Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Yapı Kurutmanın Faydaları

Yapı Kurutmanın Faydaları

Yapılar inşaat teknolojilerinin doğası gereği kabaca bitirilmiş durumda iken dahi son derece fazla miktarda rutubet içerir.

Hele de yapı rutubetin yoğun olduğu bir coğrafik alanda ise yapı kurutmanın faydaları bahsinde söz edilecek her türlü yararın bire bir yaşandığı bir örnek haline gelir.

Bir binanın ne olduğuna bakılmaksızın, kullanım amacı ne olursa olsun, bittiği zaman içerisinde yapılması gereken çok miktarda detay işçilik faaliyetinden söz etmek mümkündür.

Konut, işyeri, fabrika, atölye, depo veya daha başka her türlü mekânda yapılması muhtemel parke, doğrama, döşeme gibi işlerin yapılabilmesi için mutlaka betonarme aksamın kurumuş olması gerekir.

Aksi halde benzer işlerin yapılması imkânsız hale gelecektir. Şayet yapılsa dahi kısa süre sonra kabarmalar, açılmalar, dökülmeler görülecek ve bunun sonunda imalatları yapan firmaların ticari itibarları yer ile bir olacaktır.

Binanın sahibi veya işletmecisi açısından da durum fena halde can sıkıcı bir noktada olur ve oluşan zarar telafisi imkânsız boyutlara taşınabilir.

Yapı kurutmanın faydası olarak il sırada sayılan bu tür imalatların ekonomik ve sağlam olarak yapılmasının dışında kazanılacak zaman da son derece önemlidir.

İmalatları yapan firmaların beklemekle geçirecekleri zaman başka işler yapmalarına mani olacak ve kazanç elde etmeyi umdukları projelerin kendilerini zarara uğratma riski ile karşı karşıya kalacaklardır.

Islak yapı kurutma işlemleri günümüz teknolojisi sayesinde uzun zamanlar alan işler olmaktan çıkmış bulunmaktadır.

Modern teknoloji ürünü cihazlar sayesinde mekânların kısa sürede nemden arınması sağlanmakta ve devamında yapılması tasarlanan her türlü iş için son derece değerli zamanlar kazanılmış olmaktadır.

Yapı kurutma cihazı teknolojisini yakından takip eden firmalar bunların en son modellerini bünyelerine katarak hizmet vermekte ve müşteri memnuniyetinin oluşmasını temin etmektedir.

Özellikle ahşap işçiliği açısından yapı kurutmanın faydaları saymakla bitmez.

Parke döşenecek bir zemin buna örnek olarak ele alındığında, döşemenin yapılabilmesi için atılan şapın kurumasının beklendiği varsayıldığında mevsime, iklime ve bulunulan bölgeye göre 40-60 günlük sürelere ihtiyaç duyulacaktır. Günümüz koşullarında bu kadar süreyi bekleyerek geçirmek hem imalatçı hem de iş sahibi açısından hayal dahi edilemez.

Bu durumda mekânın yapay olarak kurutulmasının sağlanması gündeme gelmekte ve bu şekilde nemi giderilen mekâna yapılacak parke dâhil her türlü uygulamanın kolay ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Beton malzemenin içerisindeki nemin giderilmesinin hava koşulları nedeniyle mümkün olmadığı durumlarda modern cihazlarla bunun sağlanması şeklinde yapılan uygulamalar olan yapı kurutmanın faydaları bu şekilde saymakla bitmez.

Bu açıdan en doğru olan işlem, benzer uygulamaları profesyonel bir anlayışla ve müşteri memnuniyeti esasına dayalı olarak yapabilen firmaların seçimi konusunda titiz davranmak olmaktadır.

Yapı Kurutmanın Faydaları Nelerdir

Yapı kurutma işlemine başlamadan önce kurutma yapılacak ortam kum, çamur ve benzeri maddelerden arındırılmalıdır.  Ortam kum ve çamurdan temizlenmediği takdirde kurutma esnasında bu maddeler beton gibi sertleşebilir.
Yapı Kurutucu Özellikleri:
Yapı Kurutma için kullanılan yapı kurutucu cihazların gereksiz masraflara yol açmayacak şekilde olması gerekiyor yapı kurutucunun diğer özellikleri ise ;
Uzun ömürlü sağlam bir yapıları bulunuyor
Yüksek kurutma kapasitesine sahipler
Değerlerini yitirmez sınırlı bir bakımla kurutmaya hazırlı hale gelirler
Pratik kullanımı sayesinde güven sağlar
En uygun fiyata en uygun verimlilik sağlayacak özelliktedir.

Yapı Kurutmanın Faydaları

DYD TÜRKTEK KURUTEK 444 07 19

Bu Haber : 4935 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
Önceki Konu :

« Ev Küfü Önleme

Sonraki Konu :
Arşiv Odası Nem Alma »
  • Paylaş  :
  • Yapı Kurutmanın Faydaları, yapı kurutma son model nem kurutma cihazımız ile yapınızı kurutuyoruz. ıslak yapı kurutma ve yapı kurutma cihazı, ıslak yapı kurutma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz