Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Rutubet Önleyici

Rutubet Önleyici

Rutubet özellikle binaların zemin katında meydana geliyor ve rutubetin en büyük nedenini nem oluşturuyor. Yapılardaki betona çeşitli sebeplerle işleyen nem önlenmediği takdirde havalardaki ısınma ve soğuma ile beraber rutubete ve küflenmeye yol açıyor.

Rutubet ve küf ise kötü koku ile sağlık sorunlarının yanı sıra parkelerdeki kabarmalara, mobilyaların güneş görmeyen kısımlarının küflenmesine, mobilyaların çürümeye başlamasına, giysilerle eşyaların kötü kokmasına, evin dekorasyonunun ve estetiğinin bozulmasına ve binanın ömrünün kısalmasına zemin hazırlıyor.

Rutubet ile küfün zararlarından korunmak için rutubet önleyici yöntemlere başvurmak gerekiyor. Nem alma cihazlarırutubet küf önleyici özelliği ile de karşımıza çıkıyor.

Rutubet iklim koşullarına bağlı olarak da meydana geliyor. Eğer mekandaki rutubet ciddi boyutlara ulaştıysa evin veya mekanın havalandırılması yapılarak sorun çözülmeyeceği gibi bazı iklim koşullarında daha da artabiliyor.

Böyle durumlarda web sitemizde yer alan ev veya sanayi tipi nem alma cihazlarından kendinize uygun olanlardan birini  satın alarak ya da kiralayarak rutubeti önleyebilir ve yeniden oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Ev tipi nem alma cihazları pratik kullanımlı olup bazılarında elbise kurutma için özel nem alma fonksiyonu bulunuyor. Bunlarla gerek elbiselerin gerekse halıların daha hızlı kuruması sağlanıyor.

Sanayi tipi nem alma cihazları her türlü arazi koşuluna uygun tasarlanıyor hatta tek kişinin bile taşıyabileceği şekilde yapılıyor.

Rutubet önleyici olarak yaz aylarında evin veya rutubet oluşması muhtemel alanın havalandırılması ve içerisinin güneş alması rutubetin önlenmesi için önemli oluyor. Ayrıca rutubetli binalarda izolasyon yapılıp yapılmadığının kontrolünün yapılması da büyün önem taşıyor.

Evlerde Rutubeti Nasıl Önleriz
-Nem dolayısıyla da rutubet kaynağı olan su buharı insanların, bitkilerin ve hayvanların nefes alıp vermeleri hatta terlemeleriyle bile oluşabiliyor.  Su buharlarının oluşmasına neden olan diğer nedenler arasında ise yemek yapma, duş alma, çamaşır yıkama gibi günlük olağan faaliyetler yer alıyor.  Eğer bu konular ihmal edilir ve nem alma işlemi uygulanmazsa duvarlara işleyen nem belli bir süre sonra rutubete ve küfe neden olur. Bu sebeple evlerde nem alma cihazı kullanılarak rutubet oluşumunun önüne geçilebilir.

-Evlerde kullanılan ısıtma sistemi ve odalar arasındaki ısı farkı yani bir odanın ısıtılarak diğer odanın ısıtılmaması soğuk ve sıcak havanın karışarak su buharı oluşturmasına zemin hazırladığı için rutubet oluşmasına yol açabilir. Bu sebeple ısınma dengeli bir şekilde yapılmalı
-Binalarda özellikle pencere ve kapılarda izolasyon ve yalıtım yapılmış olmalı
-Pencerelerin montajı hatalı yapılmışsa dolgu malzemesi olarak kötü malzeme kullanılmış ve silikonlama yapılmamışsa pencere ile duvarlar arasında kalacak olan boşluk camlardan suyu veya soğuk havayı geçirebilir. Bu durum, pencerelerde terleme denilen olayı ve pencere diplerinde ise küflenmenin meydana gelmezine zemin hazırlar.  
-Dış duvarlarda sorun varsa yalıtım ve mantolama uygulaması tüm apartman için uygulanmalı
-Yerden kaynaklanan sorunlar için zemine ısı izolasyonu gerçekleştirilmeli
-Dış cephelere müdahale edilemiyorsa "rutubet" kalıcı olarak önlenmese bile nemin zararlarını azaltacak bazı önlemlere başvurulabilir. Bu önlemler arasında havalandırma, küflendirmeyi geciktirmeye yarayan boya uygulanmalı bitkiler evin içersinde yetiştirilmemeli çamaşırlar evin içinde kurutulmamalı bunun yerine bitki yetiştirme ve çamaşır kurutma balkonda yapılmalı ayrıca nem alma cihazı temin edilerek mekandaki nemin dengelenmesi sağlanmalı

Küf ve Rutubet Kokusu Nasıl Giderilmeli
Oda uzun süre kapalı kaldıysa çürük meyve benzeri koku meydana geliyor. Bu kokular daha çok dolap içlerinde oluşuyor. Ayrıca köşelerde ve diplerde küflenme meydana geliyor.
Küf kokusunun oluşmasına tamamen kurumadan katlanarak dolaba konulan giyecekler de neden olabiliyor.  Oda spreyleri küf kokularını gideriyormuş gibi gözükse de kısa süreli maskeleme olayından başka bir işe yaramıyor. Kalıcı çözümlerin başında ise sirke geliyor. Sirkenin küfün oluştuğu noktaya dökülmesi küfün çözülmesini sağlıyor. Küfler çözüldükten sonra yapılacak havalandırma ise küf kokusunu gideriyor.
Eğer küf kokusu dolap gibi yerlerden geliyorsa önce içi boşaltılmalı daha sonra bir kaba konulacak beyaz sirke 24 saat dolapta bekletilmeli bu sayede dolaplar küf kokusundan temizleniyor.
Ayrıca gerek kıyafetlerdeki küfün gerekse mekanlardaki küfün üzerine dökülecek limon suyu da küf kokusunu gideren yöntemler arasında yer alıyor.
Banyo ve fayans gibi yerlerde çamaşır suyu kullanmak da etkili bir yöntem olarak göze çarpıyor.
Küf ve rutubet kokusu ile bu tür ortamlarda oluşan bakteriler ise nem alma cihazları sayesinde kalıcı olarak gideriliyor

Rutubet Önleyici

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 2599 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 30-12-2013
  • Paylaş  :
  • Rutubet Önleyici, rutubet önleme ve rutubet nasıl önlenir sorusuna biz son noktayı koyuyoruz. rutubetli alan cihazlarımızla rutubeti önleme için. nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz