Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Rutubet ve Küf Sorunu

Rutubet ve Küf Sorunu

Rutubet ve küf sorunu dünyanın her tarafında kimsenin yaşamak istemediği ama yüksek nem ve zamanında alınmayan tedbirler nedeni ile yaşamak zorunda kaldığı önemli sorunların başında geliyor.

Havadaki su buharı rutubet sorunu yaşanmasına yol açıyor. Sorun çözülmediği ve ilerlediği takdirde duvarlarda küflenmeler yaşanmaya başlıyor. 

Ayrıca kötü bir görünüm ve koku oluşuyor. Bunun yanı sıra insan sağlığına zararlı organizmalar da bu ortamda bulunuyor.

Rutubetten kurtulmanın tek yolu, rutubete yol açan sorunun konunun profesyonelleri tarafından bulunarak garantili bir şekilde yok etmesinden geçiyor.

Rutubet kaynağı kökünden çözülse bile aşırı nemli ortamlarda yaşayanlar aynı sorunla yeniden karşılaşabiliyor.

Bunu önlemenin için yüksek nem olan ortamın havalandırılması, ortamda nem alma cihazı kullanılması büyük önem taşıyor.

Yüksek nem ve ısının etkisi ile oluşan küflerin gelişebilmek için fazla rutubetli ortamlara ihtiyacı olduğundan rutubetli ortamlarda yayılıyor ve zararlı mikroorganizmaların üremesini sağlıyor.

Rutubet ile küf binadaki eşyalara zarar veriyor, insanları hasta ediyor ve binanın kullanım ömrünü kısaltıyor.

Küf sorunu olan ortamın çok pis bir kokusu oluyor

Rutubet kuzey cepheye bakan duvarlar başta olmak üzere iç mekanda bulunan ısı ile dış mekanda bulunan ısı farkı nedeni ile oluşuyor.

Duvarın su alması, yüksek nemden oluşan su buharının duvarın işine işlemesi, yetersiz veya hatalı yalıtım, su basıncı, borulardaki çatlak ve benzeri durumlarda da rutubet ve küf sorunu yaşanıyor.

Yüksek nemden oluşan su buharı duvarın içine şu şekilde işliyor;
Ortamda yüksek nem varsa oluşan su buharı kendisinden daha soğuk olan soğuk duvarların yüzeylerine çarpıyor. Bu yüzden de yoğunlaşarak su haline geliyor.

Duvardaki su da duvar yüzeylerinin nemlenmesine yol açıyor. Belli bir süre geçtikten sonra da duvar yüzeyindeki nem küf ile bakteri oluşumuna, siyahlaşmaya boyanın kabarıp dökülmesine sebep oluyor.

Bu durumu boya yaparak çözmek hemen hemen zordur. Sorunu çözmenin tek yolu rutubetli duvarın kazınarak temizlenmesi ve rutubet önleyici boyanın sürülmesidir.

Rutubet ve küfü yok etme konusunda havalandırmanın yanı sıra basit püf noktaları başarılı olurken bazen de profesyonel temizlik firmaları tarafından yapılan ve ozonlama kuru buz gibi temizlik yöntemleri gerekebiliyor.

Aşırı derece nemlenmenin yaşandığı ve rutubet ile küf sorununun bir türlü çözülemediği durumlarda nem alma cihazı da sorunu büyük ölçüde çözüyor.

Siz de rutubet ve küf sorunu yaşıyorsanız konusunda deneyimli ekibimiz ile bir telefon yakınınızdayız.

Rutubet ve Küf Sorunu

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Haber : 3604 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 04-08-2016
Önceki Konu :

« Duvar Küf Önleme

  • Paylaş  :
  • Rutubet ve Küf Sorunu, rutubet sorunu ve küf sorunu, rutubet sorunu var ile küf sorunu var gibi rutubetli alanlarınız nem alma işlemi yapılır. rutubet alma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz