Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Küf Önlemenin Yolları

Küf Önlemenin Yolları

Küf Önleme Özellikle ev hanımlarının merak ettiği konulardan birisi olan küf önlemenin yolları hakkında sizlere uygulayabileceğiniz pratik çözümler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Küf sorunun hafife alınmaması gereken bir sorun olduğunu hatırlatmak isteriz. Küf yoğunlaşan nemin rutubete çevirmesi ile ilgili meydana çıkan bir bakteri ve nem sorunudur. Küf sadece görsel olarak binanıza ve eşyalarınıza zarar vermekle kalmaz.

Aslına küf içten içe eşyalarınızın ve binanızın çürümesine sebep olduğu için fark edildiği takdirde en kısa zamanda çözüm bulunması gerekmektedir. Küfün özellikle insan sağlığı açısından verdiği zararların başında küfün ortaya yaydığı koku gelmektedir.

Küfün etrafa yaydığı koku sağlık açısından ve özellikle solunum yolları hastalığını ilerletme açısından oldukça risklidir. Evde küf oluşumu sadece bir yerden gelen sızıntıdan dolayı meydana gelmemektedir.

Özellikle banyonuzda meydana gelen sıcak suyun buharı bile binanızda nem ve rutubetin oluşmasına sebep olabilmektedir.

Ev hanımlarının küf engellemek için yaptıkları yöntemlerin başında genel ev temizliği gelmektedir. Ya da en sık yapılan yöntemlerden birisi de evi havalandırarak küfü kurutma işlemi yapılmasıdır. Havalandırma yöntemi küf veya nem önleme konusunda sizlere sadece geçici süreliğine bir çözüm sunacaktır.

Küf sorunundan kesin olarak kurtulmanız için yapmanız gereken profesyonel çözümler sunan küf giderme cihazlarıdır. Küfü önleme için kullanacağınız cihazlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan cihaz kullanmamalısınız.

Bunun sebebi cihaz kullanımının zorunlu olduğu ve gerekli görüldüğü küf oranları farklı olabilmektedir. Küfün binanıza ve eşyalara verdiği hasarı bazen gözlerinizle göremeyebilirsiniz. Özellikle gıdalar için oldukça sakıncalı olan küf bir bez yardımı ile temizlerken oldukça dikkatli olmalısınız.

Küf çabuk dağılan bir bakteri topluluğudur. Bunun için kuru bir bez yardımı ile havalandırmadan ve dağıtmadan küfün üst yüzeyini almalısınız.

Özellikle ev hanımları çamaşır suyu gibi yüksek dereceli temizlik malzemeleri ile küfü silerken daha da çok etrafa yaymaktadırlar.

Peki, kapalı alanlarda ve havalandırmanın mümkün olmadığı alanlarda küf nasıl önlenir? Bu noktada kullanmanız gereken tek yöntem profesyonel küf giderme ve rutubet kurutma cihazlarıdır.

Profesyonel kullanıma uygun olan bu cihazların profesyonel olan kişiler tarafından kurulması daha uygun olacaktır. Genellikle rutubet kurutma cihazları ile küf giderme cihazları aynı tasarıma dayalı olarak işlev görmektedirler.

Sizler evlerinizde kullanmak istediğiniz ve uzun süreli kullanacağınız cihazlarınız için bizler ile iletişime geçerek dilerseniz cihaz kiralama işi ya da dilerseniz cihaz satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Küf önleme cihazı hemen her sektörde kullanılabilen ve sizlere etkili ve kısa süre içerisinde kesin sonuçlar verebilen cihazlardır.

Eğer bir ortamda küf var ise bu durum aynı zamanda rutubet olduğunun da göstergesidir. evinizde meydana gelen rutubetin kaynağını tespit etmeden küf önleme cihazı kullanmanız sizlere pek de etkili sonuçlar vermeyecektir.

Rutubetin yeniden tekrarlanması küf önlemenin yolları arasında sizleri yeniden tekrara düşürecek bir durumdur. Sürekli olarak tekrarlayan bir küf ve rutubet sorunu yaşıyorsanız evinizde sürekli olarak bir sızıntının olabileceğini düşünmelisiniz.

Özellikle banyo ve mutfaklardaki temiz ve pis su giderlerinden kaynaklanan sorunlar evinizde görülmeyen yerlerde rutubetin meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bu rutubet oluşumuna bağlı olarak da duvar diplerinde veya mutfak ve banyo dolaplarınızın içlerinde küf oluşumu meydana gelmektedir.

Küf nasıl önlenmeli sorusuna verebileceğimiz en etkili cevap kesinlikle rutubet ve küf giderme cihazlarının kullanılmasıdır. Bu cihazlar yapı olarak özel bir filtreleme sistemi ve vakumlama sistemi ile çalışmaktadırlar.

Küf alma cihazları vakumlama tekniği ile hem kurutma hem de dezenfekte görevini yerine getirmektedirler. Özellikle mutfağınızda küf sorunu yaşadıysanız küf kurutma işlemi yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte işlemi de yatırmalısınız.

Havasız nem oranı yüksek ve karanlık mekanlar sık sık temizlenmeli
En ayda bir kez bu alanlar havalandırılarak içeriye hava sirkülasyonunun girmesi sağlanmalı
Ev içerisindeki nem yüz de 40 ila yüzde 55 arasında tutularak havanın kuru olması sağlanmalı
Ortamlar temiz tutulmalı kiler gibi yerlerde küçük de olsa yemek kırıntıları bırakılmamalı
Buzdolabında "küf" oluşumunu engellemek için yiyecekler kapalı tutulmalı ve son kullanma tarihi geçmiş ürünler dolaba konmamalı
Saklanan malzemeler depolanmadan önce neme karşı nem gidericilerle korunmalı
Banyo zeminleri küfe müsait olduğu için  her duş sonrasında ve mümkünse her gün banyo duş perdesi de açılarak havalandırılmalı
Bodrum katlarında nem bulunuyorsa zeminlerin altları ve duvarlar kontrol edilmeli eğer küf oluşumu varsa küfün oluştuğu yere klorlu kireç dökün. Birkaç gün sonra da süpürerek temizleyin ayrıca bodrumdaki hava dolaşımını da artırın.

Küf en hızlı gıdaların ve ahşap olan malzemelerin yapısını bozmaktadır. Küf önlemenin yolları ve küf kurutma cihazları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. 

Küf Önlemenin Yolları

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719

 

Bu Haber : 7954 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
  • Paylaş  :
  • Küf Önlemenin Yolları, Küf önleme, küf giderme, küf giderme sorunu, küf oluşumunu engellemek. küf giderme firması, özellikle evlerde oluşan nem küfe dönüşür.">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz