Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Rutubet Küf Önleyici

Rutubet Küf Önleyici

Havada serbest olarak dolaşan su buharının dilimize yerleşen karşılığı olarak rutubet veya nem kelimeleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Havada bir miktar nem veya rutubet bulunması istenen bir durum olsa da fazlalığı çok çeşitli sorunlara ve tatsız durumlara yol açacağından dolayı istenen bir şey değildir.

Rutubet küf önleyici sistemlere ihtiyaç duyulacak şekilde artan nem son derece sıkıntılı sonuçlar doğurur.

Yalıtımın yetersizliği veya eksik ya da yanlış tasarlanmış olması çoğu zaman rutubet oluşumunun başlı başına sebebi olabilmektedir.

Deniz kenarı şehir ve kasabalar ile doğal konumu gereği yüksek rutubet düzeyinde mevsimler yaşanan yerleşim yerleri bu sorunların tavan yaptığı, en sık karşılaşıldığı yerlerdir.

Ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesinin rutubetli havasının benzer etkileri oluşturma konusunda yüksek bir potansiyele sahip olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Ancak bununla beraber evlerin içerisindeki ısı dağılımının yetersiz veya dengesiz olması da aynı şekilde sonuçlanabilir. Buna örnek olarak soba ile ısıtılan evleri vermek mümkündür.

Soba ile bir odası ısıtılan evlerin diğer odalarındaki soğuk hava sıcak hava ile karşılaşarak su buharı oluşumunu tetikleyebilir.

Bunun sonucunda evlerde rutubet önleyici ihtiyacı doğması kaçınılmazdır.

Sobalı evlerin dışında yalıtım sistemleri yeterli olmayan evlerde kaloriferli de olsa benzer şekilde "rutubeti önleme" ihtiyacı oluşabilir.

Doğru montaj yapılmayan kapı ve pencereler ile yalıtım sistemlerinin uygunsuz ve eksik döşenmiş olması bu sonucu rahatlıkla meydana getirebilir.

Evin içi son derece iyi ısıtılır ama pencere kenarındaki yanlış montajdan kaynaklanan hava akımı sonucunda sıcak ve soğuk havanın karşılıklı teması sonucunda fena halde rutubet oluşumu meydana gelebilir.

Rutubet oluşumunun kaçınılmaz sonucu ise yeterli şekilde havalandırılamayan mekânlardaki küflenmedir. Ve küf önleyici sistemlerin kullanılmasını zorunlu hale getirebilir.

Özellikle dolap içleri ve odaların köşe noktaları, çürük meyve kokulu tatsız oluşumların meydana geldiği küflenme için ideal noktalar olmaktadır.

"Küfü önleme" için mutlaka yeterli ve etkin havalandırma yapılmalıdır. Olmazsa olmaz olan unsur olan havalandırmanın yapılmasının imkânsız olduğu yer ve mekânlarda ise çözümü bu amaçla üretilmiş cihazlarda aramak son derece yararlı olabilir.

Piyasada bulunan rutubet küf önleyici cihazlar havalandırılması mümkün olmayan mekânların bu sıkıntılarından arındırılmasına katkı yapabilmektedir.

Depo, hangar gibi mekânlar ile havalandırılması mümkün olmayan bodrum kat mekânları baş belası olarak nitelenebilecek bu kokulardan arındırabilmek bu şekilde mümkün olabilir.

Her türlü binada rutubetten korunabilmenin asıl unsuru her zaman iyi ve etkili yapılmış bir izolasyon olmaktadır. Buna harcanacak parayı gereksiz masraf olarak görmek ileride doğacak çok daha büyük masraflara kapı aralamak olmaktadır.

Üstelik daha sonra ne kadar harcama yapılırsa yapılsın yeterli etkinliğe ulaşmak çoğu durumda mümkün olmamaktadır.

Depo, ardiye, yeni inşaat gibi farklı nitelikte binalar ile bulunduğu konum itibariyle havalandırma imkanı bulunmayan evlerin asıl sorunu izolasyon kaynaklı olmadığı için daha farklı çözümler üretmek gerekebilmektedir.

Alınan her türlü tedbire yapılan tüm masraflara rağmen mekânlardaki rutubeti gidermenin mümkün olmadığı durumlarda rutubet küf önleyici cihazlar imdada yetişmektedir.

Değişik büyüklükteki mekânlar için farklı model ve kapasitedeki cihazlardan uygun seçimler neticesinde son derece iyi ve etkin bir şekilde yararlanmak mümkündür.

Rutubet Küf Önleyici

rutubet ve küf sorunlarınızda daima yanınızdayız bizi arayın : 444 07 19

Bu Haber : 3375 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 03-08-2016
Önceki Konu :

« Mağaza Rutubet Kurutma

Sonraki Konu :
Küf Alma Cihazı »
  • Paylaş  :
  • Rutubet Küf Önleyici, rutubet önleyici ve küf önleyici için rutubet ve küf önleme firmamız rutubet,küf,nem gibi sorunlarınızda daima yanınızdayız. küf önleme">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz