Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Ahşap Kurutma

Ahşap Kurutma

Ahşap Kurutma yapılarda bulunan ahşap kısımların yanı sıra yapılarda kullanılacak olan parke ve benzeri ahşap yapıların imalatı için kesilen ağaçların yani kerestelerin kurutulma işlemleri için de yapılıyor.
Kurutma açık havada ya da kurutma fırınlarında gerçekleşebiliyor. Doğal kurutma olarak adlandırılan havada kurutma uzun sürede yapılan ve koşulları zor olan bir kurutma yöntemi olduğu için özellikle yüzde 20’nin altındaki nem oranlarına ulaşabilmek amacıyla kurutmanın fırında olması gerekiyor. 

Ahşap Kurutma hemen gerçekleşen bir yöntem olmayıp uygun işlem için haftalarca beklenebilir.

Bekleme süresinden sonra son kullanıma uygun hale getirilen kereste, nem değişimleri en az olacak şekilde depolanmalıdır. 
Döşemelerde, doğramalarda, mobilyalarda kullanılan ahşap düşük nem içeriğine sahip olduğu için İnşaat Kurutma işlemi gerçekleştirildikten sonra kullanım alanına getirilmesi ve uygulamanın bu şekilde yapılması gerekmektedir.

Ahşap Kurutma - Klasik yöntemlerin geride kaldığı günümüzde ahşap kurutma işlemleriniz için firmamız bünyesinden temin edebileceğiniz profesyonel yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Evlerinizde ve diğer yaşam alanlarında da sıkça kullanım için tercih edilen ahşaplar natürel olmasından ve sağlık açısından en uygun malzeme olmasından dolayı en çok tercih edilen ürünlerdendir. Bunun yanı sıra aynı zamanda ahşap malzemeler sudan ve nemden en kolay etkilenebilen ürünlerdendir.

Yaşam alanlarında kullandığımız parkelerden, dolaplara, yatak bazalarından diğer ahşap eşyalara kadar hemen hepsi yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken bir üretim aşamasından geçmektedir.

Bu malzemelerin yapılırken ve üretilirken de dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ahşap malzemenin yapım süresi boyunca kuru kalmasının başarılmasıdır.

Hava şartlarından dolayı veya bulundukları ortamdaki nemden dolayı ahşap malzemeler içlerine ıslaklığı emerek zaman içerisinde çürümeye başlamaktadırlar. Bu durum da ana malzeme olarak kullanılan ahşabın işlenip yeni bir ürün haline geldiğinde yapısının bozulmasına ve kalitesiz olmasına sebep olabilmektedir.

Bunun gibi olumsuz sonuçlanan olaylar ile karşılaşmamak için profesyonel ahşap kurutma işlemi olan kurutma cihazlarını kullanabilirsiniz. Ahşap kurutma işlemleri için kullanılacak olan cihazlar betonu kurutma için kullanılan cihazlardan farklıdır.

Ahşapların kendilerine özgü olan ıslaklığını ve nem oranını koruması da oldukça önemlidir. Bunun için ahşap kurutmada kullanılacak cihazların ayarlarının da belirli bir seviyede ve oranda yapılması gerekmektedir.

Özellikle evlerinizde meydana gelen kokuların sebebi ahşap parkelerinizin altından gelebilmektedir. Ahşap parkeler nemden ve rutubetten kolaylıkla etkilendikleri için şişme, kabarma veya çürümesine bağlı olarak koku yapabilmektedir.

Ahşap kurutma cihazı kullanmak isteyen müşterilerimizi kullanacakları ahşap malzemenin yapısı ve ıslaklık oranı doğrultusunda uyarmak isteriz. Bu gibi önemli noktalara yapılan kurutma işlemi her zaman ahşap üzerinde etkili ve doğru sonuçlar vermeyebilir.

Ahşap kurutma cihazları genellikle mobilya üretimi yapan firmalar tarafından oldukça sık olarak tercih edilmektedir. Ahşap kurutma işlemi yapmadan önce kullanacağınız cihazın özellikleri ile işlem yapacağınız ahşap malzemenin yapısının birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Ahşap malzemelerin kurutulma işleminin yapılacağı cihazlar fırın tarcı cihazlar olabilmektedir. Evlerinizdeki ahşap malzemeleri kurutmak için bu denli büyük bir endüstriyel fırın tipi cihaz kullanmanız mümkün olmadığı için rutubet ve nem alma cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Evlerinizde parkeler veya kitaplık ve dolaplarınızın kurutulma işlemi ham olan ve işlem görmemiş ahşaplara oranla daha farklı teknikler ile kurutulmaktadır.

Çünkü evlerinizde kullandığınız mobilyalarınız işlem gördüğü için yapısı da değişmiştir ve başka bir işlem uygulandığında mobilyalarınızın ve parkelerinizin yapısı da tamamen bozulabilmektedir.

Ahşap kurutma firması olarak firmamızın bünyesinde bulabileceğiniz kurutuma cihazlarının kapasitesi uygulama yapılacak olan eşyaya veya ürüne göre ayarlanabilmektedir.

Endüstriyel olarak hazır olarak işlem görmüş olan ahşap malzemelerin bile kendi yapılarını korumak için kendilerine uygun bir nem oranını korumak zorundadırlar. Bunun için de kurutma işleminin belirli bir dozda ve ayarda yapılması ve ahşabın tamamen de kurutulmaması gerekmektedir.

Peki, hangi durumlarda ve neden ahşap kurutma işlemi yapmalısınız? Üretici olan bir işletmeye sahipseniz mesela mobilya ve ahşap ürünler üretiyorsanız ahşabın nemden ve ıslaklıktan yapısının değişebileceğini şişebileceğini ve kurutulma işlemi yapılmaz ise içten içe çürümeye başlayacağını bilmelisiniz.

Bunun için de yapacağınız ve ortaya çıkaracağınız ürünlerin sağlamlığı açısından ahşap malzemelerin kullanım ömrünün uzun olması için belirli oranda kurutulması gerekmektedir. Dilerseniz ahşap kurutma cihazı kiralama konusunda da bizlerde yardım alabilirsiniz.

Ahşap kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçerek hangi tip ahşap malzemesi için ham ahşap ve işlenmiş ahşap için kullanmak istediğiniz kurutma cihazları hakkında bilgi alabilir ve cihaz temini yapabilirsiniz. 

Ahşap Kurutma

DYD  KURUTEK 444 07 19

Bu Haber : 4220 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
  • Paylaş  :
  • Ahşap Kurutma, İnşaat Kurutma işlemi gerçekleştirildikten sonra kullanım alanına getirilmesi ve uygulamanın bu şekilde yapılması gerekmektedir. ahşap kurutma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz