

İnşaat nem kurutucu bu noktada devreye giriyor. İnşaatların kısa süre içinde bitirilerek sahiplerine teslim edilmesi için inşaat neminin doğal olmayan yollarla kurutulması gerekiyor.

Ayrıca inşaat süresi içerisinde yağan kar ve yağmurlar da veya su tesisatında yaşanabilecek sorunlar da su ve sel baskınlarına neden olabildiği için betona su sızması ve nem işlemesi ihtimali çok yüksek bulunuyor.

Bu sorunun önüne geçilmediği takdirde ne kadar boya yapılırsa yapılsın oda ne kadar havalandırılırsa havalandırılsın nem sorunu çözülmüyor. Nem sorunu kalıcı olarak çözülmediği sürece de küf ve rutubet problemi ve bu problemden kaynaklanan koku devam ediyor.

Nem kurutma cihazları ile bu sorun yaklaşık 2 hafta gibi bir sürede gideriliyor.

İnşaat yapılırken şap, sıva, parke, epoksi ve benzeri uygulamaların yapılabilmesi için inşaat alanındaki nem oranı yüzde 90’ın altında olması gerekiyor. Eğer şap döküldükten sonra ortam nemi ideal nem oranına indirilmez ise parkelerde başta şişme olmak üzere çok sayıda sorun yaşanabiliyor.

Kurutmanın doğal yollarla yapılması da zaman alacağı için inşaat kurutma, nem alma ve nem kurutma cihazları ile yapılması yani doğal olmayan yollardan gerçekleştirilmesi gerekiyor.

İnşaat nem kurutma yapmanın faydaları arasında ısıtma maliyetlerinde tasarruf, boyama ve yer kaplama işlemlerinin erkenden bitirilmesi, inşaat süresinin kısalması, önceden gerçekleştirilen inşaat kurutma işleminden dolayı bina kurutma işleminde düşük maliyet gibi faydalar bulunuyor.

İnşaat nem kurutma konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız eğitimli ve konusunda uzman ekibimizle size bir telefon kadar yakınız.

İnşaat Nem Kurutma

İstek ve bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2566 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 18-07-2014
  • Paylaş  :
  • İnşaat Nem Kurutma, istanbul inşat nem kurutma ve bursa nem kurutma ile izmir nem kurutma, firmaları olarak nem kurutma cihazı şatışı yapmaktayız.nem kurutucu">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz