Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Arşiv Odası Nem Alma

Arşiv Odası Nem Alma

Eski belgelerin ya da yazıların saklandığı yere arşiv adı veriliyor. Arşiv dünyada bulunan tüm kurumların, özel sektörde faaliyet gösteren firmaların ya da kişilerin daha sonra kullanmak üzere oluşturduğu görsel, yazılı veya data bilgilerinin saklandığı yere deniliyor.

Gazetelerde eski sayılar arşivde saklanırken aynı durum hukuk sektöründe eski dava ve yazışmalara ait belgelerin saklanması, TEDAŞ gibi kurumlarda ise abonelere ait bilgilerin yazışmaların ve evrakların saklanması şeklinde olabiliyor.

Arşiv odaları genelde karanlık ve en dip odalar olduğu için arşiv odası nem alma işleminin yapılmadığı durumlarda arşiv odasında bulunan belgeler tahrip olabiliyor ve zarar görebiliyor.

Bazen yangın gibi durumlarda yangın söndürmek için sıkılan basınçlı su ya da sel felaketi gibi doğal afet sonucu arşiv odasının su içinde kaldığı durumlarda ise arşiv odası nem kurutma işleminin yapılarak arşiv odasında ve belgelerde bulunan suyun kurutulması gerekebiliyor.

Günümüzde yapılan tüm yazışmaların ve belgelerin arşivleri bilgisayar ortamında saklansa da bazen 50 yıl önceki dosyaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Bir çok ülkede tarihi arşivler bilgisayar ortamına aktarılmışken ülkemizde bu halen yapılmadığı için arşiv odasında bulunan evrakların zarar görmelerini engellemek gerekiyor. Bu ise arşivde oluşan nem sorununun çözülmesi ile oluyor.

Arşiv odasına girdiğinizde arşiv odası nemli arşiv odası ise ağır bir rutubet kokusu ile karşılaşıyor ve aradığınız belgeyi bulana kadar çok zor durumda kalıyorsunuz.

Arşivler son derece önemli olduğu için odanın iklimi ile havanın kalitesinin arşivlerde bulunan değerli belgelerle dosyaların korunması esas alınarak oluşturulması gerekiyor.

Arşiv odası nem alma yapılarak aşırı derecede kurutulan arşiv odası dosyalara rutubetli arşiv odası kadar zarar veriyor.

Arşiv odası olarak kullanılan depolarda yüzde 90’lara ulaşan nem sayesinde yüzde 70’in üzerinde olduğunda oluşan küfler meydana gelmekte ve bu da arşivlenen evraklara zarar vermektedir.

Ortamda bulunan nem böcekleri de kağıtları yiyerek kağıtlara zarar verdikleri için sorun çözülmediği takdirde beli bir süre sonra belgeler okunamaz hale gelebiliyor.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için arşivde neme sebep olacak tüm oluşumların yok edilerek arşive göre nem alma işleminin uygulanması yerinde oluyor.

Nem alma cihazları kullanılarak ortam neminin düşürülmesi ve havanın temizlenmesi mikroorganizmaları ortamdan uzak tutuyor.

Arşiv odası nem alma işlemi için nem alma cihazını kullanabilir nem kurutma işlemi için de profesyonel kadromuzdan gerekli desteği alabilirsiniz.

Size uygun nem alma cihazları için de konusunda deneyimli ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Arşiv Odası Nem Alma

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Bu Haber : 2949 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 04-08-2016
Sonraki Konu :
Tavan Küf Önleme »
  • Paylaş  :
  • Arşiv Odası Nem Alma, arşiv odası nem kurutma işlemi nemli arşiv odası ve rutubetli arşiv odası ile nem alma cihazı ile kurutma yapılır. 444 0 719 nem alıcı cihaz">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz