Nem Alma

Şu an”   “Adlı Makaleyi İnceliyorsunuz

Icon
Rutubet Kurutma

Rutubet Kurutma

Rutubet kurutma işlemleri yoğun olan rutubet alanların da bile oldukça etkili olan bir uygulamadır. Rutubeti kurutma işlemi yapılmadan önce öncelikli olarak rutubetin oluşmasına sebep olan kaynakların tespit edilmesi gerekmektedir.

Özellikle su sızıntılarına ve su kaçaklarına bağlı olarak evlerinizde banyo veya mutfakta rutubet oluşumu daha sık görülmektedir. Meydana gelen rutubetin kurutulma işlemi yapılırken aynı zamanda mevcut olan rutubet oluşumu da engellenmektedir.

Rutubet önlenmediği takdirde yaşanabilecek sorunlar evinizdeki veya iş yerinizdeki eşyaların ve ürünlerin kullanılamayacak hale gelmesine varacak kadar ciddi boyutta olabilmektedir. Özellikle ambar veya depo olarak kullanılan alanlara sürekli olarak rutubet kontrolü yapılmalıdır.

Nem seviyesi havadaki nemden dolayı her alanda belirli bir seviyede bulunmaktadır. Fakat yoğun olarak bir rutubet sorunu ile karşı karşıya iseniz bu sorunu da fazla ertelemeden profesyonel kurutma cihazları ile rutubeti yok edebilirsiniz.

Rutubet öncelikle alanlarda baş gösteren koku ile kendisini göstermektedir. Bununla birlikte de küf sorunu belki de rutubetin artık ilerlediğinin en büyük kanıtıdır.

Su kaçaklarının betonlara ve yapılara vereceği zarar özellikle yapıların bozulmasını ve sağlamlığını gidermesini etkilemektedir. Bunun için de yapılması gereken rutubet kurutma cihazı ile nemli ve sorunlu alanlar üzerinde uygulama yapmaktır. Rutubet sadece eşyalara zara veren bir nem sorunu değildir.

Kışın evinizde veya ofisinizde yüksek dereceli ısı kullanmanıza rağmen ısıdan istediğiniz verimi alamamanıza da rutubet sebep olmaktadır. Rutubet sebebi ile hem konutunuzun yapısı bozulacak hem de kışın fazladan ısı maliyeti ödemek zorunda kalacaksınız.

Rutubeti önlemek için alacağınız en önemli önlemlerden birisi de öncelikli olarak var ise su kaçaklarının onarımının yapılması olacaktır. Daha sonra da sağlıklı bir bina için kesinlikle ısı yalıtımı yaptırmalısınız.

Rutubeti önlemek için piyasada bulabileceğiniz boyaları kullanmanızın bu konuda ek de yararlı olduğunu söyleyemeyiz.

Rutubeti kurutma cihazı bu konuda ve her türlü nem sorununda kesin çözüm olarak evlerde, sanayi ve endüstri sektörlerinde de tercih edilmektedir.

Kurutma işlemleri sadece yeni bina ve inşaatlarda değil eski yapılı binalarda da uygulanmaktadır. Eski yapılı binalarda uygulanan kurutma yöntemlerinden en önemlisi Rutubet Kurutma olarak görülüyor.

Tahammül edilmeyecek kadar kötü kokusu, sağlığı olumsuz etkileyen özellikleri, eşyalara verdiği zarar ve en önemlisi binanın ömrünü azaltması rutubetin en önemli zararları arasında yer alıyor.

Bina temiz ve pis su tesisatında meydana gelen su kaçakları ya da su baskını ile betona işleyen su yapının rutubetli hale gelmesine sebep oluyor. "Rutubet"  işlemi yapılmadığı takdirde bina içindeki rutubetli alanda oluşan teknik sorunlar büyüyerek çözülmesi zor duruma dolayısıyla da mali kayıplara belki de çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen bina sahipleri profesyonel olarak rutubet kurutma hizmeti veren şirketlere baş vurarak gerek parkelere gerekse binanın duvarına işleyen rutubetlerin kurutulmasını sağlayabilirler.

Rutubet sadece su kaçakları nedeniyle oluşmuyor. Rutubeti oluşturan diğer sebeplerden bazıları da banyo ederken ya da yemek yaparken biriken fazla nem ile kuzey yönüne bakan evlerdeki ısı geçişi sebebiyle tavanlarına su bırakılması da rutubete zemin hazırlıyor.

Bazı yerlerde rutubet kurutma yeterli olmuyor. Binada aynı sorunun tekrarlanmamsı için rutubet kaynağının bulmak ve onu gidermek gerekiyor.  Örneğin binada su kaçağı varsa bunun tespit edilerek kaçak borunun değiştirilmesi ve benzeri önlemler alınmalı.

Eğer rutubete zemin hazırlayan bir coğrafi ortamda yaşanılıyorsa önemsenmeyen rutubet yıllar içerisinde büyük sorunlar yaratabiliyor. Böyle bir ortamda rutubet kurutma işlemi yapıldıktan sonra mekan sahibinin aynı sorunları bir daha yaşamamak için kendi çapında da önlemler alması gerekiyor.

Bu önlemlerin başında yalıtımın yaptırılması, evin sürekli sıcak tutulması, havalandırma deliklerinin kapatılmaması, banyo veya yemek yaparken nem oluşmaması için havalandırmanın yapılması, çamaşırların ev içerisinde kurutulmaması, havalandırmanın her gün düzenli olarak yapılması, ısıtılacak mekanın eşit derecede ısıtılması gibi önlemler rutubet oluşumunu engelleyecektir

Yukarıda sayılanlar rutubetin oluşumunu en aza indirecek önlemler olup oluşan rutubetin giderilmesini sağlamamaktadır. 

Eğer binada rutubet oluşmuşsa rutubetli bölgeye boya sürülmesi de çözüm olmuyor. 

Rutubet kurutma işlemlerinin yapılması kalıcı çözüm yöntemi olarak gözüküyor.
rutubetli yüzeylerde başlangıç için yüzeyin temizlenmesi, kabaran ve dökülen yerlerin kazınarak buralara macun sürülmesi ortamda oluşan küf ve bakterilerin yok edilmesi için küf ve bakteri önleyici solüsyonun kullanılması ve rutubet önleyici boya ile işlemin tamamlanması rutubet kurutmanın yöntemlerinden biri.

Rutubetin Zararları

Rutubetli ortamlar romatizma ve üst solunum yolu  hastalıkları başta olmak üzere sağlık sorunlarına yol açar. Yapılan bir araştırma rutubetli ortamlarda romatizmaya yüzde 100, gribe yüzde 95, bel ağrısına yüzde 62, kalp ve damar hastalıklarına yüzde 25, boyun ağrısına yüzde 25, raşitizme ise yüzde 25 daha fazla yakalanıldığı belirlenmiştir.
Rutubetli ortamın kötü kokusu ağır bir hava ve sağlıksız bir atmosfer yaratır.
Eşyalara ve ekipmanlara zarar vererek paslanmalarını sağlar.
Binanın ömrünü azaltır.
Bina geç ısınacağı için ısı kaybının yüksek olmasına yol açar.
Rutubetin tüm zararları bütçeye ve ülke ekonomisine de olumsuz etki eder.

Dahili Su Hasarı, Yağmur Suyu veya Sel Baskını yada Yangın Söndürme Çalışmaları esnasında İtfaiyenin sıkmış olduğu suya bağlı olarak Konut yada İş yerlerinde yoğun rutubet oluşmaktadır.
Rutubet, Tavan, Duvar, Zemin Parkeleri, Mobilyalar ve Emtialarda hasarın büyümesine, restorasyon sonrasında ise duvar alçı sıva ve boyalarında kusmalara sebebiyet vermektedir.
DYD KURUTEK, Nem alma makineleri ile
• Hasarın büyümesinin önüne geçer, Maliyetleri düşürür
• Restorasyon öncesi duvar ve tavanlarda oluşan rutubeti kurutarak yapılacak restorasyon işleminin kalitesini artırır, Müşteri memnuniyetini sağlar.
• Yapılan işin süresini kısaltır ve müşteri mağduriyetinin önüne geçer.

Rutubet Kurutma

Bilgi için arayın : 444 07 19

Bu Makale : 3348 Defa Okunmuştur
Makale Tarihi : 11-11-2013
Önceki Konu :

« Rutubet Kokusu Giderme

Sonraki Konu :
Rutubet Neden Olur »
  • Paylaş  :
  • Rutubet Kurutma, işlemleri sadece yeni bina ve inşaatlarda değil eski yapılı binalarda da uygulanmaktadır. Rutubet Kurutma ve rutubet kurutma cihazı kiralama.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz