Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Rutubet Önleme

Rutubet Önleme

Rutubetli ortamlar konforlu yaşam kalitesini yok ettiği gibi hem insan sağlığı hem diğer canlıların sağlığı hem eşyaların çürümesi hem de binanın ömrünün kısalması gibi olumsuz yönleri ile de dikkat çekiyor.

Yaşam alanının kaliteli olması, binanın ömrünün uzaması, sağlık gibi problemlerin olmaması için Rutubet önleme işleminin yapılması gerekiyor.

Rutubet önlendiği takdirde temiz, ferah ve sağlıklı yaşam alanları insanları olumlu olarak etkiliyor.

Rutubeti önlemek için ev ve iş yerlerinin kısacası insanların içinde yer aldığı tüm binaların kuzey kısımları ile banyo, mutfak, tuvalet, bodrum gibi rutubetin en çok yaşandığı alanlar başta olmak üzere rutubet oluşumuna yol açan yerlerin bakımlarının ve temizliğinin iyi bir şekilde yapılması önem taşıyor.

Rutubet Nasıl Önlenir?
Binalarda su buharının yoğun olarak yaşanması nem ve rutubete yol açıyor. İstenmeyen bu durum önlenmediği taktirde küf, yosun mantar gibi organizmalara ve kötü kokulara neden oluyor.

Duvar rutubeti önleme yöntemlerinden biri rutubetli duvarın kazılarak sıvanması ve buraya rutubet önleyici boya sürmektir.

Rutubetten önleme yöntemlerinden biri de dışarıdan yalıtım yaparak duvar ile suyun temasını kesmektir. Su yalıtımı içeriden yapıldığı takdirde başka bir alanın su temasına maruz kalması ve rutubetlenmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden yalıtımın içeriden değil dışarıdan yapılması gerekiyor.

Rutubeti oluşturan diğer bir etken de pencere montajının yanlış yapılması olduğu için bu konuda da hassasiyet gösterilmesi ve pencere montajının doğru bir şekilde yapılması rutubet oluşumunu engelleyen faktörler arasında bulunuyor.

Rutubet önlemenin en önemli yolu yoğuşmanın önlenmesidir.

Rutubetin önlenmesi için açıklanan ve herkesin kolaylıkla uygulayabileceği pratik çözümler bazen işe yaramayabiliyor.  ev rutubeti önleme için rutubeti yaratan nedenlerin profesyonel temizlik firmaları tarafından giderilmesi gerekebiliyor. Böyle durumlarda ozonlama, kuru buz ya da başka temizlik yöntemleri kullanılarak temizlik yapılıyor.

Fazla eşyaların konduğu depo rutubeti önleme çalışmaları yapılmadığı zaman eşyaların zarar görmesine neden olunabiliyor.

Yeni binalarda iklim şartlarına bağlı olarak yağan yağmur betona işleyebiliyor. Böyle durumlarda ise beton rutubeti önleme çalışması yapılmaz ise binanın ömrü kısalabiliyor.

Rutubet önleme, için gerekli önlemler alınmazsa insanlar romatizma hastalıklarına da yakalanabiliyor.

Oda rutubeti önleme amaçlı nem alma cihazları odada bulunan fazla nemi alarak odanın rutubetlenmesini engelliyor.

Sizin de başınız rutubet ile belada ise rutubet önleme için profesyonel ve eğitimli kadromuz ile size bir telefon kadar yakınız.

Rutubet Önleme

Kısacası Tüm Rutubetli alanlarınız üstün teknoloji içeren nem alma cihazlarımızla  ve profesyonel elemanlarımız ile "küf","nem","rutubet" gibi sorunlarında bizleri aramanız yeterlidir.

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2126 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-07-2014
  • Paylaş  :
  • Rutubet Önleme, Oda ve duvardaki rutubeti önleme amaçlı nem alma cihazları odada bulunan fazla nemi ve rutubeti alarak odanın rutubet oluşumunu engelliyor.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz