Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
İnşaat Kurutma

İnşaat Kurutma

İNŞAAT KURUTMA

İnşaat kurutma işlemleri sanayi tipi nem alma ve kurutma cihazları gerçekleşen bir uygulamadır.

İnşaatı kurutma işleminin yapılmaması dâhilinde oldukça ciddi boyutlara ulaşabileceğini belirtmek isteriz. İnşaatların sürekli olarak su ile iç içe olmasından dolayı sadece havadaki nemden değil aynı zamanda kullanılan sudan dolayı da sürekli olarak nemli kaldığı bir gerçektir.

Bunun önüne geçmek için inşaat yapım aşamasında belirli uygulamalardan sonra sağlamlığı da etkileyecek olan kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Mesela beton dökme işleminden sonra kesinlikle kurutma işleminin yapılması inşaatın sağlamlığını ve betonun yapı olarak sabitlenmesi açısından oldukça önemlidir. İnşaat kurutma işlemi dünya genelinde konut ve yapı sektöründe yapılması gereken bir işlemdir.

Bu işlemin yapılması bir nevi inşaatın bitim süresini de hızlandırmaktadır. Kurutma işlemlerinin inşaatın yapım aşamasında en fazla vakit kaybettiren uygulamalar olduğun söyleyebiliriz.

Ülkemizde de birbirinden farklı markaların üretmiş olduğu onlarca çeşit inşaat kurutma cihazı çeşidini bulabilirsiniz. Önemli olan hangi markanın kurutma cihazını aldığınız değil sizlere somut olarak olumlu sonuçları verebilecek bir cihaz kullanmanızdır.

Kurutma cihazları inşaatların yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Yani beton kalınlıkları temel alınarak bütün her yere kurutma işleminin verimli ve eşit oranda dağılması profesyonel kurutma cihazları sayesinde olmaktadır.

Çalışma prensibi olarak betonların, tuğlaların veya inşaat yapım aşamasında kullanılan diğer bütün malzemelerin içlerinde barındırdığı nemi kurutma cihazı bir nevi emerek kendi su haznesine doldurmaktadır.

Bu sayede sizler de alınan nemi somut bir şekilde cihazın boşaltım haznesinde görmüş olursunuz.

Sadece betonlar veya tuğlalar için değil aynı zamanda sıva işlemi veya tavan uygulamaları yapıldıktan sonra da kurutma işlemini yapabilirsiniz.

İnşaat kurutma cihazlarının nem kadar nem aldığını tespit etmek için kurutma işleminden önce ve sonra termal kameralar ile verileri inceleyebilirsiniz.

Firmamız ile iletişime geçerek inşaat nem kurutma cihazı hizmet detaylarımız ve cihaz çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İnşaat Kurutma »İnşaat işleri devam ederken yağan yağmur veya kar ya da binanın yeni döşenen su tesisatının sorun çıkararak su baskını oluşturması gibi sebeplerden dolayı İnşaat Kurutma işleminin uygulanması gerekiyor.

İnşaat Kurutma uygulanmadığı takdirde betonun içine işleyen yağmur suyu, kar suyu, su baskını bina tamamlanıp inşaat sahibine teslim edildikten belli bir süre sonra nem ve küf oluşumuna bırakacaktır.

Böyle bir durum hem inşaatı yapan firmanın prestijini olumsuz yönde etkileyecek hem de kullanılan yapının ömrünü normal süreden daha kısa hale getirecektir.

Yeni yapılan binaların çoğunda inşaat kurutma işlemleri binanın zamanında teslim edilebilmesi için maalesef yapılamıyor.  

Bu da binanın izolasyon işlemleri de yapılmış olsa yapı coğrafi konumdan dolayı oluşacak neme dolayısıyla binanın bu nemden zarar görme olasılığına karşı korunaklı da yapılmış olsa başlangıçta yapılması gereken inşaat kurutma yapılmadığı için ısınmada sorun yaşanmasına küf oluşumuna ve benzeri problemlere yol açıyor.

Öte yandan inşaat esnasında "şap", "parke", "sıva", "epoksi" çalışmalarından sonra gerekli uygulamalar için yapıdaki nem oranının 90 altı olması gerekiyor. Örneğin şap döküldükten sonra yapıdaki nem oranı ideal nem oranına indirilmezse ileride parkelerde kabarma şişme ve benzeri sorunlar yaşanabiliyor.

Kurutmayı doğal yollarla da yapmaya çalışmak mümkün. Mükemmel hava koşullarında bu mümkündür, ancak bazı dezavantajları vardır:

Öncelikle tamamen hava koşullarına bağlı olursunuz ve plan yapamazsınız; ayrıca kurutma ve dolayısıyla inşaat süresi daha uzundur ve doğal koruma için mükemmel hava koşulları hiçbir zaman kalıcı olmaz:

Uzun bir süre boyunca (geceleri de) yüksek sıcaklıklar ve düşük nem oranı söz konusu olmalıdır; iklim verilerine bakıldığında bunun Türkiye'de neredeyse hiç görülmediği anlaşılır.

Bu sorunları ortadan kaldırmanın yolu nem alma cihazlarıyla inşaat kurutma işleminin yapılmasından geçiyor.

İnşaat Kurutma Faydaları
-İnşaat Kurutma işleminin en önemli faydası bina kullanılmaya başlandıktan sonra ısıtma maliyetlerinde büyük tasarruf sağlaması yani ısıtma tasarrufu oluyor
-İnşaat Kurutma işlemi yapılan yapılarda boyama, yer kaplama ve benzeri işlere daha erkenden başlanacağı için inşaat süresi kısalıyor
-İnşaat kurutma yapılmadığı takdirde ileride oluşabilecek sorunlar karşısında bina kurutma veya yapı kurutma gibi işlemler daha maliyetli bir şekilde yapılacaktır. Bu da hem müşterinin bütçesi için, hem ekonomi için artı maliyet getirecektir. Bu yüzden inşaat kurutmanın ekonomiye artı katkısı bulunuyor.

Binada yaşanan sorunun İnşaat Kurutma işlemi yapılmadığı için meydana geldiği tespit edildiğinde inşaat yapımından dolayısıyla da kurutma işleminden sorumlu olan firma için olumsuz bir referans kaynağı olacağından sorumlu firma inşaat halindeki binada yapılması gereken her türlü kurutma işlemini mutlaka yapmalıdır.

İnşaat Kurutma

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2298 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 12-11-2013
Önceki Konu :

Önceki Konu Bulunamamıştır.

Sonraki Konu :
Nem Kurutma »
  • Paylaş  :
  • İnşaat Kurutma, ıslak inşaat kurutma işleminde, inşaat kurutma firması olarak inşaat kurutma cihazı ile ıslak beton,duvar,inşaatı kurutma. « DYD 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz