Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Hava Kurutma

Hava Kurutma

"Hava Kurutma", basınçlı hava hazırlamanın en önemli kısmını oluşturuyor. Günümüzde bir çok sanayi basınçlı hava sistemlerini kullanıyor. Pnömatik sistemlerin endüstriyel alanlarda kullanılması ise basınçlı havanın hazırlanmasının önemini yükseltiyor.

Basınçlı hava, normal hava ortamından elde edildiği için su buharı ve dolayısıyla da nem içeriyor. Havanın çok sıcak olduğu durumlarda su buharı oranı da artıyor. Su buharının dolayısıyla da nemin kontrol edilmesi gerekiyor.

Nem oranı kontrol edilmediği takdirde basınçlı hava tesisatı içerisinde sıvılaşarak pek çok sorunun yaşanmasına neden oluyor.

Atmosferde emilen tozlar, kompresörden katılan yağlama yağı ile birleşerek zararlı bir macunun oluşmasına yol açıyor. Oluşan macun contaları olumsuz etkiliyor, havalı el aletlerine zarar veriyor, kontrol ve ölçme araçlarının yanlış çalışmasına yol açıyor.

Zararlı macunun oluşmasına engel olmak için hava kurutma yapılması gerekiyor.

Hava kurutma işlemi pnömatik kontrol ve iş elemanlarının su hidroliği aracı haline gelmeden önce gerçekleşmeli. Hava iyi hazırlandığı takdirde pnömatik araçlar ve hatlar korozyondan daha çok korunur.

Havanın kurutulmasının ölçüsü arasında çiy noktası sıcaklığı bulunuyor. Basınçlı havanın sıcaklığı yükseldikçe doyma miktarı yani tutulabilecek su miktarı da buna bağlı olarak artıyor.

Hava kurutma işlemi için çok sayıda yöntem bulunuyor. Genelde soğutarak kurutma yeterli oluyor bazı durumlarda ise aşırı sıkıştırma yöntemi kullanılarak kurutma işlemi yapılıyor.

Aşırı sıkıştırma yüksek basınçta yapılıyor ve kurutma yöntemleri arasında oldukça pahallı bir yöntem olduğu için  fazla tercih edilmiyor.

Mekanik soğutmalı kurutucularla yapılan soğutma yöntemi ile kurutma ismi de verilen kurutma yönteminde basınçlı hava soğutma makinesi yardımıyla soğutuluyor.

2- 4 dereceye kadar soğutulan basınçlı havanın içerdiği su buharının tamamına yakını kondensat ismi verilen sıvı su haline getirilerek ayrılması sağlanılıyor. Böylece hava kurutma gerçekleşmiş oluyor.

Hava Kurutma

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 07 19

Bu Makale : 3173 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-11-2013
Önceki Konu :

« Küf Gidermek

Sonraki Konu :
Nem Nasıl Ölçülür »
  • Paylaş  :
  • Hava Kurutma, işlemi pnömatik kontrol ve iş elemanlarının su hidroliği aracı haline gelmeden önce gerçekleşmeli.nemli hava kurutma firması. « DYD 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz