Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Epoksi Kurutma

Epoksi Kurutma

Epoksi Kurutma »Günümüzde hem ülkemizde hem de dünyanın bir çok yerinde endüstriyel ve yaşamsal bir çok yerde ve her sektörde "epoksi" ürünleri kullanılıyor.

Yapı sektöründe zemin kaplama aracı olarak da kullanılan epoksi ürünlerinin hem kullanımı aşamasında hem de seçilmesi noktasında teknik bilgi düzeyi yüksek uzmanlardan oluşan firmalara ihtiyaç duyuluyor.

Diğer zemin kaplamalarına göre daha sağlam olan epoksi kendi sertlik derecesinden daha sert bir ürünün etkisine maruz kalmadığı sürece çizik bile oluşturmadığı için tercih ediliyor.

Fakat ister epoksi olsun ister başka bir ürün zemin kaplamaları kurutma işlemi yapılmadan başlaması halinde büyük sorunlar yaşanabiliyor.

Bu yüzden inşaatın diğer noktalarında olduğu gibi zemin kaplama noktasında da kurutma işlemi gerçekleştirildikten sonra epoksi zemin kaplamaları yapılması gerekiyor.

Zemin kaplaması yapıldıktan sonra alanın kullanıma açılması için epoksi kurutma işleminin yapılması epoksinin tüm özelliklerinden faydalanılması açısından  büyük önem taşıyor.

iki bileşenli ürün olan epoksi ürünler, kimyasal reaksiyona girdiklerinde sertleşerek kuruma süresi (kürlenme) yaşayan sentetik reçine olduğundan oda sıcaklığında 24 saat arasında kürlenme gerçekleşiyor.

Epoksi ürünlerin yeterli sertliğe ulaşarak yaya trafiğine ve kullanıma açılması için 24 saat genelde yeterli bir süre olmasına karşın kimyasal reaksiyon halen devam ediyor.

Epoksi ürünlerini diğer ürünlerden ayıran ve büyük avantaj sağlayan diğer özelliklerin ortaya çıkması için gerekli kür 7 gün sürüyor.

Epoksi esaslı ürünlerde oda sıcaklığının 23 derece olduğu düşünülerek viskosite değerleri ile kuruma süreleri hesaplanıyor. Bu durum sıcaklığın arttığı dönemlerde kürlenmeyi hızlandıracağı için uygulayıcının çalışma süresini kısaltırken sıcaklık değerinin düştüğü durumlarda ise kuruma süresini uzatıyor.

Kuruma süresi uzadığı için viskozitesinde diğer bir deyişle kıvamında artış meydana getirdiğinden ürünün işlenebilirliğini de zayıflatıyor.

Özellikle 23 derecenin altında olan kış aylarında bu olumsuzluğun yaşanmaması için epoksi kurutma işlemi yapılarak kürlenme süresindeki gecikme ve epoksinin kıvamındaki değişme önleniyor.

Epoksi Kurutma

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 3722 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 26-11-2013
Önceki Konu :

« İnşaat Kurutma

Sonraki Konu :
Şap Kurutma Cihazı »
  • Paylaş  :
  • Epoksi Kurutma, epoksi zemin kurutma ve epoksi kurutma işlemleri için bizi arayınız. epoksi ile kurutma işlemi ve epoksi kurutma firması. « DYD 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz