Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Alma

Nem Alma

Nem Alma

Günlük yaşamda karşılaşılan birçok sorunun temeli incelendiğinde en azından yarısının yüksek nem oranlarından kaynaklandığı görülüyor.

Örneğin bir eve girdiğinizde burnunuza gelen kötü küf kokusu ya da gerek devlet dairesi olsun gerekse özel sektör girdiğiniz mekanların duvarlarının siyahlaşmaya başlaması ve pas oluşumu bunların çözümü için "Nem Alma" işleminin yapılması gerekiyor.

Mekan içerisinde nem oluşumu özellikle mutfak ve banyolarda meydana gelmesine rağmen insanların nefes alıp verme ya da terleme yoluyla kaybettiği su hatta evcil hayvan ve evdeki bitkiler bile ortamın nemini yükseltiyor.

Buna yemek pişirme, banyo yapma gibi gündelik yaşamda yaptığımız işleri de eklediğimizde mekanda oluşan nem oranının normal seviyeye inmesi için sadece havalandırma işleminin yeterli olmadığını gösteriyor.

Mekanlardaki fazla Nem Alma işlemi için mekanların özelliklerine uygun nem alma cihazlarının alınarak mekanlarda Nem Alma yapılması büyük önem arz ediyor.

Nem Alma işlemi havada fazla olan nemin doğru bir şekilde çekildiği Nem Alma Cihazı ile gerçekleşiyor

Bir mekanda konforlu bir yaşam için bağıl nemin yüzde 40 – yüzde 70 sıcaklığın ise 20 – 27 derece arasında olmalı. Bu nem ve ısı aralığına konfor bölgesi ismi veriliyor.

Mekanda bulunan nemin ne kadarının fazla olduğu oda hacmi ve iklim koşullarıyla belirleniyor. Oda büyüklüğü ve iklim verileri kapasite hesaplayıcıya girildiği zaman nem alıcının sahip olması gereken güç tespit ediliyor.

Doğru bir sıcaklık ve bağıl nem oranı için termo higrometre denilen cihazın göz önünde bulundurularak nem alma cihazı ile birlikte çalıştırılması durumunda konforlu ve sağlıklı bir oda iklimi oluşturmak daha kolay hale geliyor.

Bazı insanlar havadaki nemi ve konforlu yaşam için gerekli olan konfor bölgesi sıcaklığını önemsemediklerinde ve evlerinde nem alma cihazı bulundurmadıkları takdirde uzun vadede önemli sağlık sorunlarının oluşmasının yanı sıra oluşan rutubet kurutma ve nem kurutma işlemleri için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyuyor bu da ev sahibinin cebinden daha fazla para çıkması demek oluyor.

Bulunduğumuz yerlerin aşırı neme maruz kalması gayet doğal bir durumdur. Bu her yerde görülebilmektedir. Hava koşullarınız değişmesi, bölgenin iklim durumu ve buna benzer özellikler havanın nem oranını etkileyebilmektedir.

Bu sebepten dolayı da insanlar nem oranını ayarlama ihtiyacı duymaktadırlar Çünkü aşırı nem oranı rutubete, küfe ve kötü kokulara sebebiyet verir. Bu yüzden nem oranını azaltmak gerekmektedir. Ayrıca kış günlerinde ısınmak için yükselttiğimiz sıcaklıkta neme sebebiyet verebilmektedir.

Bilmeden yaptığımız bu hareket ev içerisindeki soğuk ve sıcak havanın karşılaşmasından dolayı nem sorununa yol açabilmektedir. Bu sorundan kurtulmayı sağlayan teknolojik bir alet olan nem alma makineleri sayesinde böyle bir sorunla karşılaşma ihtimali çok düşüktür.

Bu aletler birçok açıdan kullanıcısına kolaylık sağlarken aynı zamanda birçok alanda kullanılabilmektedir. Ürünün boyutlarının taşınılabilir olması da gene aynı şekilde gittiğiniz yerlere taşıyabilme imkânı sağlamaktadır.  Cihazlar öncelikle evinizde yâda neredeyseniz oranın nem oranını kendiliğinden algılar.

Daha sonra havadaki sıcaklığı ölçer. Nemin yoğunlaşmasını engellemek için kendi ayarını yapar ve bu sayede yoğunlaşmayı engeller. Sizde rahat rahat hiçbir şeye karışmadan nefes alabilirsiniz. Firmamızda bu tür konularda sıkıntı çeken insanlarımıza hizmet vermektedir.

Firmamızdan alacağınız kaliteli nem alma makineleri sayesinde hiçbir sıkıntı çekmeden küf ve rutubet gibi sorunlardan kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca bu aletler evinizin havasını da düzenleyerek nefes almayı kolaylaştıracak seviyeye getirir. Ev içerisinde oluşan tozları, sigara dumanlarını ve mevsim değişikliğinde baş gösteren ağaç polenlerini filtreleyerek evinize girmesini engeller.

Yani her açıdan size temiz ve kullanılabilir bir hava sağlar. Böylesine kullanışlı bir ürünü evinizde tutmak sizi güvence altına almaktadır. Astım gibi sorunları olan insanlar bu ürünler sayesinde rahat rahat evlerinde oturabilir.

Firmamız ile irtibat kurduğunuzda kaliteli olan ürünlerimizden sipariş verebilir yâda çok daha ayrıntılı bilgiler elde edebilirsiniz.

Nem alma cihazı kiralama ve satın alma gibi konular için sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

NEM ALMA

Bilgi ve Cihaz Kiralama Hizmeti için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 3434 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 12-11-2013
Sonraki Konu :
Beton Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Nem Alma, Günlük yaşamda karşılaşılan bir çok sorunun temeli incelendiğinde en azından yarısının yüksek nem oranlarından kaynaklandığı görülür. Nem Alma Firması">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz