Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Nem Bariyeri

Nem Bariyeri

Bina yapımı esnasında beton taze ve nemli olduğu için nem alma işleminin yapılması gerekiyor.

İklim koşulları da beton nemini daha da yükseltecek koşulları yaratıyorsa bunun önüne geçmek için geçici nem bariyerlerinin kullanılması gerekiyor.

Bina tamamlandıktan ve kullanıma hazır hale geldikten sonra da nem bariyeri ile yüksek nem sorununun çözülmesinde büyük fayda bulunuyor.

Binalardaki nemin önlenmesi için ihtiyaç duyulan nem bariyeri nedir? Sorusuna verilecek en uygun yanıt;

Binalar için büyük sorun olan ve insan sağlığını bile bozan nemden kurtulmak için gerekli olan uygulamalardan biridir.

Nem alma cihazları ile ortamdaki nemin kurutulması daha sağlıklı bir uygulama iken yoğun nem olan yerler için nem bariyeri kullanılması da nem sorununun giderilmesi için düşünülecek yöntemler arasında üst sıralarda yer alıyor.

Nem bariyeri ve buhar dengeleyici örtü çatıya ve binanın cephesine konulduğunda yoğun olarak yağan yağmur ya da soğuk ile oluşacak nem engellenerek binada bulunan yapı elemanları büyük ölçüde korunuyor.

Bu da oluşacak korozyonu ve yoğunlaşma nedeni ile oluşabilecek diğer risklerden bina, binanın yapı elemanları, eşyalar ve bina içindeki canlılar korunmuş oluyor.

Yüksek nem bulunan zeminler için de epoksi nem bariyeri uygulanıyor. Bu astar sayesinde zeminlerdeki yüksek nemin önüne geçiliyor.

Nem bariyeri uygulaması yalıtım koruma amacı taşımasına rağmen diğer kullanım alanları arasında, temellerde bulunan membran koruma, drenajlar ile zemin ile yollarda erozyon kontrolünü sağlamak için, duvar kaplamalarında, çatı yalıtımlarında da kullanılıyor.

Nem bariyerleri kullanıldığında bina gerçek anlamda nefes alarak nem sorunundan kurtuluyor. Bu yönü ile nem bariyerleri için en önemli yalıtım örtüleri demek doğru oluyor.

Nem ve rutubet sorununun çözümünde nem bariyeri dışında inşaat ya da ev tipi nem alma cihazları kullanmak da nem sorununu çözmenin diğer yöntemleri arasında yer alıyor.

Nem bariyeri işlemi gerçekleştirilen binalarda ısı yalıtımı da güçlendiği için nem bariyeri ısınma ve elektrik sarfiyatı konusunda da maliyeti düşürüyor.

Bu da nem bariyerlerinin tercih edilmesinin önemli unsurlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bariyer yaptırmak isteyenlere değişik firmaların farklı fiyat uygulamaları ve fiyat teklifleri ile gelmeleri firmalar arasında yoğun rekabet yaşandığı için beklenilecek davranışlar arasında olsa da ekonomik ve kaliteli nem bariyeri fiyatı araştırmalar sonucunda ortaya çıkıyor.

Bu konuda uzmanlara örneğin parke ustalarına danışmak doğru tercih için büyük önem taşıyor.

Nem ve rutubet sorunlarınız varsa bu sorunların çözümü ve binanın ömrünün uzatılması için bariyer yaptırmak istiyorsanız uzman ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Nem Bariyeri

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Haber : 3838 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 03-08-2016
Sonraki Konu :
Ardiye Nem Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Nem Bariyeri, nem bariyeri nedir? nem bariyeri uygulaması nasıl olur. nem bariyerleri nerede kullanılır,nem bariyeri fiyatları için bizi arayın 444 0 719 nem">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz