Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Sıva Kurutma

Sıva Kurutma

Sıva kurutma işleminin oldukça uzun bir zaman dilimine yayıldığını ve kuruluk oranının %100 olması içinde aylarca sürenin geçmesi gerektiğini hepimiz bilmekteyiz.

Sıva nemi kurutma için artık firmamız aracılığı ile temin edeceğiniz ve bu sektörde dünya çapında kullanım için tercih edilen sıva kurutma cihazları ile birkaç haftaya yayılan kısa bir sürede kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sıva kurutma sadece yapılması bir prosedür olarak görülen bir işlem olarak tanımlanmamalıdır. Sıvanın zaten yoğun olarak ıslak bir yapıya sahip olması, kurutma işleminin de kontrol altında tutularak yapılması gerektiğini ortaya koymaktadır.

Islak bir sıva üzerine herhangi bir işlem yapılamayacağı için diğer bir aşamaya geçmek adına kuruma süresi beklenmek zorundadır. Peki, sıvanın kendiliğinden kuruması için beklenen süre sonunda elde edilen hizmetin garantisi ne kadardır?

Öncelikli olarak şunu belirtmek isteriz. Binaların sadece yaz mevsiminde yapılarak güneş ışığından faydalanarak kuruma işleminin yapılması oldukça zor ve hesaba katılmayan bir işlemdir.

Gerekli kuruma payı bırakılarak diğer aşamalar geçilmesi ise aslında nemli bir bölge üzerine yapılan bir uygulama demektir. Sadece sıvanın dış katmanının güneş ışığı ile kurumuş olması bütün sıva katmanının da tamamen kuruduğu anlamına gelmemektedir.

İşte sizlerin inşattan yaşam alanına dönüşen bu konutlarda yaşamanız dâhilinde de rutubet ve nem sorunu ile karşı karşıya kalmanızdaki sebeplerden birisi de budur.

Hem yapım aşamasında hem de ileriye yönelik olarak sorunlar ile karşılaşılmaması için yapılması gereken işlem sadece sıva kurutma cihazı kullanmaktır.

Kullanacağınız kurutma cihazları ile alacağınız sonuçlar sizleri %100’e varan kurutma garantisi ile oldukça memnun edecektir.

Dilerseniz cihazı temin ederek kullanabilir veya sıva kurutma hizmetimizden faydalanarak yerinde ve uzman bir müdahale ile gerekli kurutma işlemlerinizi birlikte gerçekleştirebiliriz.

Sıva nem kurutma cihazı çeşitlerimiz ve hizmet detaylarımız hakkında bizleri dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. 

Sıva Kurutma - Yeni yapılan binalarda inşaatın tam anlamıyla bitmesi için yapılan sıva işleminin kuruması bekleniliyor. Yapıdaki sıva ise doğa tarafından uygulanan sıva kurutma işleminde  60 ila 150 gün arasında yani 2 ila 5 ay içerisinde kuruyor.

Binalardaki doğal kuruma süresinin bu kadar uzun olması hava durumuna, coğrafi bölgeye, havadaki nemin yoğunluğuna bağlı olarak değişebildiği gibi bazı ülkelerde kuruma işlemi neredeyse gerçekleşmiyor.

Bu durum inşaatın bitirilmesi ve yapının kullanıma açılması konusunda büyük sıkıntılar yaratıyor. Bu sıkıntının üstesinden doğal olmayan yöntemlerle yapılan sıva kurutma işlemi geliyor.

Zaman kaybetmek istemeyen ve işin yavaşlamasının önüne geçmek isteyen müteahhitler, inşaat firmaları veya bina sahipleri yapıdaki nemin normalden çok daha hızlı kurutulması için inşaat kurutma ve şap kurutma makinelerinden faydalanıyor.

"Parke" ve "epoksi" işlemleri Sıva kurutma işlemi sayesinde hızlı bir şekilde yapılarak bina en kısa sürede kullanıma hazır halde teslim ediliyor.

Sıva Kurutma Faydaları
- İnşaat şirketlerinin sıvanın doğal yollardan kurumasını beklemek zorunda kalmalarını ve bu yüzden zarar etmelerini engeller
-Binada oturacak bina sahiplerinin bir an önce oturacakları binalara kavuşmalarını sağlar
-Sıvanın kurumasının beklenmesi nedeniyle yapımı geciken bina içi ince işlerin bir an önce yapılması sağlanır
-Teslim süresinin uzamasından kaynaklanan cezai işlem ve yaptırımların önüne geçilir

Kurutmanın doğal yollardan yapılmaya çalışılması hava koşullarının çok iyi şartlar sağladığı zamanlarda mümkün olmaktadır.  Bu durumun olumsuz yönü ise tamamen hava şartlarına bağlı olunacağından plan yapılamıyor ya da yapılan planlara uyulamıyor.
Mükemmel hava şartları demek uzun sürecek yüksek sıcaklık  ve düşük nem oranı demek olduğundan başta ülkemiz olmak üzere dünyanın bir çok yerinde böyle bir durum uzun süreli olarak mümkün olmuyor.

Sıva Kurutma

Bilgi ve ihtiyacınızda bizi arayınız : 444 07 19

Bu Makale : 2453 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 14-07-2015
Önceki Konu :

« Yapı Kurutma Cihazı

Sonraki Konu :
Ahşap Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Sıva Kurutma, işlemi sayesinde hızlı bir şekilde yapılarak bina en kısa sürede kullanıma hazır halde teslim ediliyor.sıva kurutma cihazı,nem kurutma.«444 0 719»">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz