Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Sıva Kurutmanın Yararları

Sıva Kurutmanın Yararları

Sıva Kurutma Yapıların hızlı ve sağlıklı bir şekilde teslim edilebilmesi sıva kurutmanın yararları içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

Özellikle inşaat sektöründe sıkça kullanılan kurutma cihazları inşaatın her yapım aşamasında tercih edilmektedir. Böylece binanın yapım aşamasında kurumasını bekleme süresi de azalmaktadır.

Ayrıca ıslak kalan ve nem ve rutubet işleyen her maddenin yapısının bozulması gibi inşaatlarda da binanın sağlıklı olarak ve sağlam olarak teslim edilmesi için ıslaklıktan ve nemden uzak tutulması gerekmektedir.

Özellikle sıva işlemi yapılan her alanda işlerin devam edebilmesi için belirli bir zaman dilimi alanın kurutulması için ayrılmaktadır. Bu durum da bazen zaman kaybına sebep olabilmektedir.

Ayrıca binanın sadece iç sıvası değil dış cephe sıvası da düşünülürse özellikle yağışlı havalarda sıvanın kurutulmasını beklemek haftalarca zaman alabilmektedir.

Üstelik sıvanın kurumasının beklendiği bu zaman dilimlerinden sonra kurutma işleminin ne kadar sağlıklı yapıldığı da endişe verici olabilmektedir. Sıva nem kurutma işlemlerinizin sağlıklı ve kıs sürede gerçekleşmesi için profesyonel kurutma çözümlerinden yararlanmalısınız.

Ayrıca sıvanın boyadan önce ve kullanacağınız diğer duvar kaplama malzemelerinden önce yapıldığı da düşünülürse sıvanın tamamen kuruması beklenmelidir.

Eğer sıvanın tamamen kurumasını beklemeden herhangi bir boya veya diğer duvar kaplama malzemelerini kullanırsanız kısa süre içerisinde duvar boyasında kabarmalar, dökülmeler ve nem sorunu yaşanabilmektedir.

Sıvanın ıslak kalması ve ıslak iken üzerine herhangi bir başka işlem ile kapatma yapılması duvarlarınızda rutubet oluşumuna kadar istenmeyen sonuçları meydana getirebilir.

Bu gibi olumsuz ve sizlere daha sonra yüksek maliyet ortaya çıkaracak durumlar ile karşılaşmamak için sıva yapılırken ve sıva işleminden sonra kurutma işleminin kesin olarak yapılması gerekmektedir.

Sıva kurutmanın yararları arasında belki de en çok binanın bir an önce bitirilip binanın içerisinde yapılacak olan ince işlerin yapılmasında geçilebilmesidir. Binaların sadece erken teslim edilebilmesinden ziyade ayrıca sağlıklı bir duvar ve binaya sahip olabilmek için sıvanın tamamen kurutulması gerekmektedir.

Sıva kurutma işlemini kendi haline bırakarak yapma düşüncesi sizlere sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Ayrıca bu süre zarfında kaybedeceğiniz zamanı da düşünmelisiniz. Profesyonel kurutma yöntemleri hemen her sektörde sıklıkla tercih edilmektedir.

İnşaat sektöründe, gıda, mobilya, ahşap, elektronik sektörlerde de kurutma cihazları kullanılmaktadır. Böylece kısa süre içerisinde uygulama yapacağınız alandaki ıslaklığı, nemi veya rutubeti kurutmuş olursunuz. İnşaatlarda kullanılan sıva kurutma cihazı için önemli olan kullanacağınız alanın büyüklüğüdür.

Her kurutma cihazı gibi sıva kurutma cihazlarının da çeşitleri bulunmaktadır. Uzun süre ıslak kalan ve ıslak zemin üzerinde uygulama yapılarak zeminin kapatıldığı yerlerde mikroplar oluşmaya ve hızla yayılmaya başlayacaktır.

Önemli olan sıvadan sonra uygulanacak olan işlemdir. Mesela duvar kâğıdı ile kaplama yapılacak olan bir duvardaki sıvanın nemli kalması durumunda bina yaşam alanı olarak kullanılmaya başlandığında kısa süre sonra duvar kâğıtlarında kabarmalar meydana gelecektir.

Ayrıca lekeler de ortaya çıkacaktır. İşte bu noktada sıva kurutmanın faydası olan sağlıklı yaşam alanları önem arz etmektedir. Alt zeminde bulunan ıslaklığın kurutulması rutubet ve nem oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca ısı maliyetinin de bu noktada devreye girdiğini belirtmek isteriz.

Sıva kurutma firması olarak sağlığınızı sizler fark etmeseniz de tehdit eden nem, rutubet veya diğer ıslaklık sorunları için siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz profesyonel kurutma cihazlarını hayatınızın her alanında kullanmanız yönündedir.

Sağlıklı ve kaliteli hava ve ortamlara sahip yaşam alanları elde etmek sanıldığının aksine zor bir durum değildir.

Sizler ısı kazancı, zaman kazancı ve sağlıklı yapılar elde etmeniz yönündeki olumlu sonuçları ile sıva kurutmanın yararları hakkında bilgilenmek isterseniz tüm sektörlerde kullanılan kurutma cihazları temini ve detayları için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıva Kurutmanın Yararları

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719 

Bu Haber : 4505 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
Önceki Konu :

« Ahşap Kurutma

Sonraki Konu :
Islak İnşaat Kurutma »
  • Paylaş  :
  • Sıva Kurutmanın Yararları, Sıva Kurutma ile yapıların sağlıklı bir şekilde teslim edilebilmesi sıva kurutmanın yararları içerisinde ilk sırada yer alır«4440719»">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz