Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Şap Kurutma

Şap Kurutma

Şap kurutma işleminin yapılması duvarların daha hızlı kuruması ve sonraki aşama için hazır hale gelme süresinin hızlandırılması için gerekli olan bir uygulamadır.

Şapı kurutma yapabilmek için ise herhangi bir profesyonel yardım alınmaz ise uzun bir süre şapın kuruması beklenebilmektedir.

Bu da sizlere hem zaman kaybı hem de tam anlamı ile net bir kuruluk elde etmenizi sağlamamaktadır. Şap uygulaması özellikle duvarların düz bir zemin haline gelmesi için yapılan bir uygulamadır.

Kullanılacak malzemenin şap uygulaması sırasında oldukça yoğun olarak kullanıldığı da görülebilmektedir. Şap işleminin sonucunda hedef düz bir duvar elde etmek olduğu için, yoğun nemli bir alan da meydana çıkabilmektedir.

Şap uygulamasında sonra yapılması gereken diğer boya veya döşeme uygulaması için ise yapılması gereken en önemli işlem sadece şapın iyice kuruduğundan emin olunmasıdır.

Şap kurutma cihazları sayesinde artık şapın kuruması için beklenen süreyi kısaltabilirsiniz. Kurutma cihazının sadece sizlere sunduğu faydası bununla da kalmamaktadır.

Özellikle şap uygulamasının artık iç tasarıma geçmek için son adım olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için de boyaların nemden dolayı kabarıp dökülmemesi veya rutubetin meydana çıkmaması için en önemli işlem olan şap kurutma işlemini kendiliğinden kurumasını beklememelisiniz.

Şap kurutma cihazı sayesinde şap uygulaması yapılan alanlardaki nemin ve ıslaklığın cihazın su haznesine dolarak duvardan alındığını görebilirsiniz. Şap kurutma cihazı sizlere somut sonuçlar vermektedir. 

Şap ve duvar kurutma işlemlerini yapmanızın sizlere en önemli kazançlarından birisi de sağlıklı bir konut ortaya çıkarmanızdır.

Bir malzemeyi yapısı bozulduğu için defalarca kullanmak maliyet açısından da sizlere zarar verecektir. Oysa kurutma cihazlarını kullanarak işlemlere devam etmeniz bir malzemeyi sadece bir kez kullanabilmeniz ve bunun sonucunda da sağlıklı bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Şap nem kurutma cihazı hizmetimiz sayesinde sağlıklı bir iş gücü ve sağlam konutların ortaya çıkmasını sizler ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

İnşaatta yerine dökülen tesviye betonu üzerine zemin izolasyonu yapmak, görsel güzellik katmak gibi amaçların yanı sıra kullanılan alanın kullanım süresini uzatmak için yapılan yer kaplama malzemesine şap deniliyor.

Şap atıldığında doğal yollara şapın kuruma zamanı 30-60 gün arasında değişiyor. Bu yüzden Şap Kurutma işleminin doğal olmayan yollardan hızlıca yapılması gerekiyor.

Şapın doğal yollardan kurumasının beklenmesi inşaat işinin uzamasına, inşaat işinin uzaması ise binanın bina sahibine geç teslim edilmesine ve binanın kullanıma geç açılmasına yol açıyor.

Şap Kurutma için uygun nem yoğunluğu ve uygun hava şartları doğal koşullarda çok  zor olduğu için  parkeepoksiizolasyon gibi uygulamalar şap kurumadan gerçekleştirilemiyor.

Eğer nem oranı yüksek olan binalarda şap kurutma gerçekleştirilmeden  epoksiparke ve izolasyon işlemleri yapılırsa büyük sorunlar yaşanabilir. Bu problemlerin yaşanmaması için hızlı bir şekilde şap kurutma işleminin yapılması zorunlu hale geliyor.

Şapın kullanım alanları genelde su ile nem etkisinin yüksek olduğu yerler, otoparklar, fabrika alanları, spor alanları, sergiler gibi yerler olduğu için bu tip yerlerin inşaatlarının daha çabuk tamamlanması ve iş veren kişi ya da kuruma teslim edilmesi gerekiyor.

Eğer iş zamanında teslim edilmediği takdirde cezai işlem ve yaptırımlarla karşılaşma ihtimali bulunuyor.

Şap Kurutma şap kurutma makineleri aracılığıyla hızlı bir şekilde yapıldığında hem bina daha kısa sürede teslim ediliyor hem de doğal kuruma yöntemlerine göre daha büyük avantaj sağlanıyor.

Mekanın kısa sürede teslim edilmesi eğer otopark ise daha erken zamanda kazanç elde etmesini, spor alanıysa daha kısa sürede sportif aktivitelerin yapılmasını sergi salonuysa kısa sürede kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesini fabrika alanıysa daha kısa sürede fabrikanın üretime geçmesini sağlayacağından ekonomiye de artı değer kazandırmış oluyor.

Şap Kurutma

Bilgi ve hizmet için bizi arayınız : 444 07 19

Bu Makale : 3848 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-11-2013
Sonraki Konu :
Nem Önlemek »
  • Paylaş  :
  • Şap Kurutma, işleminin doğal olmayan yollardan hızlıca yapılması gerekiyor.şap kurutma cihazı sayesinde,hızlıca nemi kurutarak ıslak zemin kurutma « 444 0 719 »">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz