Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Yapı Kurutma

Yapı Kurutma

Yapı kurutma artık ülkemizde de oldukça bilinen ve profesyonel kurutma cihazları ve firmaları ile gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Yapı nemi kurutma işleminin hem konutu yapan inşaat firmalarına hem de kullanılan yapılarda yaşayan kişilere sağladığı avantajlar ile oldukça sık tercih edilen bir işlem haline gelmiştir.

Yapı denildiğinde artık inşaat işleminin bitmiş ve yaşam alanı için hazır hale getirilmiş bir kavram olduğunu söyleyebiliriz.

Bu aşamada iken bile oldukça sağlam ve sağlıklı görünen yapıların iç incelemelerinin yapılması da oldukça önem taşımaktadır. İnşaat yapım sırasında gerekli önlemlerin alınması nem sorununun tamamen ortadan kalkması için yeterli bir çözüm değildir.

Özellikle nemli bir havaya sahip alanda yaşıyorsanız nem kendiliğinden yapı üzerinde de meydana gelecektir.

Gerekli tedbirlerin alınmaması dâhilinde sadece nemli bir binada yaşamak aklınıza gelmemelidir. Yapı kurutma işlemi yapılmadığı takdirde yaşayabileceğiniz sorunlardan bahsetmek daha doğru olacaktır.

Yapıların tam anlamı ile yaşam alanlarına dönüşebilmesi için yapının iç uygulamalarının da bitmesi gerekmektedir.

Yani nemli olan bir alan üzerinde yapılacak zemin döşemesi, duvar kâğıdı boya veya fayans gibi iç uygulamaların yapılması oldukça olumsuz sonuçları da beraberinde getirecektir.

Ahşap döşemelerin veya fayansların altından koku gelmesi, duvar kâğıtlarının veya duvar boyalarının kabarıp dökülmesi gibi olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için yapı kurutma cihazı ile iç uygulamalar yapılmadan önce kurutma işlemi yapılmalıdır.

Ayrıca yapılardaki nemin zamanında müdahale edilerek kurutma işleminin yapılmaması özellikle kış mevsiminde ısınmanız açısından da sizleri maddi olarak zor duruma sokabilecek bir sorun olarak da karşınıza çıkabilmektedir.

Isı yalıtımını en çok etkileyen durumlardan birisi de nemli bir yapının ısıtılmasıdır. Sürekli olarak ısı kaybedecek ve ısındıkça da nemin artacağı vurgusu yapı nemi kurutma cihazı kullanımı için gereklilik ve zorunluluk alanı oluşturmaktadır.

Daha fazla nem sorunu ile maddi kayıp yaşamamak için yapı nem kurutma cihazı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kurutma işlemleri sadece inşaat halinde olan mekanlarda ya da bitmiş binalarda uygulanmaz. Yapılmakta olan yol, köprü ya da konstrüksiyonlarda da kurutma işlemi uygulanır.

Binalar dışında olan yapılarda uygulanan kurutma işlemine de binaların yapı elemanlarında yapılan kurutma işlemine de  yapı kurutma denir.

Yapı Kurutma Cihazları ile yapılan kurutma işlemi uzun süre önce yapılmış yapılarda da gerçekleştirilebilir.

Örneğin sel baskınlarında ya da sokaktaki boruların patlaması nedeniyle meydana gelen su baskınlarında, kar, yağmur ve benzeri suları içine çeken yol betonlarında uygun kurutma işlemleri yapılmazsa belli bir zaman sonra yollarda çökme olayları yaşanabilir.

Bu durumun yaşanmaması ve yolların uzun ömürlü olması için yapı kurutma işlemleri uygun yapı kurutma makineleri kullanılarak yapılır.

Aynı işlem köprü gibi yapılarda da belirli zamanlarda belirli aralıklarla gerçekleştirilir.

Yapı Kurutma işlemi binalarda uygulanarak selsu baskını ya da benzeri felaketlere maruz kalan yapı maddeleri havada olan nemi kendilerine çektiklerinde çeşitli hasarlara maruz kalabilirler. Bu hasarlardan bazıları alçı bazlı yapı malzemesinin sağlamlığını kaybetmesi,
yalıtım maddelerindeki yalıtım özelliklerinin kaybolması, yapı malzemelerinin rutubetli ortamdan etkilenmesi, yoğun küf istilası  ve benzeri zararlar olarak karşımıza çıkar.
Özellikle yapılar sele maruz kaldığında dış havanın nem miktarı yüzde 80’lere ulaşır hatta bu nem miktarının da üzerine çıkar.

Yapı kurutma işlemine başlamadan önce kurutma yapılacak ortam kum, çamur ve benzeri maddelerden arındırılmalıdır.  Ortam kum ve çamurdan temizlenmediği takdirde kurutma esnasında bu maddeler beton gibi sertleşebilir.

Yapı Kurutucu Özellikleri ve Yapı Kurutma Faydaları
Yapı Kurutma için kullanılan yapı kurutucu cihazların gereksiz masraflara yol açmayacak şekilde olması gerekiyor yapı kurutucunun diğer özellikleri ise ;

-Uzun ömürlü sağlam bir yapıları bulunuyor
-Yüksek kurutma kapasitesine sahipler
-Değerlerini yitirmez sınırlı bir bakımla kurutmaya hazırlı hale gelirler
-Pratik kullanımı sayesinde güven sağlar
-En uygun fiyata en uygun verimlilik sağlayacak özelliktedir.

Yapı Kurutma

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 3008 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 03-07-2014
Önceki Konu :

« Nem ve Rutubete Son

Sonraki Konu :
Nem Alma Cihazları »
  • Paylaş  :
  • Yapı Kurutma, işlemine başlamadan önce kurutma yapılacak ortam kum, çamur ve benzeri maddelerden arındırılmalıdır.ıslak yapı kurutma firması « DYD 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz