Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Alma Hava Kurutma

Nem Alma Hava Kurutma

Havadaki nemin olması gereken nemden fazla olması durumunda nem alma cihazı kullanılarak havadaki nem çekiliyor ve nem alma işlemi uygulanıyor. Bu sayede hava kurutma yapılarak yüksek nem istenilen seviyeye getiriyor. Bu sayede de sağlıklı ve konforlu bir ortam yaratılıyor.

Havadaki ve bulunulan ortamdaki nemin olması gerekenden yüksek olması insanları yüksek sıcaklıktan daha fazla rahatsız ediyor.

İnsanların terleme dengesini bozan bu durum rahatsızlığın yanı sıra başta romatizmalar olmak üzere insanlarda çeşitli sağlık sorunları yaşanmasına, ortamda bulunan eşyaların zarar görmesine ve belirli bir süre sonra binanın ömrünü tamamlamasına yani gereken zamandan daha kısa ömürlü olmasına yol açıyor.

Hatta kapalı mekanlarda kötü kokuların oluşması, elektronik ekipmanlarda meydana gelen arızalar rutubet ve yosunlaşma gibi olayların da sebebini nemin yüksek olması oluşturuyor.

Ortamın nemi yüzde 30  - yüzde 60 arasında olması gerekirken konfor için yüzde 50 – yüzde 55 en ideal nem oranı olarak karşımıza çıkıyor.

Nem alma cihazlarında nem oranı cihazlarda yer alan higrostat ile istenildiği gibi ayarlanabiliyor. Havadaki fazla nem, nem alma cihazları sayesinde nem alma işlemi uygulanarak cihaza çekiliyor. Bu sayede hava kurutma yapılarak nem olması gereken değerlere çekiliyor.

Nem alma cihazları portatif olması da istenilen yere götürülmesi ve dekoratif olması da önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkıyor.

Nem alma cihazlarının kullanım alanları evlerden depolara, sağlık merkezlerinden seralara, inşaat sektöründen mahzenlere her alan olarak aklınıza gelen her yer olabiliyor.

Depolama alanlarında nemin kontrol altında tutulması için kullanılırken yeni binalarda binanın çabuk bitirilmesi ve işlerin tamamlanabilmesi için yapıldığı gibi yeni binanın kullanıma başlanmasından sonra ilk 5 yıl içinde ısıtma maliyetlerinden tasarruf elde edilmesi için yeni yapıda nem alma ve yapı kurutma işlemleri uygulanıyor. Bu sayede yaklaşık yüzde 300 tasarruf sağlanıyor.

Yapı kurutması soğutmalı nem alma cihazları kullanılarak yapılıyor.

Sel ve yangın gibi durumlarda yangın söndürme çalışmalarından sonra ya da sel baskını sonrasında yapılan kurutma önlemlerinde de nem alma cihazları kullanılarak tadilat masraflarının daha düşük olması sağlanılıyor.

Nem alma ve kurutma cihazları kullanıldığı yere ve uygulandığı alana göre değişiklik göstermekle beraber her yerde kullanılıyor. Nem alma cihazları havadaki nemi vakumlayarak içine çekiyor yani aşırı nem havadan arıtılıyor.

Arıtılan nem su olarak cihazın haznesinde toplanıyor ya da tahliye hortumu ile ortamdan uzaklaştırılıyor. Eğer haznede toplanan nem alma cihazları kullanılıyorsa rezervuar işlemini taşınabilir plastik kovalar görüyor.

Tahliye hortumu kullanılıyorsa da su sürekli tahliye halinde olduğu için kova kullanmak gerekmiyor.

Nem Alma Hava Kurutma

Bilgi için arayınız : 444 0 719

Bu Makale : 2139 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 30-12-2013
Önceki Konu :

« Rutubet Önleme

Sonraki Konu :
Nem Nasıl Alınır »
  • Paylaş  :
  • Nem Alma Hava Kurutma cihazları portatif olması da istenilen yere götürülmesi ve dekoratif olması da önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkıyor.nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz