Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Ahşap Kurutmanın Faydası

Ahşap Kurutmanın Faydası

Ahşap kurutmanın faydası, inşaat teknolojileri açısından olağanüstü önemli boyutlarda ve vazgeçilmez nitelikte olmaktadır.

İnşaat imalatının her aşamasında farklı işlevlerle kullanılan ahşap malzemeler, fazla miktarda nem içeriği taşıması durumunda beklenen faydayı sağlamak yerine işleri zorlaştıran hatta bazen de bozan bir hale gelebilir.

Ahşap kurutma işlemleri, doğal ve yapay yöntemlerle kurutma şeklinde iki türlü yapılabilmektedir.

Her iki durumun kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmakla birlikte günümüzde birçok açıdan yapay şekilde kurutma yöntemleri tercih edilmektedir.

Doğal yöntemlerle kurutma işlemini yapmak için ayrıca imal ve inşa edilmiş bir tesise ve özel bir mekâna ihtiyaç duyulmaz. Zaten depolandığı alanda bekletilmek suretiyle ahşap materyalin kuruması sağlanabilir.

Ancak bu yöntem ilk bakışta ucuz gibi görünse de aslında çok daha pahalıya patlamaktadır.

Çünkü kurumanın gerçekleşmesi için gereken zamanı herhangi bir para birimi ile ölçmek mümkün olmamaktadır. Ayrıca aylar süren kuruma sürecinin sonunda içeriğindeki nem düzeyinin tam anlamı ile istenen seviyeye gelip gelmeyeceği de ayrı bir konudur.

Ahşap kurutma cihazı yerine doğal yöntemlerin tercih edildiği durumlarda uzun zaman süreci içerisinde kimi zaman böcekler ve bazı zararlıların etkisi ile hasar oluşumu da mümkün olabilmektedir.

Yapay yöntemlerle ahşap kurutmanın faydaları arasında sayılabilecek en önemli husus zamandan kazanmak olmaktadır.

Gerçekten de aylar süren bir işlemin günlerle ifade edilen sürelere sığdırılması son derece büyük bir kazanç olmaktadır. Günümüzde zamandan yapılacak tasarrufun değeri hiçbir şeyle kıyaslanmayacak ölçüde büyük olmaktadır.

Ayrıca yapay yollarla yapılan kurutma işlemi ile uzun sürçteki zararlıların etkisi ile ahşap malzemedeki hasarlanmanın da önüne geçilmiş olmaktadır.

Yapay yöntemlerle ahşap kurutmanın faydası listesine ilave edilecek bir başka önemli madde ise kurutmanın derecesinin kontrol altına alınabilmesi olmaktadır.

Gerçekten de doğal yöntemde kontrol dışı kalan bu husus, yapay yöntemde tam anlamıyla kontrol edilebilir. Nem içeriği istenen noktaya kadar giderilebilmektedir.

Ahşap malzemelerin kurutulması amacıyla kullanılan değişik alternatifler mevcuttur. Yapılacak işin cinsine ve amacına göre ahşap kurutma fırınlarından daha küçük inşaat tipi kurutma cihazlarına kadar çok çeşitli yelpazede ürünler mevcuttur.

Ahşap kurutmanın faydası ile ilgili olarak verimli bir geri dönüş elde etmek için yapılması gerekenlerin en başında hizmet alınacak firmanın doğru tespit edilmesi gelmektedir.

Bu sayede doğru çözümler üretmek ve en kaliteli hizmeti en gerçekçi fiyata temin etme imkânı elde edilir.

Kurutma işleminden kaçınmak veya ehil olmayan kişilerin ve firmaların kontrolüne bırakmak hiç istenmeyen sonuçların doğmasına ve maliyeti son derece yüksek inşaat işleri ile yeniden karşı karşıya kalmak anlamına gelebilir.

Ahşap Kurutmanın Faydası

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Bu Haber : 2754 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 03-08-2016
Önceki Konu :

« Duvar Küf Önleme

Sonraki Konu :
Beton Nem Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Ahşap Kurutmanın Faydası, ahşap kurutma işlemi ahşap kurutma cihazı ve ahşap nem alma cihazı ile olur.ahşap kurutmanın faydaları çok önemlidir.ahşap kurutma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz