Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Okul Rutubet Kurutma

Okul Rutubet Kurutma

Nemin yoğunlaşmasından dolayı rutubet meydana gelmektedir. Rutubet oluşumu okul gibi alanlarda sıkça görülmektedir. "Okul rutubet kurutma" hizmetini firmamız bünyesinden sağlayabilirsiniz.

Rutubet hangi alanda meydana gelirse gelsin bulunduğu alana zaman içerisinde zara veren bir nem sorunudur. Meydana getirdiği ağır koku ve bununla birlikte oluşan küf ve mantar sağlık açısından oldukça risklidir.

Solunum yolu rahatsızlıkları ve romatizma eklem rahatsızlıkları gibi hastalıkları tetikleyen rutubet havasını solumak zorunda kalmayın.

Gelişen teknoloji ile birlikte rutubet kurutma alanında da cihazlar gelişerek üretilmektedir. Firmamız bünyesinden temin edebileceğiniz okul rutubet kurutma cihazı ile okulun bütün alanlarında mevcut olan rutubeti kesin olarak giderebilirsiniz.

Okullarda genelde tuvalet ve yemekhane gibi suyun bolca kullanıldığı ve nemin yoğun olarak oluşabileceği yerlerde rutubet oluşumu gözlemlenmektedir. Bununla birlikte merdiven altlarında nemin yoğunlaşmasından dolayı rutubet oluşumu gözlemlenmektedir.

Nemin bulunduğu her alanda rutubet görülmesi oldukça doğaldır. Nemden dolayı meydana çıkan mikroplar ve bakteriler rutubet oluşumunu hızlandıran öğelerdir. Küf olarak gözle görülür hale rutubetin meydana çıkardığı ağır koku eşyaların yapısının bozulmasına sebep olmaktadır.

Okulda kullanacağınız rutubet giderme cihazı sayesinde duvarların içerisine kadar sinen rutubeti cihazın içeri çekmesi sağlanır. Cihaz kullanım aşamasında iken cihazda rutubet kokusu ya da ağır bir koku meydana gelebilir. Bu da duvardan ya da rutubetli alandan çekilen nemin ve rutubetin kokusudur.

Bulunduğu çevrenin higrometrik koşullarına göre rutubet miktarının denge rutubeti oranındaki daha yüksek düzeyde olması veya başka bir deyişle tütündeki su buharının belli bir yüzey üzerindeki basınç gücünün havadaki su buharı miktarını basıncında daha yüksek olması rutubete doymuş durumda olduğunu gösterir.

Bu durumda  havaya doğru,denge rutubet düzeyine gelinceye kadar,rutubet kaybı olmaktadır.Sıvı,buhar ve rutubetli hava biçiminde su moleküllerinin yüzeyinden bünyesine emdirilmesi işlemine tavlama denir.

Alt ve üst yüzeyinde bulunan bir çok gözenekler ve hücre zarı vasıtasıyla su molekülleri absorbe edilerek dokunun içine alınır ve buradaki kılcal kanallar ve hücre arası boşluklar aracılığı yaprağın her tarafına yayılarak hücrelerin şişmesine ve dolayısıyla yumuşamasını,esnekliğini ve dayanılırlığını sağlar.

Rutubetten dolayı meydana gelen küf canlı ya da cansız her şeye zarar veren bir yapıya sahiptir. Okul rutubet kurutma firması olarak rutubet giderme konusunda firmamız bünyesinde bulabileceğiniz hizmetler arasında ozonlama tekniği ile rutubet giderme de yer almaktadır.

Okullarda meydana gelen rutubetin sebepleri arasında havalandırma yapısının iyi olmaması da etkenler arasında yer almaktadır. Ayrıca ısı yalıtımı olması rutubeti engelleyen bir etkendir.

Okul iç ısısı ile dış hava ısısı birbirinden büyük oranda farklı ise okulda rutubet oluşumu oldukça sıradan olabiliyor. Rutubetin diğer sebepleri arasında da okul duvarlarında ya da dışarı ile bağlantısı olan bir bölümden su sızıntısı alması okulda yine rutubet oluşumunu tetiklemektedir.

Okul rutubet kurutma hizmeti vermeden önce rutubetin kaynağını araştırmak ve bu soruna uygun olarak çözüm adımları izlemek hizmet sonrası kalite için oldukça önemlidir. Okulda meydana gelen rutubet duvarlardan dışa vuracak şekilde ilerlemiş ise duvarlarda boya değişimi ya da tadilat yapılması gerekmektedir.

Küfün sadece dışarıdan temizlenmesi rutubeti tamamen yok edecek bir çözüm değildir. Bunun için gerekli onarım de değişimler yapıldıktan sonra okul rutubet alma ve kurutma işlemi yapılması uzun vadeli çözümler sunacaktır.

Okullarda genelde ışığın olmadığı ardiye odalarında rutubet oluşumu gözlemlenmektedir. Rutubet oluşumunun engellenmesi için kapalı alanların havalandırılması ve düzenli aralılar ile temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Rutubet oluşan bir alanın temizlenmesi için ilk önce rutubetin kurtulması gerekmektedir.Sıvı,buhar ve rutubetli hava biçiminde su moleküllerinin yüzeyinden bünyesine emdirilmesi işlemine tavlama denir.

Alt ve üst yüzeyinde bulunan bir çok gözenekler ve hücre zarı vasıtasıyla su molekülleri absorbe edilerek dokunun içine alınır ve buradaki kılcal kanallar ve hücre arası boşluklar aracılığı yaprağın her tarafına yayılarak hücrelerin şişmesine ve dolayısıyla yumuşamasını,esnekliğini ve dayanılırlığını sağlar.

Özellikle duvar ya da yapı içlerine yerleşmiş ileri derecede bir rutubet sorunu ile karşı karşıya iseniz gerekli onarımlar ve yapı bakımları yapıldıktan sonra okul rutubet giderme işlemi yapılmalıdır.

Okullarda yemek hanelerde de nemden dolayı sıkça rastlanan rutubet sorununun önüne rutubet cihazı kullanıldıktan sonra yalıtım ve düzgün havalandırma sistemi yaptırarak geçebilirsiniz.

Ayrıca okul bina yapısının da hava şartlarına uygun olması ve yağmur ve kar gibi suların bina içerisine sızmasının engellenmesi sağlanmalıdır. Rutubet kurutma cihazlarının profesyonel kişi ya da kişiler tarafından okula kurulması ve cihazın rutubet alma ayarlarının yapılması gerekmektedir.

Düzgün açılar ile yerleştirilmeyen ve alana uygun olamayan cihazlardan verim alamayacağınızı hatırlatmak isteriz. Rutubet kurutma ve nem alma firması olarak bizler ile iletişime geçerek okul rutubet kurutma hizmet detaylarımız, cihazlarımız ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Okul Rutubet Kurutma

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719

 

Bu Haber : 1687 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 03-08-2016
  • Paylaş  :
  • Okul Rutubet Kurutma, rutubet oluşumu okul gibi alanlarda sıkça görülmektedir. okul rutubet giderme işlemi için rutubet kurutma cihazı ile rutubet giderme olur">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz