Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Küf Alma Cihazı

Küf Alma Cihazı

Küf alma cihazı olarak da bilinen ve aslında rutubet gideren cihazların çalışma prensibi aslında soğuk havalarda camların buğulanmasından daha farklı bir kurala dayanmaz.

Isıtılmış durumda bulunan odalarımızda var olan su buharı, ortamda dolanırken soğuk bir yüzey olan cama temas eder ve burada hemen yoğunlaşma eğilimine girer.

Bunun sonucu olarak da camdan su sızıntıları aşağıya, duvarlara doğru akar.

"Küfü alma cihazı" için benzer bir kuraldan hareket ettiklerini söylemek yanıltıcı olmaz.

İçeriğindeki bir vantilatör yardımıyla ortamdaki havayı vakumlayan cihazlar, bu havanın cihazda mevcut bulunan soğuk bir plakla temasını sağlayarak neminin burada yoğunlaşmasını sağlar.

Ardından nispi nem düzeyi düşürülmüş olan havayı yeniden ortama üfler. Sürekli devam eden döngü sayesinde ortamdaki nem cihaz içerisinde yoğunlaştırılarak bir haznede depolanmış ve böylece rutubet giderilmiş olur.

Rutubetin en belirgin etkisi olan küfü gidermek için bu şekilde küf alıcı cihaz kullanmak son derece yerinde bir seçim olarak karşımıza çıkar.

Çeşitli modelleri bulunan bu cihazları kullanılacak yerin hacmi ile orantılı olarak seçmek ve doğru bir şekilde kullanmak gerekir.

Modern teknolojinin bulduğu çözümlerden birisi olan küf alıcı cihazlar sayesinde ev ve işyerlerinde rutubetin olumsuz ve son derece yıkıcı etkilerinden korunmak mümkün olmaya başlamıştır.

Böylece hem binalar hem de içerisinde yer alan ve çoğu son derece kıymetli hatta antikalardan, pahalı diğer eşyalara varıncaya kadar her türden değerli varlık nem ve küften korunabilmektedir.

Cihaz seçiminde nem alma, yani hava içerisindeki rutubeti yoğunlaştıracak ünitesinin kapasitesine dikkat etmek gerekir. Ne kadarlık bir hacimde kullanılacağına göre seçim yapmak ve karar vermek en doğru olanıdır.

Küf alma cihazı sayesinde rutubetin en kötü ve en çok göze batan etkilerinden birisi olan küf oluşumunun önüne geçebilmek mümkün olmaktadır.

Aksi halde duvar diplerinde, pencere kenarlarında, daha kötüsü dolap içleri gibi havalandırılması pek de kolay olmayan noktalarda oluşan küfler hem kötü koku yaymakta hem de birçok eşyayı kısa sürede kullanılamaz hale getirmektedir.

Gerek ev tipi kullanım gerekse sanayi tipi diye adlandırılabilecek mekânlarda kullanmak amacıyla tasarlanmış tüm küf alma cihazı modelleri insan sağlığı açısından da son derece önemli ve olumlu katkılar sağlamaktadır.

Rutubetin giderilmesi sayesinde çok daha sağlıklı ortamlar elde edilmekte ve bunun doğal sonucu olarak da insan sağlığına hatırı sayılır bir katkı yapılmış olmaktadır.

Yaşanan tüm mekânlardaki nemin giderilmesi, ısıtma maliyetlerinin düşmesini sağlamakta ve böylece astımdan romatizmaya birçok hastalığın tetikleyicisi olan rutubetin bir başka olumsuz etkisi de uzaklaştırılmış olmaktadır.

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın rutubet giderme işlemi son derece yararlı ve gerekli bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Küf Alma Cihazı

küf alma cihazı ihtiyacınızda ister satın alarak veya günlük kiralama sistemi ile hizmetinizdeyiz.

Bilgi ve Cihaz Kiralama için bizi arayın : 444 07 19

Bu Haber : 3501 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 03-08-2016
  • Paylaş  :
  • Küf Alma Cihazı, küfü alma cihazı ve küf alıcı cihaz için bizi arayın.farklı tipte küf alıcı cihazlar mevcut, küfü alma cihazları için satılık veya kiralık.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz