Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Küf Gidermek

Küf Gidermek

Gerek ev temizliğinde olsun gerekse ofis temizliğinde "küf gidermek" için uğraşmak gerekiyor.  Banyolarda, mutfaklarda, bodrum katlarında, binaların kuzey yüzlerinde, suya maruz kalan yer döşemelerinde bulunan nemler mantar ve küf oluşumu için uygun konuma dönüşüyor.

Müdahale olmadan azalmayan, aksine yayılan küfler duvarların rengini değiştiriyor, mobilyaların çürümesine yol açıyor, kumaşları kullanılmaz hale getiriyor ve çeşitli hastalıklara sebep olabiliyor.

İnsanları rahatsız eden küfü gidermek için bazı önlemlerin alınması, pratik yöntemlerin uygulanması ve küf önlenemeyecek boyutta ise profesyonel bir destek alınması gerekiyor.

Küf önlemek kontrol ile mümkündür. Bunun için küf oluşumunu sık sık kontrol etmek yerinde oluyor. Özellikle yağmurlu geçen dönemde odalar, ve küf oluşumuna yol açacak tüm bölgeler havalandırılmalı. Bu bölgelerde özellikle karanlıkta kalan kısımlarla yarıklarda su sızıntısı, nem, küf ve benzeri oluşumların olup olmadığını kontrol etmeli.

Yapılan kontroller sonucunda sızıntı ve nem varsa bunların esas kaynağının bulunması ve sorunun giderilmesi gerekiyor. Esas sorun giderilmeden yapılacak önlemler, havalandırmalar ve pratik çözüm yolları sorunu geçici olarak çözer.

Yalıtım yapılması, nem alma cihazlarının kullanılması, havalandırma sisteminde problem varsa bunların giderilmesi ve su sızdıran boruların değiştirilmesi, ev ve iş yeri küfü giderme konusunda kalıcı çözümlerin en önemlileri oluyor.

Küf temizlemek için ev hanımlarının yapacağı yöntemde küften etkilenen yüzeydeki küfün elektrik süpürgesi ile çekilmesi ve sonrasında bölgenin sert fırça ile ovalanması başlangıç aşamasındaki küfün büyümesini engelliyor.

Küf gidermek amacıyla küfün üzerine beyazlatma solüsyonunun sıkılması da sorunu çözmede etkili oluyor. Solüsyon için 7 litre suya yarım bardak çamaşır suyu eklenmesi ile oluşuyor. Solüsyonla küflü bölge silindikten, süngerle ovalandıktan sonra su ile durulanıp kurutulması ile temizleme işlemi tamamlanmış oluyor.

Küf geçirmeyen boya ile döşemeler, tavan ve duvarların boyanması, evin sık sık havalandırılması, küften etkilenen eşyaların dışarı çıkarılarak güneş ışığına bırakılması, küften etkilenen kumaş ve benzerlerinin sıcak su kullanılarak yıkanması, evin kuru ve temiz tutulması da küf oluşumunu engellemenin ve küf gidermenin önemli yolları arasında bulunuyor.

Islak zemin küfü giderme için hazırlanan solüsyon uygulansa da profesyonel bir yardıma da ihtiyaç duyulabilir. Böyle durumlarda temizlik firmalarının konu hakkında tecrübeli ve eğitimli olan uzmanlarından ve tadilat için ilgili uzmanlardan yardım istemek gerekiyor.

(Örneğin eskiyen ve çatlayan boru varsa tesisatçı ile bu sorunun çözülmesi gerekiyor.)

Duvar ve beton küfü giderme işleminden sonra duvarlarla betonların ilk günkü kadar temiz olduğunu görmek küf sorunu ile uğraşanları ve bu sorunu çözümsüz bir dert gibi görenleri oldukça memnun ediyor.

Küf oluşturan esas sorun giderilse bile nemli alanlarda küf oluşturan oluşumların yeniden yaşanması sıklıkla yaşanan bir durum olduğundan "küf giderici" kullanılması bu sorunun yaşanmasını uzun süre erteleyecektir.

Küf giderici sayesinde ev içinde bile çamaşırlar kurutulsa küf ve rutubet oluşumunu engeller. Hava polenlerden, nemden ve organizmalardan korunarak kuru kalması sağlanır.

Depo ve ambar küfü giderme, profesyonel yöntemlerle uygulandığında depoda saklanan eşyalar ile ambara konan malzemelerin zarar görmesini engelleyecektir.

Küf gidermek konusunda problem yaşayanlar bizi aradıkları takdirde profesyonel ekibimizle garantili olarak küf sorununu çözüyoruz.

Küf Gidermek

Küf ve rutubet sorunlarınızda daima yanınızdayız. bizi aradığınızda, küflü ortamdan kurtulmuş olursunuz;

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 1993 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-07-2014
Önceki Konu :

Önceki Konu Bulunamamıştır.

Sonraki Konu :
Nem Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Küf Gidermek, küf giderici kullanılması bu sorunun yaşanmasını uzun süre erteleyecektir.duvar ve beton küfü giderme gibi küf oluşumuna son veriyoruz.nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz