Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Önlemek

Nem Önlemek

Havada kalite ve konforlu yaşam için nem oranının yüzde 40 – yüzde 50 arasında olması gerekiyor. Daha fazlası önlenmediği takdirde rutubet ve küf oluşumlarına neden oluyor. Rutubet ve küf oluşumu da hem eşyalara hem binaya hem de insan sağlığına zarar veriyor.

Nemin zarar verici boyutlara ulaşmaması için nem önlemek gerekiyor.

Eskiden nemin önlenmesi için yapılan işlemler zaman almasına rağmen nem kesin olarak önlenemiyordu. Günümüze ise gelişen teknoloji ile nem önleme daha kolay oluyor.  Nem alıcı cihazlardan tutun profesyoneller tarafından uygulanan ozonlama ve kuru buz ile temizleme yöntemleri nem önleyici yöntemler olarak karşımıza çıkıyor.

Nem için her zaman etkili olan yollardan biri de düzenli olarak ve günde birkaç defa havalandırma ve hijyen kurallarına uygunluktur.

Ev ve iş yerlerinde bulunan yüksek nem yaşam kalitesini azaltarak motivasyonu engellediği için iş yaparken de sorun yaşamamıza ve belki de yaşanılan motivasyon sorunu nedeni ile iş ve para kaybına neden oluyor.

Genel olarak bakıldığı zaman yüksek nem maddi ve manevi olarak insanlara büyük zarar veriyor. Hatta sadece insanlara değil hayvan ve bitkilere de zararı dokunuyor. Bu sebeple nemi durdurma yaşanılan ve yaşanılacak olan sıkıntıların en aza indirilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Nem önlemek amacıyla üretilen cihazların önemi burada ortaya çıkıyor.

Nemin zararları ile baş etmek isteyen insanoğlu teknolojinin yardımı ile nem yok etmek için nem önleyici cihazlar üretmeye başlamıştır.

Bu cihazlar sayesinde kapalı alanlarda kaliteli hava ve konforlu yaşam alanlarına kavuşan insanoğlu açık alanlardaki nem miktarını henüz tam olarak kontrol edemediği için nemli ve rutubetli açık havalar insanların rahatsızlıklarına zemin hazırlamaya devam ediyor.

Havanın taşıyabildiği nemin miktarı bellidir. Taşıyabildiğinden daha fazla miktarda nem olması durumunda su buharı ya da başka bir deyişle yoğunlaşma oluşuyor. Yoğunlaşarak su buharı haline gelen nem eşyalara, duvara, betona, tavana, yüzeye ve benzeri yerlere sıvı olarak damlacıklar halinde düşer bu duruma terleme ismi de verilir. Önemsenmezse rutubete ve küf oluşumlarına kadar giderek insan sağlığına, eşyalara, canlılara ve binaya zarar verecek boyutlara ulaşır.

Eğer evde ya da iş yerinde yüksek nem varsa insanların bu ortamlarda nefes almaları güç hale gelir.

Yüksek nem riskinin en fazla yaşandığı yerler kuzey tarafa bakan binalar, binaların kuzey kesimleri, banyolar tuvaletler ve mutfaklardır.

Yalıtımın iyi yapılmadığı binalar ile eskiyen su borularının sızıntı yaptığı binalarda da yüksek nem oluşumu gözlemlenmektedir.

Böyle durumlarda nem kaynağı, konusunda uzman olan profesyoneller tarafından çözülmektedir.

Sizin de nem sorununuz varsa nem önlemek ve sizi konforlu bir yaşama kavuşturmak için telefonunuzu bekliyoruz.

Nem Önlemek

Bilgi için arayın : 444 0 719

Bu Makale : 3315 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 14-07-2014
Önceki Konu :

« Bina Kurutma

Sonraki Konu :
Yapı Kurutma Cihazı »
  • Paylaş  :
  • Nem Önlemek, Nemi önlemek amacıyla üretilen nem alma cihazı önemi burada ortaya çıkıyor. iyi bir nem alma cihaz ile nem,küf gibi yerler kurutuluyor.nemi önlemek">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz