Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Duvar Küf Giderme

Duvar Küf Giderme

Binaların duvarlarına işleyen nem önce rutubete daha sonra da küfe yol açıyor. Duvardaki küfler önemsenmediği takdirde duvar küf giderme için profesyonel çözümler gerekiyor.

Eğer yeni binaların duvarlarında küf oluşmaya başlamışsa bina yapımı esnasında gerçekleştirilen hatalı uygulamalar örneğin pencerenin hatalı montajı, su tesisatının sızdırması (kontrolünün yapılmaması ve sızdırdığının bu sebeple fark edilmemesi) bina kurumadan tamamlanması ve içinde inşaat esnasında kaynaklanan su birikintisinin kalması, iklim koşullarına uygun inşaat kurallarının uygulanmaması gibi sebepler duvarda küflenmeye neden olabiliyor. Ayrıca bina yalıtımının yapılmamış ya da eksik yapılmış olması da küflenmeye yol açıyor.

Bina duvarının kuzeyde bulunması, ortam neminin olması gerekenden fazla olması (normalde yüzde 50 civarında nem olması gerekiyor) canlıların nefes alması, yemek yapımı, duş almak, odaların eşit düzeyde ısıtılmaması, duvar yüzeylerinin suya maruz kalması (su tesisatının çatlaması ve duvara su sızması) veya odanın çok sıcak olması başta binanın kuzey tarafı olmak üzere soğuk duvarların terlemesine bu da havada su buharının oluşmasına neden olabiliyor ve bu su buharları uzun vadede duvarın nemlenmesine, rutubetlenmesine, küflenmesine yol açıyor.

Duvar küfleri binanın estetik görüntüsünü bozduğu gibi insan sağlığını olumsuz etkiliyor, pis bir koku yayıyor ve binanın ömrünü kısaltıyor. Bu yüzden duvar küfü yok etmek büyük önem taşıyor.

Küfler havasız ve nemli ortamları çok sevdikleri için bodrum ile banyoların duvarlarında daha sık oluşuyorlar.

Duvarda küf olduğu, duvarın renk değiştirmesi, ortamın kötü kokması gibi özelliklerden dolayı çabucak fark ediliyor.

Duvar küfü temizlemek için bazı pratik yöntemler olsa da sorunun asıl kaynağının çözümü için temizlik firmalarından profesyonel yardım alınması yerinde oluyor.

Küf önemsenmediği ve sorun kalıcı olarak giderilmediği takdirde özellikle yaşlılarda romatizma ve çocuklarda astım hastalığı başta olmak üzere çeşitli solunum yolları hastalıkları yaşanabiliyor.

Duvar küfü giderme, ortamın havalandırılması ve evin temiz hava ile dolması sayesinde mümkün olabiliyor. Odadaki küf kokusu da havalandırma sayesinde yok olabiliyor. Bazı durumlarda ise oda kokusu sürmek gerekiyor.

Havalandırma ve oda kokusu küf ile küf kokusunu çözmezse o zaman duvar küfü önlemek kuru buz, ozonlama ya da başka bir teknikle bu işi çözecek profesyonel temizlik ekiplerine düşüyor.

Temizlikten sonra ise sorunun esas kaynağı tespit edilerek gideriliyor ve gerekli tadilat işlemleri yapılarak küf sorunu yaşayan duvarlar ilk günkü kadar temiz ve estetik bir görüntüye sahip oluyor.

Duvar küf giderme için esas sorunu çözmek ve profesyonel yardım almak küfü önlemek tek başına yeterli olmuyor. Kişilerin de küf oluşumunun bir daha yaşanmaması için pratik önlemler alması gerekiyor.

"Küf gidericinem alma cihazları ya da her gün odanın havalandırılması bu sebeple büyük önem taşıyor.

Havalandırmanın camları tamamen açarak yaklaşık 15 dakika ve günde 4 defa yapılması yeterli oluyor. Kışın soğuk aylarda ise günde 3 defa 5’er dakika havalandırmak küfü engelliyor.

Duvar küf önlemek konusunda zorluk yaşıyorsanız ve duvardaki küfü giderme konusunda uzmanlığı olan profesyonellerden yararlanmak istiyorsanız size bir telefon kadar yakınız.

Duvar Küf Giderme

Bilgi için arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2892 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-07-2014
Önceki Konu :

« Ozonlama Nedir?

Sonraki Konu :
Ozonlama Sistemi Nedir? »
  • Paylaş  :
  • Duvar Küf Giderme, duvar küfü önlemek kuru buz, ozonlama ya da başka bir teknikle bu işi çözecek profesyonel temizlik ekiplerine düşüyor.duvar küfü giderme">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz