Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Küf Giderme

Küf Giderme

Sıcaklığın 20 derecenin üzerinde olduğu yüksek nem oranının bulunduğu ve organik maddelerin yaşadığı her ortamda küf adı verilen mikroorganizmalar bulunuyor.

Yaklaşık 100 bin çeşidi bulunan bu mikroorganizmaların pek çoğu "küf giderme" yapılmadığı takdirde insan sağlığına zarar veriyor.

Su kaynaklı küflenmenin ıslah edilmesi sağlığa zararlı olan bakteri, mantar ve benzeri oluşumların önlenmesi için büyük önem taşıyor. Küflerin yaydığı kötü kokular ise gerek ozon makineleri aracılığıyla yapılan ozonlama yöntemiyle gerekse yüzde 100 doğal bitkilerden elde edilen özel kokularla yok ediliyor.

Profesyonel kişilerce ve profesyonel yöntemlerle yapılan küf giderme yöntemleri dışında pratik olan ve herkesin yapabileceği küf önleme yöntemleri de bulunuyor. Fakat bu önlemler gerek mekanın özelliklerinden, gerek coğrafi koşullardan dolayı tamamen yok etmeye yetmeyebiliyor. 

Alerji veya astımlı olanlar için çok azının bile zararlı olduğu ve uygun ortamlarda çoğalan küfler havada, suda yerde her ortamda bulunuyor.

Nem Kurutulduğunda, havalandırma yapıldığında ve gözle görülen küfler temizlendiğinde  havada uçan ve giderildiği sanılan küfler yeniden çoğalmak için tekrar uygun bir ortamın oluşmasını bekliyor.

Bu durumda görev küfle mücadele tekniklerini bilen ve yeni teknikler geliştiren küfle mücadele uzmanlarına düşüyor. Oteller, hastaneler, okullar, iş merkezleri başta olmak üzere insan sağlığının korunması ve küf oluşumunun engellenmesini önemseyenler düzenli olarak küf temizliği yaptırıyor.

Profesyonel olarak yapılan Küf Giderme işleminde bazen basit bir temizlik yeterli olurken bazı durumlarda küflenen parçaların yeniden küflenme ihtimali göz önünde bulundurularak değiştirilmesi gerekebiliyor.

Küf giderme için havalandırma kanalları da elden geçiriliyor. Evlerin bodrum katları, garaj, banyo gibi nemli ortamlar rutubet ve küf oluşumu için gerekli imkanın oluştuğu yerler olduğundan buralarda da küf giderme işlemlerinin yapılması önem taşıyor.

Bazı durumlarda özellikle  kapalı ortamlarda yerleşen küf, polen, toz gibi mikroorganizmalar için 0.3 mikron (milimetrenin üç binde biri) filtre kullanılarak küfler ortamdan arındırılıyor.

Profesyonel Küf Giderme yöntemi dışında ortamlardaki küf oluşumunu tamamen gideremeseniz de küf önlemenin pratik yolları bulunuyor. Küf sadece oluştuğu yerde kalmayıp diğer alanlara da sıçradığı için buzdolaplarının içinde bile küf oluşumunun önüne geçilmesi gerekiyor.

Küf Önleme Yolları
- Havasız nem oranı yüksek ve karanlık mekanlar sık sık temizlenmeli
-En ayda bir kez bu alanlar havalandırılarak içeriye hava sirkülasyonunun girmesi sağlanmalı
-Ev içerisindeki nem yüz de 40 ila yüzde 55 arasında tutularak havanın kuru olması sağlanmalı
-Ortamlar temiz tutulmalı kiler gibi yerlerde küçük de olsa yemek kırıntıları bırakılmamalı
-Buzdolabında küf oluşumunu engellemek için yiyecekler kapalı tutulmalı ve son kullanma tarihi geçmiş ürünler dolaba konmamalı
-Saklanan malzemeler depolanmadan önce neme karşı nem gidericilerle korunmalı
-Banyo zeminleri küfe müsait olduğu için  her duş sonrasında ve mümkünse her gün banyo duş perdesi de açılarak havalandırılmalı
- Bodrum katlarında nem bulunuyorsa zeminlerin altları ve duvarlar kontrol edilmeli eğer küf oluşumu varsa küfün oluştuğu yere klorlu kireç dökün. Birkaç gün sonra da süpürerek temizleyin ayrıca bodrumdaki hava dolaşımını da artırın.

Küf Giderme

Bilgi ve istek için bize ulaşın : 444 0 719

Bu Makale : 3493 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 12-11-2013
Önceki Konu :

« Zemin Kurutma Cihazı

Sonraki Konu :
Ahşap Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Küf Giderme, yöntemi dışında ortamlardaki küf oluşumunu tamamen gideremeseniz de küf önlemenin pratik yolları bulunuyor.küf önleme ve küf yok etme 444 0 719">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz