Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Ozonlama

Ozonlama

İçme suyu arıtma tesislerinde kirlenmenin giderilmesi amacıyla kullanılan oksitleme ve dezenfeksiyon işlemine Ozonlama deniliyor.

Doğada bulunan özel bir molekül olan ozon “Aktif Oksijen” olarak biliniyor ve doğadaki her ozon molekülü üç oksijen atomundan meydana geliyor. Yağmur ve fırtınalardan sonra duyulan temiz ve taze koku bu moleküle ait bir koku olarak insanların hoşuna gidiyor. 

Bu sebeple ozon doğal bir temizleyici olarak da görülüyor. Ozonun meydana gelmesi atmosferin dışında bulunan ultraviyole ışınlarının alçak kısımlarında şimşek ve yıldırımların etkisiyle oluşuyor.

Ozon tabakası düşünüldüğünde ozonun koruyucu özelliği olduğu kolayca fark ediliyor. 

Yapay olarak ozonlama tekniği ile yapılan ozon üretimi, güçlü elektriksel alanda oksijence zengin gaz geçirilerek gerçekleştirilmesiyle ve yüksek bir konsantrasyonda yapılır.

Yoğun enerji oksijen moleküllerinin parçalanmasına neden olur oluşan oksijen atomları ise diğer oksijen atomlarıyla birleşerek doğal ortamda olduğu gibi 3 oksijen atomlu ozon moleküllerini oluşturuyor.

Stabil bir gaz olmayan ozon, depolanamadığından kullanılacağı yerde üretilmelidir. Yani ozonlama kullanılacak yerde yapılmalıdır.

Ozon jeneratörlerinde üretilen ya da dışarıdan satın alınan ozonun ozonlamayı meydana getirmesi için suyla birkaç kez temas etmesi gerekiyor. Bu da akış halindeki suya mümkün olduğunca uzun yol aldırarak gerçekleştiriliyor.

Suyun uzun yol alması savak konularak sağlanıyor.

Ozon kararsız bir yapıya sahip olduğu için ozonlama işlemi kapalı bir tankta yapılıyor.

güçlü bir oksitleyici olduğu için de ekipmanların ozona karşı dirençli materyal ile kaplanması gerekiyor.

Daha çok klorlama yerine kullanılan fakat klorlamaya göre etkisi çok daha fazla olan dezenfeksiyon yöntemi olan ozonlama yerinde üretildiği ve pahallı bir yöntem olduğu için sınırlı olarak kullanılmasına rağmen kanserojen madde oluşumunun olmaması yani koruyucu yönünün de ağır basması nedeniyle tercih ediliyor.

Hava OzonlamaSu ozonlama gibi çeşitleri olan ozonlama sisteminin diğer kullanım alanını ise kötü kokuların giderilmesi oluşturuyor bu özellik ise daha çok otomotiv sektöründe araçların içinin kötü kokulardan arındırılması için kullanılıyor.

Ozonlama

Bilgi ve istek için bizi arayın : 444 0 719

Bu Makale : 2328 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-11-2013
  • Paylaş  :
  • Ozonlama, kararsız bir yapıya sahip olduğu için ozonlama işlemi kapalı bir tankta yapılıyor.hava ozonlama,kumaş ozonlama ihtiyacınızda bizi arayın 444 0 719">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz