Nem Alma

Şu an”   “Adlı Haberi İnceliyorsunuz

Icon
Bina Kurutmanın Faydaları

Bina Kurutmanın Faydaları

Bina Kurutma Hem ısı maliyetinden kurtulmak hem de rutubet ve nem oluşumunu engellemek bina kurutmanın faydaları arasında yer almaktadır.

Özellikle binalardaki ısı yalıtımının en büyük problemi bina yapım aşamasında iken binanın ve inşaatın kurutma işleminin tam olarak yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Binadaki nem ve rutubet sorununun ana kaynakları değişiklikler gösterebilmektedir.

Bulunduğunuz bölgedeki hava şartlarından dolayı nem ve rutubet sorunu yaşıyorsanız eğer bu durumun tetiklenmesinde binanızın yapım aşamasında uygulanan eksikliklerde olabilmektedir. İnşaat halinde iken yapılan kurutma işleminin binanızdaki ısı yalıtımını olumlu yönde etkileyebileceğini belirtmek isteriz.

Binanızın içerisine işleyen nem veya rutubet hem yapım aşamasındaki eksiklikler hem de hava şartlarından dolayı ıslanan betonun kurutulmamasından dolayı meydana gelmektedir.

Özellikle yaşam alanlarınızda sağlıklı bir ömür sürmek ve yaşam alanlarınızın da kullanım ömrünü uzun tutmak istiyorsanız kurutma cihazlarından faydalanarak nem ve rutubetin meydana gelmesini engelleyebilirsiniz.

Bina kurutma işlemlerini sadece inşaat yapım aşamasında iken değil ayrıca sel veya su baskınlarından sonra ve yangın söndürme işlemlerinden sonra da kurutma işlemi yapılabilmektedir.

Bina kurutma işlemi genellikle nem sorunu ortaya çıktığında ve insanlar ve eşyalar nemden zarar görmeye başladığında yapılmaktadır.

Oysa kurutma işleminin bina yapım aşamasında iken yapılması ilerleyen zamanlarda nem sorununun ortaya çıkmasını engelleyecektir. Mevcut olarak yaşadığınız binanızda nem ve rutubet sorunu yaşıyorsanız bu sorunları nem alma ve rutubet giderme cihazları giderebilirsiniz.

Yalnız sizlere nem alma ve kurutma firması olarak belirtmek istediğimiz bazı noktalar bulunmaktadır. Özellikle binanızdaki nem ve rutubet oranını bilmeden kurutma işlemi yaptırmak istemeniz bazen etkili sonuçlar veremeyebilir.

Bunun için hangi oranda bir nem oranına sahipsiniz ve bu nem ve ıslaklık oranının nasıl tamamen kurutulacağı konusunda net sonuçlar alabilmeniz ve doğru şekilde yönlendirilebilmeniz için nem ölçümü yaptırmalısınız. Gerekli olan ölçümler sonrasında ıslaklığın ve nemin hasarları da tespit edilmelidir.

Ayrıca bu nemin ve rutubetin kaynağının da belirlenmesi sonucun etkili olması için uygulanacak olan yöntem açısından oldukça önemlidir.

Bina kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz sorunun kaynağına yönelik onarım ve tamir gerektiren işlerin yapılmasından sonra kurutma cihazının kullanılmasıdır.

Bina kurutma cihazı kullanmak isteyen müşterilerimizin merak ettiği soruların arasında bu cihazları sürekli olarak çalıştırıp çalıştırmayacakları yönündedir. Ev tipi nem alma ve kurutma cihazları gibi binalar için kullanılan büyük ebatlı ve geniş kapasiteli cihazlar da 24 saat kullanım için uygundur.

Sadece cihazın düzgün olarak çalışabilmesi için gerekli olan elektrik enerjisi ve cihazın şartlarına ve yapısına uygun olarak monte edilmesi yeterli olacaktır.

Cihazın doğru olarak ve doğru zaman dilimleri ile kullanılması sonucunda elde edeceğiniz sağlıklı yaşam alanları bina kurutmanın faydaları arasında en üst sırada yer almaktadır.

Yaşadığınız nem sorunun sebebi sadece binanızdaki ıslaklık değildir. Aynı zamanda hava şartlarından ve mevsimlerin getirdiği olumsuz şartlardan dolayı binanız sürekli olarak ıslanmaya ve suyu betonun içerisine çekmeye devam edecektir.

Bunun için de sizlerin belirli zaman aralıkları ile nem alma ve kurutma cihazlarını kullanmanız gerekmektedir.

Belki de bina kurutmanın faydası arasında en çok ısı maliyetini etkilemesi olayıdır. Özellikle sizler kurutma cihazlarını kullandıktan sonra fark edeceksiniz ki kışları özellikle kurutma işlemi yapılan bir binada ısının uzun süre saklanması daha kolay olacaktır.

Binanızda ısı yalıtım sistemi bulunuyor fakat sizler hala nem, ıslaklık ve rutubet sorunu ile uğraşıyorsanız evinizin su tesisatından veya çatınızdan ya da üst katınızdan gelen herhangi bir sızıntı ile ilgili olabilmektedir.

Bizimle iletişime geçerek bina kurutmanın faydaları hakkında edinmek istediğiniz bilgileri ve kurutma yöntemleri hakkında daha detaylı bilgileri alanında uzman olan ekip arkadaşlarımızdan edinebilirsiniz.

Bina Kurutmanın Faydaları

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719 

Bu Haber : 3159 Defa Okunmuştur
Haber Tarihi : 05-08-2016
Önceki Konu :

« Rutubet ve Küf Sorunu

Sonraki Konu :
Ev Küfü Önleme »
  • Paylaş  :
  • Bina Kurutma, Hem ısı maliyetinden kurtulmak hem de rutubet ve nem oluşumunu engellemek bina kurutmanın faydaları arasında yer almaktadır.bina nemi kurutma">
  • Dyd Kurutek
19 09

Rutubet Nem Kurutma

Rutubet nem kurutma işlemi özellikle günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan uygulamalardan birisidir.Rutubet nem alma işleminin sanıldığı kadar zor olmadığını ve artık pratik ve etkili kullanımlara sahip olan cihazlar ile bu sorunlardan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.

29 07

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma uygulaması sağlıklı yaşam alanları için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.Oda nemi kurutma yapmak için ise sadece ev ortamında kullanımı uygun olan nem alma cihazlarını temin etmeniz yeterli olacaktır.

29 07

Mağaza Nem Kurutma

Mağaza nem kurutma hizmetimiz ile artık nemden dolayı meydana gelen hasarların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.Mağaza nemi kurutma işlemi oldukça kolay ve etkili bir uygulamadır. Özellikle mağazalarda bulunan giyim ve tekstil ürünleri en çok nemden etkilenmektedir.

29 07

Islak İnşaat Kurutma

Islak inşaat kurutma inşaatlarda kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.İnşaat kurutma işleminin yapılması inşaat sahibi olarak sizler için de oldukça faydalı olan bir uygulamadır.İnşaatların yapımı oldukça uzun bir zaman dilimine sahiptir. İnşaat firması sahipleri sizlere evleri teslim etmek için belirli bir süre vermektedirler.

29 07

Ambar Kurutma

Ambar Kurutma için yapmanız gereken en etkili yöntemi kullanmanız daha sağlıklı sonuç almanız için gereklidir.Ambar nem kurutma çalışmalarımız sonucunda alacağınız en etkili yöntemler ile ambarda muhafaza edeceğiniz ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Tüm Haberler

prev next

Duvar Küfü Nasıl Geçer

30.07.2015

Duvar küfü nasıl geçer sorusu zamanında önlenemeyen nem ve ıslaklık sonucunda meydana gelen küf için sorulan bir sorudur.duvar küfü önleme zamanında yapılması gereken ve kesinlikle etkili bir uygulama ile yapılarak giderilmesi gereken bir sorundur.

Banyo Küfü Nasıl Önlenir

30.07.2015

Banyo küfü nasıl önlenir sorusu kurutma firması olarak bizlere en sık yöneltilen sorulardan birisidir.banyo küfü önleme için bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ve en etkili yöntemler için bizleri arayabilirsiniz.

Nem Alma ve Kurutma

14.07.2015

Nem Alma ve Kurutma »Nem alma işlemleri yeni yapılan konutların yapım aşamasında yapıldığı takdirde ileride meydana gelebilecek nem sorunlarının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Villa Nem Kurutma Cihazı

08.07.2015

Villa Nem Kurutma Cihazı »Nemli bir villanın özellikle en sıkıntı yaratacağı durumlardan birisi de kışın ısınma sorunu olacaktır. Çünkü tavandan veya zeminden kaynaklı bir alanda sağlıklı bir ısınma gerçekleşmeyebilir.

Depo Kurutma Cihazı

08.07.2015

Depo Kurutma Cihazı »Depo kurutma işlemleri için firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile nem ve buna bağlı olarak gelişen rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm Makaleler

prev next

Otopark Kurutma

19.09.2016

Otopark Kurutma, günümüzde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılmaktadır.size gereken ise sadece otopark nem kurutma cihazı gerekir.

Otel Nem Kurutma

19.09.2016

Otel Nem Kurutma, otel odası nem kurutma işleminde mutlaka hotel odalarında ıslaklık var ise nem alma ve nem kurutma yapılması gerekir ve rutubet olması önlenir

Otel Kurutma

28.09.2015

Otel Kurutma, ülkemizde pek çok otel deniz kıyısında olduğu için nemlenme otellerde çok fazla görülmektedir. hotel nemi kurutma,otel nem kurutma cihazı kiralama ve satışı

Hastane Nem Kurutma

28.09.2015

Hastane Nem Kurutma, işlemi özellikle hasta sağlığı için olmazsa olmaz olguların başında gelmektedir.mutlaka hastane nem kurutma cihazı ile nem alma yapılmalı.

Hastane Kurutma

22.09.2015

Hastane Kurutma işleminin yapılması sağlığımızı kazanmak için gittiğimiz hastaneler için önem taşımaktadır.hastane nem kurutma,hastane nemi kurutma,nem kurutma

Tüm Duyurular

prev next

Kocaeli Şap Kurutma Firması

Kocaeli şap kurutma firması inşaat halinde olan binalarda uyguladığınız şap atma işlemlerinizin ardından şapın işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı bir şekilde betonun üzerinde tutunabilmesi için gerekli olan şap kurutma işlemlerinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ankara Rutubet Kurutma

Yeni yapılarda ve mevcut kullandığınız binalarda Ankara rutubet kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma

Ev, ofis, fabrika veya inşaat alanlarında Ankara nem kurutma firması olarak nem ve rutubet sorunlarınıza yönelik profesyonel çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Ankara Nem Kurutma Şirketi

Nem ve rutubet konusunda verdiğimiz hizmetler ile Ankara nem kurutma şirketi olarak kendimizi siz değerli müşterilerimiz sayesinde kanıtlamış bulunmaktayız.

Ankara Nem Kurutma Firması

Nemin bütün olumsuz etkilerini kısa zamanda Ankara nem kurutma firması olarak sizler için çözüme ulaştırıyoruz. Nem sorunu hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı su buharı sorunudur.

İl ve İlçeler

prev next
Sosyal Ağlarda Biz