Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Bina Kurutma

Bina Kurutma

BİNA KURUTMA

Bina kurutma işlemi özellikle inşaat sektöründe tercih edilen ve sorunlu alanlara sahip olan her türlü konut veya yapıda kolaylıkla uygulanan bir işlemdir.

Bina nemi kurutma ise konforlu ve sağlam bir yapıda yaşamanızı sürdürmek için gerekli olan bir aşamadır. Artık teknoloji sayesinde her alanda işlerimiz daha da kolaylaşmaktadır.

Sadece kolaylık değil daha profesyonel çözümler hayatımızın her alanında bizleri de etkilemektedir. Binalarda yaşanabilecek nem sorunu gerçekten maddi ve manevi olarak büyük zararlar görmenize sebep olabilmektedir.

Bunlara artık gerek kalmadığını ve nem oranının istenilen seviyeye düşürülerek, aynı seviyede korunabileceğini belirtmek isteriz. Nem her alanda uzun süre kaldığı takdirde özellikle konutlara oldukça zarar verebilmektedir.

Yaşamınızı sürdürdüğünüz konutunuzun yeni veya eski olması nem sorununun boyutu hakkına sizleri bilgilendirmez.

Öncelikli olarak nem alma işleminden önce hasar tespiti yapılması ve buna bağlı olarak nemi eski yöntemler ile değil, bu sorun için kullanılmak üzere yapılan ve sadece kurutma işlemi yapabileceğiniz bina kurutma cihazı çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Peki, kullanımda olan konutunuzda neden nem olayı meydana gelir? Aslında nemin meydana gelmesinde en büyük eksiklikler bina yapım aşamasında iken gerçekleşmektedir. Uygulamaların doğru bir kurutma işleminden geçmeden yapılarak devam edilmesi nemli bir konut ortaya çıkarmaktadır.

Bu da yaşam alanı olarak kullanılan konutta nem ve rutubet sorununu meydana getirmektedir. Bina kurutma işlemi yapıldığında özellikle ısı tasarrufunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Nemli bir binanın ısıtılması oldukça zordur.

Oysa kurutma işlemi yapıldığında binanızdaki ısı yalıtımı da olması gerektiği gibi ısısını koruyacaktır. Bunun için geç kalınmış sayılmaz diyoruz ve bina nem kurutma cihazı hizmetimizden faydalanmanız için telefonlarınızı bekliyoruz.

Sadece konutunuzun sağlamlığı için değil sizlerin ve sevdiklerinizin de sağlığı için nemin kesinlikle zararlı olduğunu ve binanızda böyle bir sorun bulunuyor ise bina kurutma işleminin yapılması gerektiğini de hatırlatmak isteriz. 

Bina Kurutma - Gerek oturulan binalarda olsun gerek fabrika, işyeri, otel gibi yerlerde olsun gerek resmi binalarda olsun gerekse kültürel faaliyetlerin düzenlendiği binalarda olsun  sel, su baskını ve benzeri durumlarda bina kurutma işleminin yapılması gerekiyor.

Bina kurutma işlemleri binaların kerpiç, ahşap, kagir, betonarme gibi yapı malzemelerine göre, bulunulan iklime göre hatta binanın katlarına göre değişik işlemlerde yapılıyor.

Örneğin kışın yaşanan sel baskını ya da yazın su borusunun patlaması nedeniyle bina içinde oluşan su baskını için bina kurutma işlemi için farklı kurutucular gerekebileceği gibi binanın bodrum katı ya da birinci katında yaşanan su baskını için de farklı kurutma cihazları gerekebilir.

Bina kurutma işleminde sel ya da su baskını atlatılarak su seviyesi olması gereken boyutlara düştüğü andan itibaren esas kurutma işlemi başlıyor.

Kurutma için bodrum katı ve zarar gören katlarda bulunan eşyalar, halı gibi zemin döşeyiciler, mobilyalar çıkartılarak bina kurutma işlemine hazır hale getirilmeli.

Böyle ortamlarda kurutma işlemlerinin süresi de değişik faktörlere bağlı olarak uzuyor ya da kısalıyor.

Kurutma işlemi bina sahibi tarafından gerçekleştirilirse daha uzun sürebiliyor. Profesyonel bir ekip tarafından profesyonel kurutma makineleri tarafından gerçekleştirilmesi halinde de daha kısa sürede tamamlanabiliyor.

Genelde kurutma işlemi uygun cihaz, kurutulacak ortamın hava sıcaklığı ve havalandırılarak yapılacak hava sirkülasyonuna bağlı olarak gerçekleştirildiği için 3-4 haftalık bir zaman diliminde bina kurutma işlemi tamamlanmış oluyor.  Bu işlem yapılırken binanın nasıl bir yapı türünde olduğu da önem arz ediyor.

Yukarıdaki faktörlerden sadece binanın yapı türü değiştirilemez faktörler arasında yer alırken diğer faktörler yani ortamın ısısı, havalandırma ve uygun cihaz bina kurutma işlemi yapılırken değiştirilme imkanı olan faktörler arasında bulunuyor.

Kurutma işleminde oda sıcaklığı en önemli faktör olarak göze çarpıyor.  Sıcaklığın önemli olmasının sebebi, sıcaklık yüksekse havanın su çekme özelliği de yükseliyor yani 12 derecelik bir ortama göre 24 derecelik bir ortamda suyun çekilme oranı 2 kat artması.

Hava duvardan suyu çekerek kondens kurutucusuna taşıdığında hava ne kadar su taşırsa kurutma süreci o kadar hızlı gerçekleşiyor.

Hızlı bir kurutma işlemi için en uygun sıcaklık 18-20 derece arasındadır. Daha soğuk olduğu zamanlarda kurutma süresi de buna paralel olarak uzuyor.

Bu yüzden hava şartları soğuksa elektrikli ısıtıcılarla ek ısıtma işlemi yapılarak oda sıcaklığı uygun sıcaklığa getirilmeli.

23 derecenin üzerinde olan sıcaklıklar da üretilen sıcaklığın dış duvarlardan kaybolması nedeniyle bir işe yaramıyor. Bu da enerji israfına yol açıyor.

ısıtmanın mümkün olmadığı yerlerde ise adsorpsiyon kurutucular kullanılıyor. Bu durumlarda ek ısıya ihtiyaç kalmıyor.

Çapraz havalandırma da bina kurutma işlemi için gerekli olan havalandırma yöntemlerinden biri olmasına rağmen çapraz havalandırma için pencerelerin açık tutulması nemli havayı içeriye aktaracağından kapı ve pencereler kapalı tutularak kondens kurutma işleminin uygulanması bunun için de kurutma cihazlarıyla çapraz havalandırmanın yapılması "bina kurutma" işleminde büyük önem taşıyor.

Bina Kurutma için mümkün olduğu kadar hızlı hareket etmek binanın hasarını o kadar azaltıyor. Nem Alma cihazı ile kurutma işlemini bina sahibi kendisi de yapabiliyor fakat yalıtım katları da ıslandıysa suya maruz kalan bölge şap tabakasının altına indiyse,

kalorifer döşemesi ve benzeri alanlar sudan etkilendiyse o zaman bina kurutma işlemi için uzmana başvurmakta fayda var

Bina Kurutma

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 2253 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 12-11-2013
Sonraki Konu :
Nem Önlemek »
  • Paylaş  :
  • Bina Kurutma, bina kurutma işlemi, bina kurutma cihazı ile olur.bina kurutma firması olarak, ıslak bina kurutma için bizi arayın.bina nemi alma« DYD 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz