Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
İnşaat Nem Alma

İnşaat Nem Alma

Yapımı süren binalarda yağmur, kar, dolu ve benzeri hava şartlarından kaynaklanan sebeplerle ya da binanın çimentosu karıldıktan ve beton atıldıktan sonra inşaatın diğer aşamalarına geçebilmek için inşaat alanındaki nemin normal seviyeye inmesi gerekiyor.

İnşaat nem alma gerçekleştirilmediği ve nem normal seviyeye inmediği sürece, ortamdaki aşırı nem varken inşaat yapımına devam etmek inşaat tamamlandığında ve sahibine teslim edildiğinde küf, rutubet ve benzeri sorunlar başta olmak üzere sorunların yaşanmasına neden olur.

Günümüzde yapılan lüks inşaatlar için verilen milyarlarca liralar inşaat yapımı esnasında yaşanan nemlenme sorunu giderilmediği takdirde konforlu yaşam alanlarından sorunlu yaşam alanlarına dönebiliyor.

İnşaatların yapım aşamalarında bazen çalışan işçilerin ama genelde iklim koşullarının yol açtığı nemlenme havadaki su buharına deniyor ve yüzde 50’den fazlası standartların üstünde bulunarak çeşitli sorunlar yaratıyor.

Betonun içine işleyen nem yapının içinde bulunan kimyasallara kalıcı zararlar verebiliyor.

Ayrıca nemli inşaatın yer kaplamaları, boyaları, sıvaları ve diğer işleri nem kurumadan yapıldığı zaman binalarda geri dönüşü olmayan ya da bina kullanılmaya başlandığı zaman maliyeti yüksek olan sorunlar yaşanabiliyor.

Sorunların yaşanmaması için inşaat nem alma cihazı kullanılarak inşaatın neminin normal değerlere indirilmesi gerekiyor. Doğal hava koşulları ile nemin normal seviyeye düşmesini beklemek inşaatın gecikmesine inşaatın gecikmesi de inşaat firmasının hem prestij kaybetmesine hem de mali açıdan zarar etmesine sebep oluyor. Çünkü iklim koşullarında nem alma işlemi bazı bölgelerde gerçekleşmezken bazı bölgelerde ise iklim koşullarına göre aylar alabiliyor.

Bu tür sorunların yaşanmaması için inşaat süresince yapının düzenli olarak nem ölçümlerinin yapılarak nemin yüksek olduğu zamanlarda inşaat nem alma ve nem kurutma gibi yöntemlerin nem alıcı cihazlar kullanılarak uygulanması gerekiyor.

İnşaat tamamlandığı zaman bina sahibine teslim edilirken de nem ölçümünün yapılarak nem yüzde 50’den yüksekse yüzde 50 seviyelerine getirilmesi binanın ısı maliyetinin düşmesi için önem taşıyor.

İnşaatı süren binalarda kolonlar yeterince sulanmadığı takdirde çatlamalar meydana gelebilir. Bu durum hem binanın estetiğine hem de sağlamlığına zarar verebiliyor.

Bu yüzden betonun suya tam olarak doyması gerekiyor. Beton suya tam olarak doyduktan sonra betonun içindeki suyun dışarı atılması yani kuruması inşaat sürecindeki bazı işlemlerin yapılması için önem arz ediyor.

Doğal hava koşulları bunun için birçok yerde yeterli olmayacağı için inşaat nem alıcı kullanılıyor.

Sizin de inşaat işiniz varsa ve inşaat nem alma için nem alıcı cihazlara ihtiyacınız bulunuyorsa satın almak ya da kiralamak için bizi arayabilirsiniz.

İnşaat Nem Alma

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2468 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 18-07-2014
Önceki Konu :

« Rutubet Önleme

Sonraki Konu :
Duvar Rutubeti Önleme »
  • Paylaş  :
  • İnşaat Nem Alma, istanbul inşaat nem alma ve bursa inşaat nem alma ile izmir inşaat nem alma firması olarak inşaat nem alma cihazı satışı,kiralaması yapıyoruz.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz