Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Laminat Parke Nem Alma

Laminat Parke Nem Alma

Laminat parkeler evleri güzelleştiren ve evlerin yaşam konforunu artıran yer döşemeleri arasında bulunuyor. Fakat parkeler yanlış kullanıldığında sorunlara yol açıyor.

Doğal ahşap malzeme olan laminat parke döşendiği yerde 15-24 santigrat derece arasında ve yüzde40-yüzde 60 arası olan nem oranında bulunduğu takdirde sorun yaşanmıyor.

Fakat ortamda nem sorunu varsa laminat parke nem alma işlemi yapılmazsa parke insan sağlığını tehdit eder hale geliyor.

Laminat parkede temizlik için süpürmek ve doğal temizleyici ürünleri kullanmak yeterli oluyor. Doğal olmayan deterjanlarla metal parçacıklı temizlik bezlerini kullanmak ise laminat parkeye zarar veriyor.

Parkenin direkt olarak su ile temas etmesi de parkenin zarar görmesine yol açıyor.

Laminat parke arızaları su basması, kabarma ya da şişme, ek yerlerinde kırık veya yüzeylerinde deformasyon, ek yerlerinin açması gibi nedenlerden dolayı yaşanıyor. Bu arızaların pek çoğu ise nem kaynaklı oluyor.

Laminat parkeler su basması sorunu yaşadığı durumlarda laminat parke nem kurutma işleminin yapılması gerekiyor.

Fakat bu işlem yapılmadan önce ilk yapılması gereken şey süpürgeliklerin sökülerek döşemelerdeki nemin alınması gerekiyor.

Su bilindiği gibi laminat parkelerin en büyük düşmanı olduğu için düşük ve orta kalitedeki parkeler genellikle su baskınından sonra kullanılamaz hale geliyor.

Fakat kaliteli laminat sular çekildikten ve parke nem alma uygulaması yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale geliyor ve yeniden kullanımına devam ediliyor.

Laminat parke döşenirken yeterli boşluk bırakılması gerekiyor.

Eğer yeterli boşluk bırakılmazsa ve malzeme aşırı uzama yaparsa ya da ortamda fazla nem varsa duvara temas eden parkeler ile parkelere temas eden su buharı parkeleri kabartarak yukarı doğru şişkinlik yapıyor.

Bunu gidermek için kenardaki süpürgeliklerin sökülmesi, duvara değen kısımların kesici alet kullanılarak kesilmesi gerekiyor. Kesimden sonra parke eski haline dönebiliyor.

Fakat parkenin kalitesi düşük ise nemdeki su buharının parkeye temas etmesi sonucu parke kullanılmaz hale gelebiliyor.

Kaliteli parkeler ise kullanılmaya devam ediliyor. Fakat parke ne kadar kaliteli olursa olsun Laminat parke nem alma işleminin yapılması binadaki nem sorunlarının ise kökünden halledilmesi gerekiyor.

Nem yüzünden ek yerlerinde kırıklar ve yüzeylerde deformasyon oluşması durumunda arızalı bölüme kadar parkenin sökülerek deformasyonun yaşandığı plakaların değiştirilmesi gerekiyor.

Temizliğin ıslak olarak yapılması da nem oranını artırıyor. Su laminat parkenin düşmanı olduğu için temizliğin dikkatli bir şekilde yapılmasında büyük fayda bulunuyor.

Döşeme nemli bir bezin yanında basit bir sabun kullanılarak silinmesi yeterli oluyor.

Su ile yapılan yani fazla nemli yapılan temizlikte ise taşıyıcı levha şişebiliyor.

Ahşap temizleyiciler ise laminat parkelerde kullanılmıyor.

Laminat parke nem cihazı kullanılarak da ortamdaki fazla nem alınıyor.

Sizin de laminat parke nem alma sorununuz varsa konusunda deneyimli elemanlarımız ile hem nem alma cihazı satışında hem de nem sorununuzun kökünden çözümü için hizmetinizdeyiz.

Laminat Parke Nem Alma

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Haber : 4935 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 03-08-2016
  • Paylaş  :
  • Laminat Parke Nem Alma, laminat parke nem kurutma ve parke nem alma ile parke nem kurutma işlemi laminat parke uygulaması bizi arayın 444 0 719 parke nem alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz