Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Rutubet Kokusu Giderme

Rutubet Kokusu Giderme

Kötü kokulara yol açan rutubet eşyaların çürümesinden, çok önem verdiğimiz fotoğrafların yok olmasından, romatizma alerji ve benzeri pek çok sağlık sorununa kadar çok önemli durumlar yaratabiliyor.

Yaşanılan ortamlarda en uygun nem oranı yüzde 40, yüzde 50 olması gerekirken bundan daha fazla nemin olması rutubet ve küf oluşumlarına neden olabiliyor.

Rutubet, havadaki su buharına deniliyor. Uygun nem oranından yüksek nemin bulunduğu ortamlara rutubetli terimi kullanılıyor.

Mekan içinde, havada daha fazla rutubet olması durumunda havadaki rutubet duvarı etkiliyor. duvardaki rutubet duvar içine işlediğinde hem binanın ömrünü azaltıyor hem de bu yüzden ortamda oluşan rutubet binaya, eşyalara, mekandaki canlıların sağlıklarına zarar veriyor.

Özellikle mutfak, banyo ve tuvaletlerde rutubetli ortam oluştuğunda tavandaki rutubet üst katlara da zarar verebiliyor.

Havadaki su buharına rutubet demiştik. Rutubet insan ile hayvanların nefes alması ve bitkilerin foto sentez yapması, terlemesi, duş yapması, yemek yapılması, çamaşır yıkanması gibi günlük aktiviteler esnasında da oluşabiliyor.

Rutubet oluştuğunda ise ortamda çok pis bir koku meydana geliyor. Rutubet Kokusu Giderme ise rutubet yaratacak kaynakların tespit edilerek gerekli çözümün yapılması ile gerçekleşiyor. Bunların en önemlileri arasında ise rutubet kokusunu engelleyecek olan nem alma cihazları bulunuyor.

Profesyonel yardımın alındığı temizlik firmaları da rutubet giderme için gerekli çözümleri üretiyor ve rutubetli binaları ilk günkü haline getiriyor.

Rutubet Kokusu Nasıl Gider
Odalardan birinde soba yanıyor diğer oda ısıtılmıyorsa böyle bir ev rutubet oluşumuna zemin hazırlar. Ev yalıtımının iyi yapılmaması, pencere montajlarında hatalı bir uygulama yapılmış olması, Yağmurun duvarların içine işlemesi gibi sebepler de rutubet oluşumuna zemin hazırlar.

Bu tür binalarda havalandırma da yapsanız bulunulan mekanın temizliğine de gereken özeni gösterseniz nem alma cihazı kullanmadığınız sürece rutubet oluşumunu engellemeniz çok zordur.

Rutubet kokusu rutubet oluşumu olan yerlerde yaşandığı için rutubete dolayısı ile rutubet kokusuna en iyi çözüm izolasyon ve nem alma cihazlarının kullanılmasıdır.

Kullanacağınız ev tipi nem alma cihazı havadaki fazla nemi alarak nem miktarını olması gereken ölçülere getiriyor. İzolasyon ise yapıldığı andan sonra rutubet oluşumunu engelliyor. Fakat evde rutubetli ortam varsa bunun da giderilmesi gerekiyor.

Evde rutubet olduğunu anlamanın en kolay yolu çürük meyveye benzeyen kesif bir koku yayıyor olmasıdır.

Bu koku uzun süre kapalı kalan yerlerde dolap içlerinde ve benzeri yerlerde bulunuyor. Ayrıca duvar köşeleri ile pencere diplerinde küflenme oluşuyor.

Özellikle evin kuzeye bakan kısmı daha soğuk olduğu için rutubete daha çok maruz kalıyor.

Rutubet kokusu giderme için profesyonel bir yardım alınarak dış cepheye izolasyon yapılması, duvar içine işleyen nemin kurutulması ve benzeri çözümler kalıcı çözümler arasında en önemlilerini oluşturuyor.

Evin sık sık havalandırılması, ısı yalıtım levhası kullanılması, nem alıcı cihazlar da rutubet kokusunu gideren ve rutubet oluşumunu engelleyen ya da geciktiren çözüm yolları arasında bulunuyor.

Rutubet kokusu giderme profesyonel olmayan kişiler tarafından bilinçsiz bir şekilde yapıldığında kalıcı bir çözüm bulunamayabiliyor.

Önemli evraklarınızı arşivlediğiniz depo rutubet oluşumu gerçekleşmişse evraklarınız zarar görebilir.

İş toplantılarının yapıldığı ofis rutubet yaratıyorsa bu durum işinize olumsuz bir şekilde yansıyabilir.

Bunları yaşamamak için profesyonel bir destek alarak, rutubet kokusu giderme işlemini bilinçli şekilde gerçekleştiren temizlik firmaları ile gerçekleştirmek mümkündür.

Bulunduğunuz ortamdaki rutubet kokusunu gidermek için size bir telefon kadar yakınız.Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir Adlı Makalemizi okuyunuz

Rutubet Kokusu Giderme

Bilgi için arayınız : 444 0 719

Bu Makale : 2280 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 09-07-2014
Önceki Konu :

« Nem Önlemek

  • Paylaş  :
  • Rutubet Kokusu Giderme, rutubet kokusu nasıl gider diye merak edenler nem alma cihazı ile rutubet oluşumunu yok ediyoruz.depo rutubet,ofis rutubet,ev nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz